Pyktis yra jausmas, kuris įprastai apibūdinamas kaip „blogas“. Žmonės nuo vaikystės mokomi, kad pyktį reikia tramdyti ir aplinkiniams nerodyti jokio susierzinimo. Ilgainiui žmonės pripranta taip elgtis, ir tam tikru savo gyvenimo etapu gali nebesuprasti, kad juose susikaupė labai daug pykčio. Ekspertai teigia, kad apie susikaupusį pyktį gali išduoti tam tikri 5 ženklai, todėl naudinga išsiaiškinti, kaip tą atpažinti.
Lėtinis nerimas
Slopinamas pyktis dažnai priveda prie tokios būsenos. Žmogus, neišliejantis pykčio, visas neigiamas emocijas užgniaužia savyje, todėl galiausiai tai gali sukelti lėtinį nerimą.
Jis stengiasi, kad kiti nepastebėtų, jog jis pyksta, tačiau ilgainiui tai labai išvargina. Galiausiai jis pradeda nerimauti net ir tada, kai tam nėra jokios priežasties.
Vidiniai monologai
Žmogus gali prisiminti praeitį ir sutelkti dėmesį į neigiamus praeities įvykius. Jo nuotaika, žinoma, dėl to tampa prastesnė. Jei kas nors tokiomis akimirkomis pradės jį kritikuoti, gali įvykti tikras sprogimas.
Pasyviai agresyvus bendravimas
Gali atrodyti, kad žmogus yra mandagus, tačiau jis moka meistriškai sugadinti nuotaiką. Apsimesdamas mandagiu jis gali išsakyti net ir labai negražius dalykus, todėl toks bendravimas labai vargina.
Nuolatiniai skundai
Piktas žmogus nuolat verkšlens ir skųsis, koks sunkus jo gyvenimas. Jis nepripažins savo klaidų, tačiau nuolat skųsis aplinkiniais žmonėmis.
Kritika
Piktas žmogus yra linkęs kritikuoti kitus žmones. Jis visada sako, ką galvoja, ir nė nebando būti taktišku.
Toks žmogus gali būti labai negailestingas ir negalvoti apie niekieno jausmus. Tam tikru momentu gali prasiveržti tikrosios jo emocijos, ir tuomet visiems taps aišku, kodėl su kitais žmonėmis jis elgėsi nepagarbiai.
Jei jumyse susikaupė labai daug pykčio, turite su tuo dirbti. Svarbu atrasti pykčio priežastį, ir ją išrauti su visomis šaknimis.