Tu – mano iškreiptas veidrodis

Bėgant metams, sutuoktinių santykiuose prasideda nesuprantami dalykai. Jaučiama kažkokia transformacija. Santykiai keičiasi ne patys savaime. Pirmiausiai transformuojamės mes patys, o paskui visa tai atsispindi mūsų aplinkoje.

Santykiuose gali būti padaryta viena labai grubi klaida. „Prisitrynimas” gali peržengti ribą, kai vienas partneris praktiškai įsilaužia, įsibrauna į kito partnerio erdvę, įlenda ten su replėmis ir atsuktuvu, pradeda partnerį perdarinėti, kad tas būtų jam patogesnis. Sutinku, skamba grubiai. Gaila, bet realybėje būtent taip ir gaunasi.

Kažkas tokiam spaudimui pasiduoda ir toliau gyvena aukos gyvenimą. Kažkas – priešinasi. Dėl to galiausiai viskas sugriūva kaip kortų namelis. Santykiai nesusiklostė.

Kodėl taip vyksta?

Galvoje gyvuoja idealaus partnerio vaizdinys, kurį realus partneris turi atitikti. Pažvelkime giliau, praleidę punktą apie tokio vaizdinio susiformavimo priežastį. Ką mums duoda idealaus partnerio vaizdinys ir kam jis reikalingas?

Pasiruošę?

Mūsų partneris – tai mūsų pačių atspindys. Idealizuodami partnerį, mėgindami suteikti jam vienokių ar kitokių bruožų, mes viso labo stengiamės užlopyti skyles savo pačių asmenybėje.

Labai paprastas pavyzdys: įsitikinimas, kad „man reikalingas rūpestingas, mylintis partneris”.

Galbūt jis toks ir yra, bet nekartoja kas dvi valandas, kad mus myli – žmogus dirba. Suaugusio žmogaus dėmesys nukrypsta į karjerą, jam norisi realizuoti save, suprantate?

O toliau seka kaltinimas jam: „Jis ne toks, nedėmesingas, nemylintis…” ir t.t.

Atsiranda kažkokių reikalavimų. Prasidėjo iškraipymų procesas. Kas „išsikraipo”? Tasai, kuris reikalauja!

Partnerio dėmesiu, rūpestingumu ir meile mes bandome kompensuoti savo pačių asmenybės tuštumas. Nesugebėjimą mylėti save ir rūpintis savimi mes bandome kompensuoti kitu žmogumi. Atsakomybę už savo emocinę būseną automatiškai užkrauname partneriui.

Gaunasi, kad jis kaltas dėl to, kad jūs neturite nuotaikos.

Ką su tuo daryti?

Yra keli variantai. Labai efektyvu padirbėti su savo iškreiptais įsitikinimais. Galiu tiksliai pasakyti, kad bet kokios pastangos išsaugoti santykius prasideda nuo darbo su savimi.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *