Ar būsite darni pora?

Pasak ekspertų, išsiaiškinti padės tinkami klausimai.

Žurnalo „Woman’s Health“ pakalbintos santykių konsultantės pakomentavo aštuonis klausimus, į kuriuos atsakę geriau suprasite, ar esate suderinami.

1. Kaip leidžiate laisvalaikį?

Klausimas apie laisvalaikio pomėgius – visai nekaltas ir tikriausiai nieko neįžeis, tačiau jis gali padėti sužinoti, ar būtumėte darni pora.

„Jei jis sako, kad jam patinka miegoti iki pietų, o priešpiečiams sukirsti lėkštę makaronų, tuo tarpu jūs šeštadienio rytą pradedate žaliuoju kokteiliu ir keleto kilometrų krosiuku, sutarti gali būti sunku“, – teigia porų konsultantė iš Niujorko Rebbecca Hendrix.

Įsitikinkite, kad bus bent keletas dalykų, kuriuos abu norėsite veikti savaitgaliais arba nusiteikite dideliems kompromisams.

2. Ar jūs abu vienodai prieraišūs?

„Požiūris į artumą ir intymumą susijęs su tuo, kiek buvimo su žmogumi galite toleruoti, kol jūsų nervų sistema nepradeda siųsti signalų apie perkrovą“, – sako Brandy Engler, Los Andžele įsikūrusi psichologė, santykių terapeutė, knygos „The Women on My Couch“ autorė.

Kai kurie žmonės iš prigimties yra labiau nepriklausomi, o tai reiškia, kad jiems visiškai normalu susitikti kartą per savaitę ir kasdienis susiskambinimas telefonu jiems greitai įkyrės.

Tačiau yra ir tokių, kurie nori su partneriu leisti 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę.

Yra tokių žmonių, kurie nori su partneriu leisti 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę.

„Žmonės, esantys priešinguose šio spektro galuose, ne itin dera – jie vienas kitam kelia daug streso“, – įspėja B.Engler.

Kad geriau suprastumėte, koks žmogus jums tinka, pirmiausia paklauskite savęs, kiek laiko norėtumėte leisti drauge, kiek jums svarbus fizinis kontaktas ir kiek tų dalykų tikitės iš partnerio.

3. Ką įdomaus pastaruoju metu perskaitėte?

„Užduokite tokių klausimų, kurie padėtų suprasti, kas stimuliuoja jo intelektą, – siūlo R.Hendrix. – Jei tas žmogus taps jūsų gyvenimo draugu, kartu leisite daug laisvalaikio ir tikriausiai norėtumėte tokio partnerio, su kuriuo būtų apie ką pasikalbėti.“

Jei skaitymas jį ne itin domina, paklauskite, kokia muzika jam patinka arba kokiame spektaklyje ar koncerte jis norėtų apsilankyti. Turėtų būti kokia nors sritis, kuri jus abu stimuliuotų intelektualiai ir kur jūsų jėgos būtų apylygės.

4. Kokie jūsų religiniai įsitikinimai?

Skirtingos religinės pažiūros nėra pagrindas išsiskyrimui – yra daugybė darnių porų, kurių požiūris į tikėjimą skiriasi.

„Jūsų partnerio dvasiniai įsitikinimai neprivalo būti tokie patys kaip jūsų, – sako R.Hendrix. – Tačiau jei religija turi didelę reikšmę jūsų arba jūsų antrosios pusės požiūriui į gyvenimą ir šeimą bei vaikų auklėjimą, svarbu žinoti, kiek jūsų nuomonės sutampa ar skiriasi.“

5. Ar panašus jūsų seksualinis potraukis?

Jei jūsų apetitas seksui ženkliai didesnis nei partnerio arba atvirkščiai – mažiau trokštate intymumo, ilgainiui santykiuose gali kilti įtampa.

Nors bendravimo pradžioje, kol abu tebesklandote padebesiais, galite nepastebėti, kad vienas jūsų iš prigimties turi stipresnį seksualinį potraukį, vėliau skirtumas gali išryškėti ir imti jums trukdyti.

Pasak B.Engler, silpnesnio lytinį potraukio žmogui dažnai būna sunku prisitaikyti prie aistringesnio partnerio. Ji priduria, kad tokius nesutarimus gali būti sunku išspręsti, todėl labai svarbu iš anksto apie tai pasikalbėti.

6. Koks seksas jums patinka?

Jeigu jau prabilote apie seksą, paklauskite savo partnerio apie jo pomėgius šioje srityje: gali paaiškėti, kad skiriatės labiau, nei numanėte. Jei jūsų tobulam vakarui reikalingi S&M žaisliukai, o jūsų partneriui labiau prie širdies rožių žiedlapiai ir romantiška muzika, gali būti sudėtinga.

„Jei abu partneriai nusiteikę keisti miegamojo repertuarą ir išbandyti naujoves, yra vilties, – sutinka P.Engler. – Tačiau jei abu tiksliai žinote, ko norite ir nesate lankstūs, vargu ar rasite išeitį.“

7. Kam išleisite šių metų premiją?

Net jei dabar gyvenate visiškai atskirus finansinius gyvenimus, jūsų požiūris į pinigus gali būti svarbus veiksnys, padėsiantis suprasti, ar judu suderinami.

Beveik visose porose vienas būna taupesnis, o kitas – išlaidesnis, taigi nenuostabu, kad pinigai taip dažnai įplieskia ginčus. Ši problema gali gerokai išklibinti santykius, kai jūsų ir jūsų partnerio požiūris į pinigus kardinaliai išsiskiria.

Kad išvengtumėte rimtesnių konfliktų, pasidomėkite, ką jis daro, kaip gauna papildomų pajamų, ką jam reiškia pinigai ir kaip jis žiūri į skolas, siūlo R.Hendrix.

Kad išvengtumėte rimtesnių konfliktų, pasidomėkite, ką jis daro, kaip gauna papildomų pajamų, ką jam reiškia pinigai ir kaip jis žiūri į skolas,

8. Ar galite pasikliauti šiuo žmogumi?

Paklauskite savęs, ar tikrai galite pasitikėti savo partneriu.

„Tai klausimas, kuris nuolat kyla poroms atėjus į konsultaciją, – sako B.Engler. – Kai dalijatės bendru gyvenimu, nuo buities iki svarbių gyvenimo įvykių, norite būti tikri, kad galite pasitikėti partneriu ir jis neužkraus visos atsakomybės jums.“

Paklauskite savęs, ar jūsų partneris dalijasi visais darbais ir rūpesčiais, ar jums padeda ir paguodžia, kai jums sunku, ar pagamina jums vakarienę, kai žino, jog grįšite iš darbo vėlai.

„Tai dalykai, dėl kurių žmonės nediskutuoja ir nesidera, bet vėliau dėl to daug skundžiasi“, – pastebi B.Engler.

Kada reikėtų iš naujo įvertinti santykius

Jei esate gerai suderinami, į daugumą aukščiau pateiktų klausimų atsakysite panašiai – pasak R.Hendrix, apie 80 procentų sutampančių atsakymų yra geras rodiklis.

„Reikėtų iš naujo įvertinti santykius, kai pradedate nesutarti daugeliu klausimų, arba nuomonės išsiskiria kad ir dėl vieno ar dviejų dalykų, bet labai smarkiai“, – sako ji.

Vis dėlto tiesa ta, kad nėra stebuklingos formulės, kaip išsiaiškinti, ar jūs suderinami, kaip nėra ir vieno klausimo, į kurį atsakę sužinosite, ar jūsų santykiai pasmerkti.

Pasak R.Hendrix, galiausiai viskas priklausys nuo to, kaip stipriai trokštate būti su žmogumi, su kuriuo jaučiate darną konkrečioje judviems svarbioje srityje.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *