5 meilės etapai: kodėl dauguma suklumpa trečiame?

Visi mes trokštame tikros meilės. Tai kodėl kas antra santuoka baigiasi skyrybomis? Į šį klausimą bando atsakyti daug kas. Dauguma besiskiriančių mano, kad paprasčiausiai pasirinko netinkamą partnerį. Jie išgyvena nusivylimų skausmą, skyrybas ir pradeda ieškoti naujo partnerio. „Šį kartą viskas bus kitaip“. Deja, taip atsitinka ne visada. Dauguma nesupranta, kad trečiasis meilės etapas – anaiptol ne pabaiga, o naujo kelio į aukštesnės formos meilę pradžia.

I etapas: įsimylėjimas

Tikriausiai tai nuskambės nelabai romantiškai, bet iš tikrųjų įsimylėjimas – tai savotiška gamtos gudrybė, kad priverstų žmones išsirinkti sau porą, kad mūsų rūšis neišnyktų. Šiame etape pora tiesiog skrajoja nuo užplūdusių jausmų ir hormonų pertekliaus.

Visos viltys ir svajonės dabar susijusios su mylimu žmogumi. Šiame etape mes tikimės, kad dabar visi troškimai išsipildys ir pagaliau gausime tai, ko pritrūko vaikystėje. Ir tvirtai įsitikinę, kad įsimylėjimas nepraeis niekada. Suprantama, kad sugebėjimas kritiškai mąstyti ir analizuoti šiuo metu pradingsta – mes per daug apsvaiginti „meilės hormonų“.

Kai įsimylime, tai net tokios minties neprisileidžiame, kad tai ne visam laikui. Ką apie meilę gali žinoti visokie skeptikai? Pavyzdžiui, Georgas Bernardas Show, kuris įspėjo: „Du žmonės, veikiami stipriausio, beprotiškiausio, nerealiausio ir permainingiausio jausmo, būna įpareigoti prisiekti, kad išliks savo nenormalioje ir varginančioje susijaudinimo būsenoje, kol mirtis jų neatskirs.“

II etapas: santuokos sudarymas

Šiame etape meilė tampa stipresnė, ir partneriai iš tikrųjų susijungia. Tai laimingas laikas, kai jiems gimsta vaikai ir jie kartu juos auklėja. Kai mažyliai paūgėja, sutuoktiniams atsiranda daugiau laiko santykiams vystyti ir gilinti.

Tad antrasis etapas – tai bendrumo ir džiaugsmo metas. Mes sužinome, kas patinka partneriui, mokomės suprasti jo poreikius, tai yra, mokomės gyventi kartu.

Šiame etape meilė pasidaro ramesnė, drugeliai jau nebeplevena pilve ir širdis nebesiveržia iš krūtinės, kai girdime mylimojo balsą. Bet tai visai nereiškia, kad meilė praėjo: mums šilta ir jauku kartu su partneriu, mes jaučiamės artimi. Fizinis artumas taip pat jau ne toks laukinis, bet dėl to – ne mažiau malonus.

Mes įsitikinę, kad mumis rūpinasi, myli ir vertina. Kyla jausmas, kad pasiekėte meilės „lubas“, ir manome, kad taip tęsis amžinai. Todėl trečias meilės etapas būna visiškai netikėtas.

III etapas: iliuzijų žlugimas

Mums niekas nepasakojo apie šį svarbų meilės etapą. Tai būtent ta stadija, kurios daug sutuoktinių neįveikia. Tai laikas, kai viskas vyksta „ne taip“. Beje, tas etapas gali ateiti labai lėtai ir praktiškai nepastebimai, bet gali prasidėti ir labai staigiai – tarytum spragtelėjus jungikliui. Tada ima viskas erzinti ir piktinti. Mes jaučiame, kad mūsų nemyli ir mumis nebesirūpina. Žvelgiame į partnerį ir neatpažįstame jo. „Nejaugi, tai tas pats žmogus, kurį taip karštai pamilau?“ Apima jausmas, kad patekome į spąstus, iš kurių norime kuo greičiau ištrūkti.

Mes tampame irzlūs, dirglūs ir nesivaldantys arba per daug jautrūs, pažeidžiami ir uždari. Užsiimame kasdieniais darbais, einame į darbą, bendraujame su artimaisiais, tačiau nepasitenkinimas tik stiprėja. Su nuostaba žvelgiame į partnerį ir negalime suprasti, kur dingo tas žmogus, kurį mylėjome. Mums taip trūksta jos – tos meilės, kuri buvo.. Kur ji dingo, kaip sugrąžinti laimingus laikus? Šie klausimai neduoda ramybės, drasko širdį. Ima skaudėti kūną, gali prasidėti fiziniai negalavimai, o iš tikrųjų skauda sielą.

Šiuo atveju tinka posakis: „Kai eini per pragarą, reikia eiti kuo sparčiau ir nesustoti“. Teigiamas trečiojo etapo dalykas yra tai, kad partneriai galutinai atsisveikina su iliuzijomis apie save ir savo mylimą žmogų. Meilė pasidaro brandi. Mylime žmogų tokį, koks jis yra, o ne išgalvotą pavidalą iš knygų ar kino filmų.

IV etapas: tikrų ir ilgalaikių santykių kūrimas

Pergyventi trečiąjį meilės etapą nėra paprasta, bet tie, kuriems užtenka ryžto, kantrybės ir ištvermės, bus dosniai apdovanoti. Jie išmoks suprasti save ir partnerį. Galbūt jiems pavyks išsiaiškinti pagrindinę savo konfliktų ir skausmo priežastį. Ir paaiškės, kad ji kilusi iš vaikystės. Kiekvienas turi žaizdų savo sieloje, ir jas reikia išgydyti, kad partneriai galėtų toliau gyventi santarvėje.

Šiame etape partneriai gali išmokti, kaip būti sąjungininkais, viena komanda, padėti vienas kitam išsigydyti vaikystės traumų paliktas žaizdas.

Nieko nėra nuostabiau, kaip gyventi su partneriu, kuris myli tave tokį, koks esi – su visais trūkumais ir keistenybėmis. Mylintis žmogus supranta, kad partneris kartais elgiasi „ne taip“ ne todėl, kad yra piktas ar nemyli, o todėl, kad iki šiol neišsigydė savo vaikiškų žaizdų. Kai mes suprantame ir priimame kitą žmogų, meilė tampa dar gilesnė ir stipresnė.

V etapas: meilės galios panaudojimas kūrybai

Mūsų pasaulis nėra tobulas. Nepakantumas, žiaurumas, nuolatinės kovos ir konfliktai. Kartais net kyla klausimas: „Kur ritasi šis pasaulis? Ar gali jame išgyventi žmogus?“ Jeigu mes negalime pasiekti santarvės ir supratimo tarp dviejų mylinčių žmonių, tai kaip galima pasiekti taikos ir santarvės tarp šalių ir kontinentų?

Šiame meilės etape mes galime išmokti įveikti mūsų skirtumus, gerbti vienas kitą ir mylėti. Pasiekti santarvės galima ir reikia.

Žinoma, kad tokios meilės mums niekas neatneš ant lėkštelės. Teks pereiti visus meilės etapus, ir anaiptol ne visada bus lengva ir džiaugsminga. Teks įveikti tokius sunkumus ir kliūtis, kurias parengė likimas. Išmokti ne tik klausytis partnerio, bet ir išgirsti, ne tik žiūrėti, bet ir pamatyti.

Kiekviena darni pora, kiekviena šeima gali pakeisti mūsų pasaulį į gerą. Tikros meilės galia yra labai stipri.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *