Ši savybė padeda įveikti santykių spąstus ir sumažina konfliktų rimtumą.
Santykiuose dažnai daugiausia dėmesio skiriame rimtoms savybėms – įsipareigojimui, suderinamumui ir kompromisams, kurie atrodo svarbiausi norint užmegzti tvirtą ir ilgalaikį ryšį.
Tačiau, kaip „ Forbes“ rašo diplomuotas psichologas Markas Traversas, jei meilė yra bet kokių santykių pagrindas, tai humoras yra slaptas ingredientas, kuris palaiko liepsną.
Jis pažymi, kad humoras laikomas mažiau svarbiu nei kiti santykių aspektai, tačiau taip yra tik todėl, kad jis tiesiogiai nesprendžia problemų – jis pagerina tų problemų suvokimą, sušvelnindamas jų emocinius kraštus.
1. Humoras yra jūsų „perkrovimo mygtukas“ konflikto metu
Nesutarimai yra natūralūs bet kuriuose santykiuose, tačiau humoras gali būti galinga įtampos mažinimo priemonė.
Remiantis Europos psichologijos žurnale (European Journal of Psychology) paskelbto tyrimo duomenimis, abiejų partnerių humoras gali padėti konstruktyviau spręsti konfliktus.
Tinkamu laiku pasakytas pokštas ar lengva pastaba suteiks jums abiem galimybę sumažinti įtampą ir sušvelninti situaciją.
2. Humoras sukuria ilgalaikius teigiamus prisiminimus
Kai poros dalijasi džiaugsmingomis akimirkomis, jos sukuria teigiamus „emocinius inkarus“, kurie primena, kodėl pasirinko vienas kitą.
Teigiami bendri prisiminimai yra tarsi santykių taupomoji sąskaita. Kuo daugiau jų įnešate, tuo tvirtesnis tampa jūsų santykių pamatas.
3. humoras padeda priimti vienas kito trūkumus.
Ilgalaikiuose santykiuose lengva įsijausti į vienas kito keistenybes ir trūkumus.
Humoras gali būti priešnuodis, padedantis poroms priimti vienas kito trūkumus su malonumu ir užuojauta.
Granados universiteto tyrėjai nustatė, kad žmonių, kurie naudoja į savikritiką nukreiptą humorą, psichologinė savijauta yra geresnė.
Poros, kurios gali kartu pasijuokti iš savo keistenybių, santykiuose būna atlaidesnės.
4. Humoras veikia kaip vaistas nuo gyvenimo streso
Ilgainiui gyvenimo sunkumai gali pakenkti santykių artumui.
Tačiau humoras padeda poroms kartu atsipalaiduoti ir lengviau įveikti sunkumus, nesijaučiant prislėgtoms.
Be to,2020 m. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad dažnas juokas mažina stresą keliančių įvykių poveikį.
5. Humoras suteikia kasdienybei žaismingumo
2019 m. paskelbtame tyrime nustatyta, kad „į kitus nukreiptas žaismingumas“, kuris apima juokus, žaismingą erzinimą, yra susijęs su didesniu pasitenkinimu santykiais.
Draugiškas žaismingumas stiprina emocinius ryšius per bendrą juoką, o intelektualus žaismingumas gilina santykius per malonias diskusijas.