Troškimų alchemija

Originalas

Depresija, viena iš sunkiausių psichinių būsenų, – tai troškimų neturėjimas. Būtent jie mūsų gyvenimui suteikia saulėto pozityvumo. Tapti žmogumi, kuriam pasisekė ar tiesiog optimistu iš didžiosios raidės ne tokia jau olimpinė užduotis: svarbiausia išmokti teisingai norėti.

Engelsas tvirtino, kad beždžionę į Homo sapiens pavertė darbas. Bet beždžionė niekada nesivargintų ir neliptų į palmę, jei vieną kartą jos nebūtų sugundžiusi auksinė bananų kekė. Geisti, norėti, trokšti – viena iš pagrindinių žmogaus prigimties savybių. Norai formuoja mūsų tikslus – tolimus ( ištekėti už milijonieriaus iki 45) ir artimus (įlysti į senus džinsus). Ir visa žmonija skirstoma į tuos, kurie žino ko nori iš gyvenimo, ir į tuos, kas to nežino. Tai kur gi troškimų alchemijos prasmė, kodėl vieni mėgaujasi viso pasaulio gėrybėmis, o kiti šluoja voratinklius iš tamsaus savo neišsilpildžiusių svajonių kampo?

Palyginus su praėjusio amžiaus pradžia, visuomenė tapo kantresnė saviems „noriu“: 90 proc. planetos suaugusių gyventojų nesigėdi savo norų ir gali atvirai apie juos kalbėti.

Žingsnis Nr.1

Pirmas, antras ir desertas

Iš tikrųjų labai sunku atsakyti klasikinį klausimą iš meksikietiško serialo: „Ko gi tu iš tikrujų nori?“. Tiesus sprendimų kelias gali atvesti į aklavietę. Vietoj konkretaus atsakymo jūs lemenate arba kažkokius „A-a…“, „E-e…“, arba (kas dar beprasmiškiau) pateikiate gigantišką beprotiškų norų sąrašą, kaip laiške Kalėdų seneliui: nuo „Noriu „Mersedeso“, kokį turi bičiulė“ iki „…..niekada nepasenti.“

Žmogaus sąmonė – kaip daugiaaukštis namas: pirmame aukšte tėvai, antrame – draugai, darbas, toliau tradicijos, hobi, individualūs ypatumai, o be viso to, tamsus ir bedugnis rūsys – pasąmonė. Ir ant kiekvieno aukšto durų kaba lentelė: „Noriu“. Mes mėtomės, nežinodami, kokias duris atverti pirmas. Prieš kai kurias duris kankinami prieštaravimų mes stovime metų metus, pavėlavę suprasti, kad netekome tikrai kažko vertingo. Į kitas – įžūliai laužiamės, svajodami apie rojaus vaisius, o atrasdami tik tuštumą. „Tu nežinai ko nori!“ – labai skaudu tai išgirsti savo adresu.

Pats stipriausias visų laikų žmogaus noras – būti laimingu. Po jo seka sveikatos palinkėjimai artimiesiems.

Sprendimas. Mes pripratom prie to, kad norai – tai kažkas stichiško, tai, kas beveik logiškai nepaaiškinama. Taip pat spontaniškai mes leidžiame arba uždraudžiame sau ko nors norėti. Todėl, kad ir kaip tai paradoksalu, mes dažnai jaučiamės nelaimingi dėl išpildytų norų (suvalgėm torto gabalėlį nakčiai) ir su palengvėjimu atsidūstame dėl neišpildytų (parduotuvę uždarė, ir jūs nesuvalgėte pyragaičio vėlai vakare).

Ne veltui sakoma: bijokite savų troškimų – jie išsipildo.

Klasifikuokite savo norus, kaip klasifikuojate jus supančius žmones: į pagrindinius ir antraeilius. Paimkite bloknotą ir vieną dieną užsirašinėkite visus į galvą atėjusius norus. Kiekvieną – atskirame lape. Apribojimų nėra, jūs esate daugialypis žmogus, tai ir užsirašinėkite viską, kas šauna į galvą: „Noriu išsimiegoti“, „Noriu gero šampano“, „Noriu taikos pasaulyje“.

Išliekite savo troškimus ant popierių lengvai ir laisvai. Po to „pamirškite“ šį bloknotą trims-keturioms dienoms (konfidencialumo tikslais paslėpkite jį – pavyzdžiui, po pagalve). Po to įdėmiai perskaitykite sąrašą ir išbraukite tai, kas jau išsipildė, arba neaktualu, arba skamba fantastiškai. Bloknote liks tik tie norai, kurie jums iš tikrųjų svarbūs.

Žingsnis nr.2

Trokštama formulė

Svarbu ne tik teisingai sudėlioti akcentus savo norų kraitėje, bet ir išsirinkti teisingas formuluotes. Vaikiškos pasakos apie stebuklingus žodžius ir užkeikimus, kurie paversdavo varles į seks-bombas, o krosnį – į naujausią susisiekimo priemonę, ne tokios jau naivios. Teisingai suformuluota mintis tampa tikslu: ji tarsi išsklaido rūką aplink jūsų svajonę. Troškimų, kurie išsipildo, formulė paprasta, susidedanti iš penkių komponentų.

Glaustumas. Sėkmės palydovas. Jūsų stipriausias noras – tai ne erdvinis kūrinys, pilnas filosofinių apmąstymų ir psichologinių niuansų, o vienas trumpas sakinys.

Pozityvus nusiteikimas. Formuluotėje draudžiama naudoti neigiamas konstrukcijas, taip pat žodžius su negatyviu atspalviu – pavyzdžiui, „sunaikinti“, „panaikinti“, „uždaryti“, „ liautis“, „mesti“. Neformuluokite norų neigdami. Neteisinga: „Nenoriu, kad mes su vyru pyktumėmės“. Teisinga: „Noriu, kad mes su vyru suprastumėme vienas kitą“.

Atsakomybė. Norai liečia tik jus, jūsų veiksmus ir jūsų tikslus. Kiti žmonės gali figūruoti jūsų troškimuose, bet tik poroje su jungtukais „jeigu“ ir „kai“: „Aš noriu išlikti rami, kai mano mylimas žmogus būna gobšus.“ Neteisinga šio noro formuluotė būtų: „Aš noriu, kad mano mylimas žmogus apibertų mane briliantais.“ Už kito žmogaus veiksmus mes atsakyti negalime.

Sveikas protas. Tegu jūsų troškimas telpa į sveiko proto rėmus. Tokia fantastika, kaip: „Noriu, kad mane pamiltų viso pasaulio vyrai“ – nereikalinga visų pirma jums pačiai. Atmeskite norus, kurie gąsdina savo neišsipildymu, bet nekelkite ir per daug lengvų tikslų. Atminkite, kiekvienas jūsų noras – tai žingsnis į priekį: „Aš noriu uždirbti daugiau“ ir „Aš žinau, kaip susirasti gerai apmokamą darbą.“

Realus laikas. Formuluokite svajonę esamajame laike, tartum jūs jau ją įgyvendinate: „Aš tampu nesusikausčiusi“, „Aš užsirašau į kvalifikacijos kėlimo kursus ir pradedu uždirbti daugiau.“

Troškimų nelaisvėje

Kartais priklausomybė (fiziologinė ir psicholginė) „prisidengia“ norais, kad palengvintų jūsų kančias. Jūs suprantate, kad gerti, vartoti narkotikus arba graužti nagų negalima, bet kažkuriuo momentu sąžinė „pavargsta“, ir jūs pradedate sąmoningai norėti to, nuo ko esate priklausoma.

Trys patys populiariausi moterų norai:

1) Sėkmingos vedybos; 2) Profesinė sėkmė; 3) Amžina jaunystė.

Praeito amžiaus viduryje ir vaikai, ir suaugusieji JAV ir Europoje dažniausiai Kalėdų Senelio prašė vieno ir to paties – džinsų.

Žingsnis Nr.3

Man panorėjus

Dabar sudėtingiausia – realizacija. Sudėtinga todėl, kad reikės pastangų. O į tradicinį tinginio „noriu“ aktyvūs veiksmai neįeina – viskas turi vykti staiga, laukimas prilygsta mirčiai. Kinas mus išlepino. Buvo tiesiog graži mergina – spragtelėjimas – ir tapo nuotaka iš didžiosios raidės. Jei jums įgriso maitintis įvairiomis iliuzijomis, siekite rezultato.

Disciplina. Kad norai suspindėtų, kaip žvaigždės mūsų pergalių padangėje, reikia atsiminti juos, nešioti savyje. Bet arbatinukas, į kurį jūs žiūrite, niekada neužvirs nuo jūsų žvilgsnio. Jei kiekvieną vakarą užmiegate su isteriška mintimi: „Dar viena diena praėjo, bet taip nieko ir neįvyko!” – troškimas taps budeliu, čia nebetoli ir iki neapykantos. Kartokite noro formuluotę ramiai – jis turi tapti jūsų numylėtiniu, kaip žinomo dizainerio suknelė jūsų drabužinėje.

Optimizmas. Kad troškimai sužydėtų nuostabiausiais žiedais, jiems reikalinga geranoriška aplinka. Norėti – reiškia mėgautis pačiu „norėjimo“ procesu.

Nenusiteikite nesėkmei, neabejokite, skatinkite save net už mažiausius pasiekimus. Jums galiausiai anglų kalbos kursuose pasisekė teisingai prakišti liežuvį tarp dantų ir ištarti garsą th – pasveikinkite save su šiuo pasiekimu šampano taure arba nauju mezginiuotų apatinių komplektėliu.

Visuomenės nuomonė. Be tiesioginės ar netiesioginės kitų žmonių įtakos norai neišsipildo. Be to, aplinkinių nuomonė – galingas sąjungininkas siekiant tikslo (tegu patyli amžinai klystantys egocentrikai). Pavyzdžiui, trečiadienį jūs nusprendėte mesti rūkyti. Niekam nepranešus apie tokį staigų posūkį į sveiko gyvenimo būdo pusę, jūs be jokių sąžinės priekaištų galite vėl tapti rūkore jau ketvirtadienį. Bet jeigu jūs apie tai informuosite jums svarbius žmones, ne taip paprasta bus išsitraukti prie jų cigaretę ir spragtelti žiebtuvėlį. Kuo daugiau žmonių žinos apie jūsų troškimą, tuo sunkiau bus jo atsisakyti. Prizas: įmanoma, kad aplinkinių tarpe jūs atrasite vienminčių, kurie padės jums (ne tik žodžiu, bet ir veiksmu) įgyvendinti troškimą kiek įmanoma greičiau.

Interesas. Ar pastebėjote, kad moterys, kurios rimtai nusprendžia suliesėti, per trumpiausią laiką atmintinai išmoksta produktų kaloringumo lentelę, galvoje nešiojasi begalinį skaičių dietų, atceliulitinių kremų pavadinimų, treniruočių schemų, žino visų vegetariškų restoranų adresus? Tokiu būdu jos palaiko savyje termobranduolinius norų degalus. Vienpusiškumas svajonę daro bespalve. Domėkitės viskuo, kas vienaip ar kitaip susiję su jūsų noru: jūs ne tik sužinosite marias naujienų, bet ir užmegsite naudingas pažintis.

Intuicija. Būkite atidi. Sėkmingos istorijos mirga „Atsitiktinėmis pažintimis“ ir „netikėtais skambučiais“. Kuo labiau jūs įtraukta į troškimų „terpę“, tuo didesni šansai sutikti reikalingą žmogų, aptikti pranašiškų ženklų knygą, tinkamą organizaciją, svarbų skelbimą, kuriam lemta apversti jūsų gyvenimą. Jautriai reaguokite į viską, kas jus supa: kartais mes paprasčiausiai nepastebime likimo, kuris sėdi priešais mus, žiūri į mus įsimylėjusiomis akimis ir metodiškai mojuoja uodega, tikėdamasisi, kad kas nors galiausiai jį pagriebs.

Žingsnis Nr.4

Laikytis stipriai

Neatsitiktinai lemtingus troškimus priimta prisiminti per šventes. Tokios „raudonos kalendoriaus dienos“ žmogaus sąmonėje fiksuoja impulsą „pakeisti savo gyvenimą į gerąją pusę“. Nelaukiant Naujųjų metų ir nederinant valstybinių švenčių sąrašo, sugalvokite savo teatralizuotą veiksmą, kuris įmūrys jūsų troškimus, kaip rankų atspaudai žymiojoje „Žvaigždžių alėjoje“. Tegu tai bus kažkas ypatinga (ne paprasčiausiai sukramtyti popierėlį su noru ir spjauti per kairį petį): pakeiskite įvaizdį, pasodinkite medį, atidėkite apvalią pinigų sumelę grandioziniam vakarėliui, kurį surengsite, kai svajonė išsipildys, – svarbiausia, kad vykdant „ritualą“ jūs žinotumėte: tai neeilinė moteriška užgaida, o beveik burtų veiksmas, tikra troškimų alchemija.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *