Manau, kad daugelis žmonių, patekę į ginčytinas situacijas, iškylančias santykiuose, klausia patarimo draugo ar giminaičių, pavyzdžiui: „Kaip geriausiai pasielgti po tokio barnio?“ arba dažniau: „Kaip tu pasielgtum tokioje situacijoje?“.
Žinoma, kiekvienam iš mūsų išties svarbu pasidalyti savo emocijomis su artimaisiais, siekti jų palaikymo ir supratimo.
Tačiau kai laukiate patarimo apie asmeninius santykius ir manote, kad žmonės, kurie nebuvo atsidūrę jūsų (ir jūsų partnerio) kailyje, pateiks geriausią problemos įveikimo variantą, tai tėra elementarus atsakomybės perkėlimas kitiems ir baimė priimti sprendimus, neatsižvelgus į kitų žmonių nuomonę.
Trečios pusės įsikišimas į dviejų žmonių santykius gali būti ne tik neveiksmingas, bet ir pabloginti poros santykius. Kodėl?
Gali susidaryti tokios situacijos:
1. Giminaičiai ar draugai pradės vis intensyviau kištis į jūsų asmeninį gyvenimą, įkyriai patarinėti ar kritikuoti, net jei jūs tik norėjote pasidalyti situacija ir neprašėte patarimo. Tai sukels dar didesnius nesutarimus su jūsų partneriu, prasidės nauji konfliktai. Trečių žmonių kišimasis išprovokuos nepasitenkinimą ir nepasitikėjimą vienas kitu.
2. Pašaliniai žmonės gali reikšti neigiamą nuomonę apie jūsų partnerį, o tai gali sukelti abejonių santykiuose ir negatyviai paveikti tarpusavio pasitikėjimą.
3. Tretieji asmenys gali išprovokuoti pavydą arba tariamus konfliktus, o tai paveiks santykių atmosferą ir padarys juos mažiau harmoningus. Jie taip pat gali kelti įtampą arba dramatizuoti situacijas tarp jūsų ir jūsų partnerio, o tai gali turėti dar rimtesnių neigiamų pasekmių jūsų porai.
Svarbu niekada nepamiršti, kad jūsų santykiai – tai dviejų žmonių sąjunga, o trečiųjų šalių kišimasis gali juos neigiamai paveikti.
Nė vienas iš tų pašalinių nėra pabuvojęs jūsų ar jūsų partnerio kailyje, nėra nuėjęs viso jūsų santykių kelio, todėl vargu ar galės duoti tikrai veiksmingų patarimų konkrečiose situacijose.
Svarbu atrasti balansą tarp savo asmeninio gyvenimo ir kitų nuomonės, atvirai ir sąžiningai bendrauti su artimaisiais ir draugais, aptarti ribas ir gerbti vienas kito jausmus, o ne vien pasikliauti trečiųjų šalių nuomone sprendžiant santykių su partneriu problemas.