Vyras ir moteris: patarimai, kaip suprasti vienas kitą

Moterys ir vyrai skirtingai sprendžia problemas, skirtingai mąsto ir suvokia juos supantį pasaulį. Kaip rasti bendrą kalbą ir išvengti nereikalingų konfliktų? Pateikiame penkis patarimus, kurie padės suprasti priešingą lytį.

Mes skirtingai mąstome, skirtingai sprendžiame problemas, skirtingai randame atsakymus į svarbius klausimus. Turime skirtingą mąstymo procesą, emocinį suvokimą. Štai kodėl mes taip dažnai vienas kito nesuprantame. Tačiau ginčų ir konfliktų galima išvengti. Moterys trokšta pasikalbėti, pasiskųsti, kad vyrai nenori jų klausytis. O tie stebisi, kodėl moterys įsižeidžia. Atrodo, kad problemos neįmanoma išspręsti. Bet taip nėra.

Štai penki patarimai, padėsiantys suprasti vienas kitą

Vyrai persijungia nuo vienos užduoties prie kitos. Moterys vienu metu užsiima keliais dalykais

Šis skirtumas paaiškinamas nuosekliu vyrų kairiojo ir dešiniojo pusrutulių darbo persijungimu. Problema – sprendimas. Problema – sprendimas.

Abu moterų pusrutuliai veikia vienu metu. Moteris sprendžia iškart keletą užduočių, lengvai pereidama nuo vienos prie kitos. Todėl absoliučiai beprasmiška prašyti vyro iškart visko, ko moteriai prireikė: nuskusti bulves, prisukti lentyną, aprengti vaiką ir pakloti lovą. Ir tikėtis, kad jis nedelsiant įvykdys prašymus. Būkite kantresnės, nereikalaukite visko iš karto. Palaukite, kol bus atlikta viena užduotis, tada pereikite prie kitos.

Vyras pateikia jau gatavą sprendimą. Moteris garsiai mąsto apie problemą

Vyrai retai tariasi su draugais ir artimaisiais. Jie patys išnagrinėja problemą iš visų pusių, ieško atsakymų praeities patirtyje, knygose, straipsniuose. Dėl to galiausiai iš jo gausite apgalvotą, subalansuotą atsakymą. Taškas. Problema išspręsta.

Moteris nežino, kiek ilgai ir giliai vyras galvojo apie problemą. Ji nori diskusijos, emocinio požiūrio į situaciją. Nori sužinoti, ką jis jaučia.

Bėda ta, kad kai vyras priima sprendimus, už analizę daugiausia atsakingos smilkinių smegenų skiltys. Moteris suaktyvina limbinę sistemą, kuri atsakinga už emocijas. Pirmiausia ji supranta, kas jai patinka, o kas ne, tada supranta, kodėl.

Nesitikėkite, kad vyras su jumis apsvarstys šimtą tapetų variantų, aptars, ką mano kaimynas, draugė, madingi tinklaraštininkai, kas ką pasakė laidoje ir ką pasakys mama. Tiesiog paklauskite, kodėl jis taip mano, ir išgirsite pagrįstus argumentus, išdėstytus logiška grandine.

Vyras – už rezultatą, moteris – už procesą

Jam nepatinka sprendimų priėmimo procesas. Jeigu jis eina į parduotuvę palto, jis nori greitai nusipirkti patį pirmąjį daiktą, kurį pamatys, jei tik tasai paltas bus patogus ir šiltas.

Moteris įsitraukia į procesą, emociškai išgyvena kiekvieną problemos sprendimo etapą. Galutinį vyro verdiktą ji suvokia kaip nuosprendį. Kodėl nepanagrinėjome dar kelių variantų, neaptarėme kiekvieno iš jų? Nesitikėkite, kad jūsų mylimas žmogus su džiaugsmu lydės jus į parduotuvę, eikite ten viena ar su draugėmis ir pačios mėgaukitės procesu.

Vyras į problemą žiūri kaip į visumą, moteriai rūpi detalės

Jis negalvoja apie smulkmenas. Rinkdamasis kėdę biurui, jis galvoja apie patogumą ir funkcionalumą. Moteriai svarbu, kad kėdė tiktų prie tapetų spalvos, kad detalės būtų chromuotos ir derėtų prie lempos ant stalo.

Neapkraukite vyro smulkmenomis ir detalėmis, iškart pasiūlykite tuos variantus, kuriais esate tikros, kurie jums atrodo idealūs. Iš jų jis išsirinks geriausią.

Vyras – kuria, moteris – tobulina

Jis suranda sprendimą ir mano, kad procesas baigtas. Pastačiau namą, visi turi savo kambarius, namas šiltas ir patogus. Ko dar trūksta? Moteris į šį reikalą žiūri kitaip. Namas pastatytas, tačiau šitą vonią galima pakeisti į sūkurinę, kieme galima įrengti baseiną. Baldai greitai pasensta, keičiasi mados. Pats metas keisti spinteles virtuvėje.

Moteriai būtina nuolat tobulinti ją supančią erdvę. Juk viskas gali veikti dar geriau, tad kam sustoti? Vyras visiškai įsitikinęs, kad darbas padarytas, ir apie jį daugiau nebegalvoja. Todėl ne visada prasminga be galo tartis su vyru dėl užuolaidų spalvos, muilinės formos ar vazų skaičiaus svetainėje.

Nepamirškite skirtumų. Ši maža atmintinė padės išvengti visiškai beprasmiškų konfliktų dėl smulkmenų.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *