Norėtųsi pakalbėti apie vyrų ir moterų konkurenciją šeimoje.
Rungtyniavimas atsiranda tada, kai:
- nėra apibrėžti kiekvieno iš poros narių vaidmenys, pareigos ir atsakomybė (kas ir už ką atsakingas);
- atsiranda nepasitikėjimo savimi jausmas ir noras atsilyginti partneriui, įsitvirtinti jo sąskaita;
- moteris ima vaidinti vyrišką, o vyras – moterišką vaidmenį.
Kai vaidmenys šeimoje nepaskirstyti, kyla nesklandumų, nes kiekvienas laiko save svarbiausiu ten, kur jam patogu, o nepatogias pareigas atlikti reikalauja iš partnerio, neretai pagrįsdamas visa tai stereotipiškais ir šabloniškais „tu privalai”. De facto paaiškėja, kad niekas neatsako, pavyzdžiui, už maisto pirkimą, o už spintos remontą atsakingi abu.
Pasitaiko situacijų, kai žmogus puikuojasi savo pasiekimais, tuo pat metu kiekviena proga priekaištaudamas partneriui: „O ką tu padarei mūsų bendram labui?“.
Jei pastebėjote, kad ėmėte taip elgtis, turite išanalizuoti, kodėl taip darote. Kokias skyles savo sieloje mėginate užlopyti?
Čia būtina prisiminti apie lygiaverčius mainus. Galbūt darote kažką tokio, ko jūsų šeimai visiškai nereikia. Pavyzdžiui, gaminate penkis įmantrius patiekalus per dieną, o jūsų partneriui užtenka paprasčiausių koldūnų.
Arba esate įsitikinę, kad meilę reikia užsitarnauti, todėl stengiatės ją nusipelnyti, o jūsų partneris – ne.
O gal nepastebite ir nuvertinate savo partnerio veiksmus. Pavyzdžiui: „Aš dirbu ir pinigus uždirbu, o tu ką veiki?“. Savotiška žaidimas, kas daugiau gero padarė šeimai.
Priežasčių gali būti daug, reikia jas surasti ir išspręsti problemą.
Taip jau mes užprogramuoti, kad poroje visada vienas partneris atlieka vyrišką vaidmenį, o kitas – moterišką. Vadinasi, šalia vyriškos moters esantis vyras taps pasyvus (jei nepasitrauks iš tokių santykių). Tačiau pasyvus nereiškia, kad minkštakūnis ir tolerantiškas.
Aktyvumas ir troškimas kažko siekti (jei jie yra užprogramuoti asmenybėje) niekur nedings ir stengsis išplaukti į paviršių, tačiau pasireikšti galės tik buitinėse batalijose. Juk moteris dabar šiam aktyviam vyrui tapo konkurentė, „antru vyru namuose”. Jei ji gali padaryti viską, ką gali padaryti jis, ir nuolat apie tai primena, vadinasi, jie kaunasi viename ringe.
Kalba eina ne apie tai, kad moteris negali būti veikli, sėkminga, stipri, valdinga ir ko nors pasiekti. Dar ir kaip gali!
Kalba apskritai ne apie tai, kad poros energija priklauso nuo moters ir jos švelnumo.
Svarbiausia nepaversti bendro gyvenimo varžybomis ir netempti visko ant savo kupros. Nei jums, nei partneriui.