Minimalizmas moko mus atsirinkti tai, kas gyvenime svarbiausia

Atsikratyti nereikalingų daiktų, pasiliekant tik naudingus? Tam reikia stiprios valios, tačiau toks būdas padeda sukoncentruoti dėmesį į tikrai svarbius dalykus gyvenime.

O mes juk įpratę gyventi beveik automatiškai, tarytum iš įpročio. Sugaištame daug laiko vaikydamiesi materialių vertybių, kurios vis tiek nepadaro mūsų laimingais.

Mes tik jaučiame tuštumą viduje, kurią nesąmoningai stengiamės užpildyti daiktais, pirkiniais, technikos naujovėmis. Kuo didesnė tuštuma viduje, tuo daugiau daiktų reikia.

Leidžiame pinigus sparčiau, nei uždirbame. Todėl daug žmonių gyvena nuo algos iki algos.

Informacija ir technologijos motyvuoja mus pirkti daugiau. Socialiniai tinklai ir reklama transliuoja gražų gyvenimą. Sukuriamas įspūdis, kad gyvenimas turi būti idealus. Mes norime kopijuoti žinomas asmenybes. Kiekviename žingsnyje mus persekioja reklaminiai raginimai įsigyti tai vieną, tai kitą, tai trečią „nepamainomą“ daiktą. Reklama įtikinėja, kad tie daiktai mus reikalingi.

Ir mes prarandame orientyrą, kas iš tikrųjų yra mums svarbu.

Pasaulyje atsiranda vis daugiau tokių žmonių, kurie pasijunta pavargę nuo vartojimo ir idealo vaikymosi streso. Tada jie renkasi minimalizmą. Tie žmonės atsikrato beveik visų sukauptų daiktų ir pasijunta laisvi bei laimingi.

Kas yra minimalizmas?

Minimalizmas siūlo pasilikti tik tuos daiktus, kurie vertingi jūsų gyvenimui, o kitų atsisakyti. Tik tada galima suprasti, kas iš tikrųjų yra vertinga ir naudinga būtent jums.

Minimalizmas – labai asmeninis dalykas. Nėra bendrų šablonų, taisyklių ar standartų. Niekas nepasakys, koks daiktų kiekis jums reikalingas, kad taptumėte minimalistu.Tai, kas jums vertinga, yra labai unikalu ir individualu. Minimalizmas padeda gyventi sąmoningai ir nebūti sociumo už virvutės tampoma marionete.

Reikia tik nuspręsti, kas jums tikrai yra svarbu, o visa kita atmesti. Skamba labai paprastai, tačiau žmonėms būdinga viską komplikuoti.

Kai kurie puola į kraštutinumą ir ima propaguoti griežtas minimalizmo formas, tuo atstumdami aplinkinius nuo savęs.

Todėl verčiau panagrinėkime, kas nėra minimalizmas.

*Minimalizmas nereiškia turėti mažiau. Jis siūlo atlaisvinti vietą svarbiems dalykams.

*Minimalizmas nereiškia išmesti viską, taip pat ir tuos daiktus, kurie supaprastina mūsų kasdienybę.

*Minimalizmas nereiškia asmeninių troškimų draudimą, Atvirkščiai, minimalistas perka tai, kas vertinga jam ir yra geriausios kokybės.

*Minimalizmas nereikalauja atsisakyti hobio ir kolekcionavimo. Minimalistas tik atsikrato tų daiktų, kurie jam nereikalingi, atlaisvindamas vietą mėgstamiems.

*Minimalizmas – tai nėra tušti spartietiški kambariai ar net skandinaviškas arba japoniškas stilius. Milimalizmas gali atrodyti įvairiai. Milnimalisto kambaryje bus tik tie daiktai, kuriais jis tikrai naudojasi ir kuriuos mėgsta.

*Minimalistas nesilaiko taisyklės palikti tik tam tikrą skaičių daiktų. Jis apskritai jų neskaičiuoja.

*Minimalistas nereiškia vienišas žmogus. Juo gali tapti bet kas: viengungis, vedęs, pora, daugiavaikė šeima. Kiekvienu atveju bus savas vertingų daiktų rinkinys.

Minimalizmas pritaikomas ne tik daiktų atžvilgiu. Persisėmę minimalizmo idėjomis, labai greitai imsite jas taikyti ir savo mitybai, informacijai, bendravimo ratui, aplinkai ir viskam.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *