Ar galima pakeisti savo likimą?

Originalas

Tikriausiai nėra nė vieno žmogaus, kuris nebūtų sau uždavęs tokio klausimo: „Ar galima pakeisti savo likimą?“. Visus atsakymus paprastai galima suskirstyti į dvi grupes. Vieni žmonės būna įsitikinę, kad nieko pakeisti neįmanoma, ir paprasčiausiai plaukia pasroviui. Kiti mano, kad absoliučiai viskas priklauso nuo žmogaus. Kas teisus?

Likimo kaip tokio nėra! Yra karminės pamokos, dėl kurių siela įsikūnija žemėje. Yra karminiai susitikimai, giminingos sielos, ir ne tik vyro bei moters atžvilgiu. Egzistuoja išeities duomenys, kurie nulemia mūsų gyvenimo išeities tašką. Panašiai kaip bet kuriame matematikos ar fizikos uždavinyje, pateikiami žinomi duomenys, o reikia surasti nežinomuosius.

Paprastai mūsų gyvenimo išeities duomenys būna šie:

  • mūsų tėvai (kokias traumas jie mums sukels, kaip išauklės, kokį gyvenimo scenarijų perteiks);
  • sveikatos būklė nuo gimimo;
  • šeimos finansinės galimybės;
  • gimimo ir gyvenamoji vieta (didmiesčiuose gimusiems lengviau prasimušti ir padaryti karjerą);
  • asmeniniai talentai ir sugebėjimai.

O paskui (dėmesio!) nuo paties žmogaus priklauso, kaip jis pasinaudos visu tuo, ar sugebės neigiamą patirtį transformuoti į jėgą ir gerovę. Todėl į klausimą, ar galima pakeisti likimą, atsakyčiau vienareikšmiškai: kiekvienas žmogus pats jį kuria, tačiau kai kuriems lengviau pasiekti gerovės ir laimės. Kitiems tai būna sudėtingiau, nes išeities duomenys yra skirtingi.

Galima būtų tai vaizdingai palyginti su keliais laiptais su daugybe pakopų. Vieni laiptai veda į šeimyninę laimę, kiti – į finansinę gerovę, treti – į įsitvirtinimą sociume ir taip toliau. Su kokiais išeities duomenimis jūs gimėte, nulemia, nuo kokios laiptų pakopos jūs startavote kiekvienoje sferoje.

Kai kur jums bus lengviau kilti į viršų, kai kur – sunkiau. Tai yra atsakymas į klausimą, kodėl kai kuriems žmonėms taip sekasi. Tačiau tik nuo jūsų priklauso, ką darysite, kad judėtumėte pirmyn.

Pažįstu moterų, kurios turi daug šansų truputį padirbėti su savimi ir tapti laimingos, bet jos nenori išeiti iš savo komforto zonos, gyvena vis ant to paties laiptelio ir nesiekia judėti pirmyn. Ir yra daug pavyzdžių, kai žmonės turėjo mažai šansų pasiekti savo laiptų viršūnę (sunki vaikystė, santuokos problemos, vaikai invalidai), bet kilo aukštyn iš visų jėgų ir aplenkė tuos, kurie, regis, turėjo visas galimybes.

Gana dėl visų nesėkmių ir gyvenimo dramų kaltinti sunkų likimą bei filosofuoti tema „Ar galima pakeisti likimą?“. Jūs patys jį kuriate! Laikas pagaliau prisiimti atsakomybę už tai, kas vyksta su jumis, ir mokytis įžvelgti priežasčių ir pasekmių sąryšius, teisingai įvertinti praeitį, kad galėtumėte keisti dabartį ir ateitį.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *