Ta sunki asmenybė – tai jūs?

Originalas

Regis, dar blogiau, nei dirbti ar būti su tuo, ko visiškai negali pakęsti, pačiam būti tuo nekenčiamu asmeniu! Kai jaučiame neigiamus jausmus kitam žmogui, dar galime savo jausmus kontroliuoti, bet kai kažkas nemėgsta mūsų, esame daug labiau pažeidžiami.

Sunkiausia bendrauti su žmonėmis, kurie mano, kad esame koktūs!

Visi norime gerai sutarti su aplinkiniais, nors kartais ir pasitaiko mažų nesutarimų; tai įprasta. Tačiau gali būti, kad kažkas taps priešiškas mūsų atžvilgiu, ir mes nežinosime, ką tokiu atveju daryti.

Kai tampame kažkieno kito keršto arba neapykantos auka ar taikiniu, mūsų pačių sugebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti sumenksta.

Retai kada darbovietėje ar namuose sekasi sklandžiai bendrauti. Kyla ir įtampa, ir nesutarimai. Ir ne visuomet turime reikiamų įgūdžių, kaip tuos nesutarimus išspręsti.

Mūsų reakcija bei atsakas gali situaciją išspręsti, arba, atvirkščiai, dar labiau pabloginti.

Ką turėtume daryti, susidūrę su asmenybių konfliktu? Štai keletas patarimų.

Pasiklausinėkite kitų kolegų, ar jiems nebuvo kilę panašių problemų su tuo žmogumi. Gali būti, kad ir kiti yra patyrę tą patį.

Siūlydami patarimą ar pasiūlymus, kalbėkite tik apie tą elgesį, dėl kurio esate susirūpinę, ir neužsipulkite žmogaus. Išlikite ramūs (jei tai išvis įmanoma!). Nesivelkite į konfliktą, kai esate pavargę ar nusiminę.

Pasistenkite nežvelgti į konfliktą emociškai. Kuo labiau sukils emocijos, tuo sunkiau taps būti objektyviems.

Jei nusprendėte konfrontuoti su kitu žmogumi, pasiruoškite! Apgalvokite, ką sakysite, iš anksto, ir pasikartokite svarbiausius dalykus.

Kalbėkite taip, kaip norėtumėte, kad su jumis kalbėtųsi. Įžeidimais nepasieksite visiškai nieko.

Jūsų įsitikinimai bei vertybės jums yra aiškios bei nepajudinamos, bet nesitikėkite, kad kiti jus tą patį. Pamėginkite kitam žmogui parodyti, kad suprantate jo požiūrį, ir, kur įmanoma, pamėginkite paieškoti bendrumų.

Nesistenkite “laimėti” nugalėdami kitą žmogų.

Geriausia, jei paklaustumėme savęs, ar ne mes esame “sunki asmenybė” tam tikroje situacijoje.

Galbūt tai ne mes, tačiau dažnai mes prisidedame prie įtampos, ir jei taip – laimei, kažką galime padaryti!Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *