Tikra meilė ar trauma paremtas ryšys?

Ar tikrai mylite savo partnerį, ar jūsų santykiai sukurti dėl kokios nors traumos pasekmių? Bandymas rasti atsakymą į šį klausimą gali jus supurtyti iki širdies gelmių. Nesugebėjimas nustatyti ar tai meilė, ar tik nesveikas emocinis prisirišimas, iš tiesų yra rimta dilema.

Pavyzdžiui, jei atsidūrėte užburtame išsiskyrimų ir susitikimų su partneriu rate, tikriausiai pradedate galvoti, kas jus traukia vienas prie kito. Ar tai likimas, ar jūs viduje taip palūžote, kad nebetikite galimybe sutikti tikrąją meilę kito žmogaus pavidale? Jūs tampate tokie priklausomi vienas nuo kito, kad pamirštate, ką reiškia gyventi atskirai.

Noras leisti laiką su savo antrąją puse pamažu virsta priklausomybe. Užuot palaikę romantiškus santykius tarp dviejų nepriklausomų žmonių, jūs abu tampate viena nuo kitos priklausomomis asmenybėmis, kurias jungia nesugebėjimas susidurti su tuo, kas drasko jūsų sielą.

Taigi, 5 įspėjamieji ženklai, kad jūsų santykiai paremti ne meile, o emocine priklausomybe, kurią sukėlė kokia nors praeities trauma:

1. Jūs esate visiškai priklausomas nuo savo partnerio

Jei partnerio nėra šalia, iškart prarandate pasitikėjimą savimi. Netgi pradedate tikėti, kad nesugebėsite normaliai funkcionuoti be jo palaikymo. Jums atrodo, kad viskas priklauso nuo jūsų antrosios pusės. Jei jos nėra šalia, jūsų elgesys primena narkomano, bandančio išgyventi be dozės, elgesį. Jaučiate, kad be partnerio pražūsite, nors iš tikrųjų jo buvimas atneša jums daug daugiau žalos nei jo nebuvimas.

2. Iš tikrųjų jis jums nėra patrauklus kaip asmenybė

Nepaisant to, kad esate priklausomas nuo jo meilės, jūs iš tikrųjų nekenčiate daugelio jo įpročių. Kai pagalvojate apie tai, iškart suprantate, kad jo elgesys tiesiogine to žodžio prasme varo jus iš proto. Dažnai susimąstote, kokia yra tokio emocinio prisirišimo prie žmogaus, kurio net nemėgstate, priežastis.

Ta pati mintis dažniausiai sukelia norą jį „pataisyti“, tikint, kad tokiu būdu galite sustiprinti santykius. Galbūt, jei jūsų partneris būtų labiau užjaučiantis, empatiškesnis ir labiau mąstantis, viskas būtų kitaip. Bet kad ir kaip stengtumėtės, jums nepavyks, nes pamirštate, jog bet kokie pokyčiai turi kilti iš vidaus.

3. Jūs nuolat susieinate ir išsiskiriate.

Kuriam laikui išsiskiriate, o tada vėl susibėgate, lyg nieko nebūtų nutikę. O po kelių mėnesių jūs vėl išsiskiriate. Jūs abu liejate ašaras, išgyvenate skausmą ir visus jausmus, kurie lydi sudaužytą širdį. Bet po to jūs ir vėl kartu. Jūs ignoruojate visus blogus dalykus, desperatiškai susitelkiate tik į gerus dalykus, nuoširdžiai tikėdami, kad šį kartą viskas bus kitaip. Bet niekas nesikeičia, tiesa?

4. Jūs aukojate savo poreikius dėl jo laimės

Tikra meilė neturėtų priversti jūsų aukoti savęs dėl savo partnerio laimės. Jūsų poreikiai turėtų būti vienodai svarbūs. Iš tiesų, santykiuose ne visada viskas pasiskirsto po lygiai, tačiau jie vis tiek neturėtų būti vienpusiai. Jei esate įpratę tik duoti, tai vieną dieną jums tiesiog nebelieka nieko sau pasiūlyti.

5. Kažkas viduje sako, kad tai nėra meilė

Pasitikėkite savo intuicija. Jei ji jums pasakys, kad tas žmogus jums netinka, greičiausiai taip ir yra. Jei vidinis balsas jums sako, kad jausmai, kuriuos jūs ir jūsų partneris patiriate, yra ne meilė, o ryšys, pagrįstas emocine priklausomybe dėl traumuojančios patirties, tai vėlgi gali būti tiesa.

Prisirišimas prie kito žmogaus, kurį sukelia vien žinios apie tai, ką išgyvenote praeityje, nėra sveiki santykiai. Verčiau skirkite sau laiko apmąstyti savo jausmus ir nuspręsti, ar tikrai mylite šį asmenį, ar tiesiog palaikote toksiškus santykius su juo, nes bijote likti vienas.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *