Sveikų santykių požymiai

Tai gali atrodyti akivaizdu, tačiau daugybėje šeimų šito nėra ir dėl to nelaimingi jaučiasi milijonai žmonių.

Kiekvienas šio sąrašo punktas – normalių, natūralių, kasdieninių psichologinių poreikių atspindys. Šių poreikių turi kiekvienas žmogus, netgi tie, kurie patys to nežino. Viso to mums reikia kiekvieną dieną.

Pirma. Konkretūs veiksmai, kasdieniniai, kuriais partneriai vienas kitam demonstruoja dėkingumą ir vienas kito vertingumą. Banalios gėlės, išlyginti marškiniai, šilta žinutė, apsikabinimai. Ne kaip kosminio masto žygdarbiai, o kaip natūrali gyvenimo dalis.

Antra. Prisirišimo demonstravimas, fizinis artumas, ir ne vien seksualine prasme. Norint išsaugoti ryšio tarp partnerių pojūtį, svarbu apsikabinti bent šešis kartys per dieną ne mažiau kaip šešioms sekundėms. Ypač, kai reikalai nesiseka, kai kyla konfliktai, kai sunku išsaugoti kontaktą. Iš pradžių tokie apsikabinimai gali atrodyti dirbtini, tačiau po kelių sekundžių toks pojūtis praeina.

Trečia. Dėmesingas ir aktyvus klausymasis. Klausymosi laikas nesvarbus, svarbi kokybė. Žmonės atsiliepia į tai labai gyvai, nes juk tai toks džiaugsmas, kai kažkas tavęs dėmesingai, nuoširdžiai susidomėjęs klausosi…

Ketvirta. Suinteresuotumo partneriu demonstravimas. Suinteresuotumo, kaip jis jaučiasi, ko jam reikia, kaip sekasi reikalai, kaip jis tobulėja. Be tobulėjimo – pelkė, kurioje viskas supūva, tame tarpe ir santykiai.

Penkta. Pagarba, savaime aišku. Elgesys su žmogumi kaip lygus su lygiu, be bandymų kontroliuoti, daryti spaudimą, nuvertinti arba ignoruoti jo nuomonę, norus, požiūrį. Tai įmanoma tik tuo atveju, jeigu partneriai emociškai atsparūs ir ištvermingi bei finansiškai nepriklausomi. Nes jeigu mano gerovė priklauso nuo kito žmogaus, man būtina atidžiai sekti: kaip jis ten, ką jis ten?.. Meilė be laisvės neįmanoma.

Šešta. Neabejingumas jausmams. Taip, aš galiu tau nepritarti, galiu būti užpykęs ar įsižeidęs, paskendęs iki ausų į problemas, bet man ne vienodai šviečia, kaip tu jautiesi. Tai – žmogiškumo pagrindas. Pačioje pradžioje, kai siautėja hormonai, kai važiuoja stogas iš meilės, šiuo laikotarpiu jautrumas kitam žmogui maksimalus, jo nereikia siekti, jis yra natūralus. Svarbiausia – bėgant metams jo neiššvaistyti.

Septinta. Noras ir siekis dalintis. Įspūdžiais, liūdesiukais, savo gyvenimu. Ir priimti tai, kuo dalinasi mylimas žmogus. Visai nebūtina mėgti tuos pačius dalykus, jogą ar žvejybą, pavyzdžiui. Yra žymiai svarbesnių dalykų. Svarbiausia, kas turėtų būti – suinteresuotumas tuo, kad kitas žmogus kažkuo domisi. Sugebėjimas suprasti, kokį jis iš to gauna malonumą.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *