Vyras ar vaikai?

Kaip sukurti sveikus santykius šeimoje, jei esate ne vien vyras ir žmona, bet dar ir tėvai? Kas svarbiau – vyras ar vaikas? Pamėginkime išsiaiškinti šį klausimą.

Būtina priimti faktą, kad partneryje esama to, ko nesi pajėgi pakeisti. Dauguma problemų kyla būtent dėl asmenybių skirtumų – tu moteris ir mama, o jis – vyras ir tėvas. Kur kas geriau susikoncentruoti į tai, kas jus vienija.

Skirk vyrui dėmesio. Tai visiškai nereiškia, kad privalai melstis jam kaip šventam paveikslui. Tiesiog, susitikusi su vyru kambario duryse, sustok minutėlei, apsikabink, pabučiuok. Vyras pasijaus ypatingas. O vaikai niekaip nenukentės nuo to, o tik išloš, matydami laimingus ir mylinčius tėtį ir mamą.

Nekritikuok dėl smulkmenų. Jei pastoviai tarkuosi vyrą dėl niekų, jam nebeliks motyvacijos ir prasmės dėti šeimos labui kokias nors pastangas. Jei vyras sutepė neteisingą sumuštinį vaikui į mokyklą ar užrašė dukrelę į krepšinio sekciją – juk tai nėra mirtina. Giliai įkvėpk ir paleisk situaciją.

Nenurodinėk vyrui, kaip jis turi leisti laiką su vaikais. Mamos ir tėčiai vaidina visiškai skirtingus vaidmenis vaikų gyvenime. Jei mama žymiai dažniau auklėja, augina, griežtai stebi kaip vaikas maitinasi, gydo, tai tėtis yra tasai žmogus, kuris leis pabėgioti per balas, suvalgyti pusryčiams ;pyragaitį. Leisk tam nutikti. Nuo tavo reakcijos priklauso jūsų santykių kokybė.

Būk solidari su vyro nuomone. Jeigu vaikas pasakė, kad tėtis jam leido, nepasiduok pagundai, pademonstruok kantrumą ir surask savyje jėgų susilaikyti nuo neigiamų komentarų. Tada vaikai supras, kad mama ir tėtis – tai jėga, su kuria teks skaitytis.

Būk aktyvi. Vaikai perima pozityvaus elgesio ir sveiko gyvenimo būdo modelius, jei tėvai patys aktyvūs – moka ir padirbėti, ir pailsėti. Aktyvus laiko leidimas provokuoja laimės hormono endorfino išsiskyrimą, kad ir leidžia mums pasijausti laimingais. Kodėl, pavyzdžiui, nepasivažinėjus su visa šeima dviračiais ar nepasivaikščiojus po vakarienės parke? Tai labai sutelkia ir suvienija. Ir apskritai psichologai pataria daugiau laiko leisti drauge. Surengti pikniką, eiti į žygį, kėglinę ar atsijungti telefonus ir paprasčiausiai pabendrauti su šeima.

Seksas – svarbi tvirtos šeimos sudėtinė dalis. Visada galima surasti tūkstančius priežasčių tuo neužsiimti. Tačiau be gero, sveiko sekso nebus šeimos, juk tai būtent tie „klijai”, kurie sutvirtina santuoką. Dėl to užrakinkite miegamojo duris ir imkitės darbo.

Bendra buitis. Įrodyta, kad kai žmona patenkinta darbo pasidalinimu, sutuoktiniai užsiima seksu žymiai dažniau. Šis faktas byloja apie tai, kad darbas namuose moteriai gali išties tapti preliudija. O ir sutuoktinis vertins tai, kad daroma namuose, jei periodiškai pats tuo užsiims.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *