Psichologiniai principai

5 veidrodiniai principai, kurių suvokimas palengvins gyvenimą

Realybė pasireiškia dviem formomis: fizine, kurią galima paliesti, ir metafizine, kuri yra už mūsų suvokimo ribų.

Abi formos egzistuoja vienu metu, yra susipynusios ir papildo viena kitą.

Jūsų atspindys veidrodyje – tai jūsų metafizinis pavidalas. Ir jis yra realus. Dabar panagrinėkime penkis veidrodinius principus, kurie mums gali labai praversti.

I principas. Pasaulis kaip veidrodis atspindi jūsų požiūrį į jį.

Pasaulis jums atspindi jūsų mintis. Jeigu liūdite, pykstate, jaučiate apmaudą, pasaulis atsuka jums savo niūriąją pusę ir pateikia atitinkamus įvykius.

Kai džiaugiatės, pasaulis rodo jums savo džiaugsmingąją pusę ir puikias perspektyvas.

II principas. Atspindys formuojasi, kai siela ir protas būna vieningi.

Dažnai būna didelis skirtumas tarp to, ko nori žmogaus siela ir ką jis galvoja.

Dažniausiai pasiekiama neigiama vienovė, nes protui lengviau patikėti tuo, kas yra bloga, o ne kas yra gerai. Kai ko nors bijote, nenorite, siela priešinasi, o protas patvirtina, kad „viskas taip ir bus“. Kai ko nors norite iš visos širdies ir protas su tuo sutinka, tai ir gaunate.

III principas. Veidrodis reaguoja su uždelsimu.

Jeigu stengiatės manifestuoti kažką nereikšmingo, tai gali įvykti po kelių valandų. Šiuo laiko skirtumu galima pasinaudoti, kai nėra sielos ir proto vienybės. Nuolat kartokite savo troškimą: „Aš to noriu, esu vertas, žinau, kad taip turi būti.“

Jeigu apie kažką galvojote vakar, šiandien veidrodis jums atspindės. Čia veikia tas pats priežasties ir pasekmės dėsnis. Tai, ką turite šiandien, yra jūsų ankstesnių minčių, veiksmų ar neveikimo rezultatas. Tvirtinkite sau, kad pasaulis rūpinasi jumis, tada taip ir bus.

IV principas. Veidrodis konstatuoja požiūrio turinį, ignoruodamas jo kryptį.

Baimė, abejonės realizuojasi akimirksniu. Jeigu stengiatės kažko išvengti, rizikuojate su tuo susidurti, veidrodis atspindi turinį, esmę. Kad išvengtumėte blogio, kontroliuokite savo mintis ir emocijas.

V principas. Veidrodis atspindi (realizuoja) viską, ko jūs nenorite.

Galvokite ne apie tai, ko nenorite, o apie tai, ko norite. Pašalinkite iš savo žodyno visus žodžius su „ne“: nepasitenkinimą, nenorą, nepritarimą, neapykantą, nepasitikėjimą, nesėkmę ir visus žodžius su neigiama prasme. Pakeiskite juos tuo, ko jums reikia.

Dabar panagrinėsime, kaip veidrodžiai atspindi santykius.

5 santykių veidrodžiai

Pirmasis veidrodis atspindi dabarties momentą.

Geri veidrodžiai būna vaikai ir gyvūnai. Jie atspindi būtent tas nesąmoningas nuostatas, emocijas, kurios tuo momentu valdo jus.

Vaikams būdinga jautri intuicija, jie gerai jaučia suaugusiųjų nuotaiką, būseną, energingumą ir savo elgesiu parodo, į ką reikia atkreipti dėmesį.

Jei pavargusi mama nesiilsi, toliau prisiversdama dirba, vaikas ožiuosis ir triukšmaus.

Kaip pakeisti situaciją? Pasakykite, ką jūs iš tikrųjų manote, jaučiate, ko norite. Tada paprašykite vaiko pasėdėti ramiai.

Antrasis veidrodis atspindi kritiškus vertinimus.

Jeigu smerkiate žmones dėl kokių nors jų savybių, jums vis pasitaikys tipai, kurie atspindės tuos bruožus. Jeigu esate sąžiningas ir smerkiate nesąžiningus, tai jus apgaudinės.

Mokykitės priimti tai, ką smerkiate. Pagalvokite, kokia artimųjų elgsena ir charakteriai jus erzina.

Laiminkite žmones, kuriuos kritikuojate, jauskite jiems dėkingumą.

Trečiasis veidrodis atspindi tai, ką praradote, atidavėte arba kas buvo atimta iš jūsų.

Jeigu žmogaus vaikystėje nemylėjo tėvai, suaugęs jis ieškos meilės, kuri kompensuotų jo vidinę tuštumą. Užmegs daugybę santykių, skirsis, vis nerasdamas to, ko ieško.

Kai jūs kažką prarandate dabar, jums parodo, ką buvote praradę anksčiau. Ir tai dažnai parodoma iškreiptu būdu.

Jei suprasite, ką praradote, ir susigrąžinsite, atgausite vidinę pusiausvyrą.

Ketvirtasis veidrodis atspindi tamsią jūsų sielos naktį.

Šis veidrodis atspindi didžiausias baimes, kurias esate išgyvenę įvairiose gyvenimo srityse. Kai nenorite išeiti iš komforto zonos (nežinomybės, permainų baimės), nors žinote, kad toliau taip gyventi neįmanoma, pablogėja dabartinė situacija.

Šio veidrodžio tikslas – išgydyti jus nuo didžiausių baimių, todėl svarbu suprasti, kodėl nenorite nieko keisti.

Penktasis veidrodis atspindi jūsų vystymosi lygį.

Įvertinkite savo kultūringumą, asmeninį, emocinį, sportinį lygį, savo kaip žmonos ar vyro, šeimininkės ar šeimininko, motinos ar tėvo sugebėjimus ir taip toliau. Padarykite tai keturių balų sistemoje: labai gerai, gerai, pakenčiamai, blogai. Pamatysite, kad „geri“ ir „labai geri“ visose srityse negalite būti. Po to paklauskite savęs, pagal kokius kriterijus taip save įvertinote.

Bet koks įvertinimas yra savęs palyginimas su kažkuo kitu, yra nereikalingas. Kas gali būti jūsų etalonas kiekvienoje srityje? Geriau būtų lyginti save dabartinį su savimi praeityje. Viskas, ką jūs darote, yra naudinga jūsų vystymuisi, todėl priimkite tai su džiaugsmu.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *