Šiek tiek apie idealius santykius…

…o taip pat apie nesutarimus ir kivirčus.

Idealūs santykiai? Visi jų nori, bet niekas tiksliai nežino, kas tai yra. Tai – santykinė sąvoka. Kiekvienas žmogus turi savo asmeninius susigalvotus idealius santykius, ir požiūrį į juos jis gali keisti, atsižvelgdamas į savo pageidavimus esamuose santykiuose.

Pamokomi santykių pavyzdžiai

Nepamirškite, kad menkiausias nesutarimas ar kivirčas – tai ne priežastis skyryboms. Daugybė žmonių nutraukia santykius dėl visiškų smulkmenų. Tai nėra pats išmintingiausias sprendimas.

Yra porų, kurios nuolat barasi ar ginčijasi, paskui susitaiko ir vėl pešasi. Tokie momentai – tai savotiški degalai jų sąjungai. Jeigu nesiginčija ir gyvena taikiai, jie pradeda ilgėtis visų tų „pipirų”, viso to aštrumo, kuris slypi jų konfliktuose. Taip irgi pasitaiko, ir tokioms poroms būtent šitaip atrodo idealūs santykiai. Jie visada pajėgia užkirsti kelią ginčams ir konfliktams, tačiau gyventi be jų taip pat nenori.

Yra ir kitų porų, kurios yra visiškai priešingos pirmajai. Jų santykiuose visada karaliauja ramybė ir elementarus balso pakėlimas besikalbant jiems yra neįsivaizduojamas dalykas.

Tačiau nereikėtų pamiršti ir aukso vidurio, jis egzistuoja visame kame, išskyrus mirtį.

Panagrinėkime tai šiuo aspektu. Ne, tai nėra situacija, kai žmonės visiškai nesiginčija. Greičiau tai reiškia abejingumą vienas kitam. Santykiuose visada turi būti psichologinis judėjimas, jis gali būti mažai pastebimas, pavyzdžiui, kai pora apsieina be kivirčų ir įnirtingų konfliktų su indų daužymu. Jiems gali būti būdingi smulkūs nesutarimai, susiję vien su savo nuomonės išsakymu, ne daugiau. Šis variantas yra arčiausiai aukso vidurio.

Nesutarimų esmė

Kodėl žmonės pykstasi, kodėl ginčijasi tarpusavyje? Tikriausiai visi iš jūsų uždavė sau šį klausimą. Tiesą sakant, visų konfliktų esmė paprasta. Tam tikru momentu partneris, nesvarbu, vyras ar moteris, nutaria įrodyti savo vertę sąjungoje. Tiesiog kai kuriems to reikia, o kai kuriems – ne. Iš čia ir kyla toks skirtingumas santykiuose. Kažkas turi idealią sąjungą, o kažkas paskęsta nesutarimuose.

Atitinkamai, tie, kurie sutinka su savo pozicija ir nenori nieko įrodinėti, gyvena taikoje ir santarvėje, o tie, kurie nori išsakyti kitam savo požiūrį, sukelia ginčus.

Atrodytų, išsakėte savo nuomonę ir viskas, kas čia tokio? Prie ko čia konfliktai?

Esmė ne konfliktuose, o tame, kad ne kiekvienas sugeba priimti partnerio nuomonę. Tai ir sukelia konfliktus, nesutarimus. Ir tada belieka peržengti save ir paklusti partneriui arba iš paskutiniųjų įrodinėti savo teisumą ir tuo sukelti grėsmę santykių tvirtumui.

Kaip atsigauti po barnių

Pirmiausiai reikia atsiprašyti – tai niekada nepamaišys. Antra, nekartokite tų pačių klaidų.

Kaip rekomendaciją galiu pateikti naudingą patarimą – visada įsiminkite savo kivirčų priežastis, ir visai nesvarbu, kas kaltas, jūs ar jūsų partneris. Jei išmoksite tas priežastis atmintinai, ženkliai sumažinsite ginčų skaičių. Tai taip pat padės nedaryti jau ištaisytų klaidų ir nesikartoti.

Nepamirškite nustebinti antrąją pusę maloniais siurprizais. Po kivirčo toks jūsų gestas ypatingai sušvelnins jo požiūrį į jus. Jei jums įteikė dovaną ar kitokiais būdais rodomi dėmesio ženklai, priimkite juos ir pamaloninkite savo mylimąjį ar mylimąjį šypsena.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *