Ar santykiai turi ateitį: jūsų psichologinis tipas ir suderinamumas su partneriu

Dažnai, susidūrę su sunkumais santykiuose, svarstome, ar bent vienos poros jie būna idealūs. Pasak kai kurių psichologinių teorijų, idealūs santykiai gali būti tik vienu atveju – jeigu psichologiniai vyrų ir moterų tipai dera. Susipažinkite su viena jų. Gal atpažinsite save?

3 moterų tipai

Moteris–motina. Tokia moteris paprastai nesulaukia didelio vyrų dėmesio. Ji visada atrodo vyresnė nei yra ir atitinkamai elgiasi. Jos nesutiksite klube penktą ryto, bet ji gali atsibusti tekant saulei ir pulti tvarkyti namus, nes vėliau nebus kada.

Ji labai atsakinga, rūpestinga ir kilniaširdė. Tiesa, pamatyti šiuos jos privalumus pavyksta ne kiekvienam, kadangi išoriškai ji linkusi neišsiskirti: jai nelabai rūpi, kaip ji atrodo. Jai labiau patinka rūpintis aplinka – auginti gėles, virti uogienes ir pan.

Beje, kitoks šio tipo motes variantas – valdinga ir rūsti karjeros moteris, valdanti geležiniu motinos kumščiu.

Tai moteris, paskui kurią vyrai vaikšto pulkais, nes jokia kita jų nesupranta taip, kaip ji.

Moteris–sesuo. Tai pats įvairiapusiškiausias moters tipas. Tai ir mergina iš gretimos laiptinės, ir draugužė, ir netgi lemtinga moteris, tačiau ne tokia, kuri traukia vyrus savo ryškia išvaizda. Tai moteris, paskui kurią vyrai vaikšto pulkais, nes jokia kita jų nesupranta taip, kaip ji. Ji turi puikų jumoro jausmą ir įsitikinusi, kad jos vidinės savybės svarbesnės už išorę, todėl ji gali leisti sau atrodyti bet kaip, ignoruoja paskutines mados tendencijas ir makiažą. Tačiau ji vyrus traukia savo laisvės, kuri gyvenime jai svarbiausia, pojūčiu.

Moteris–dukra. Tai tipiška mergaitė, kuri nenori būti už nieką atsakinga, bet nori suknelės. Ji rengiasi pabrėžtinai moteriškai, jog niekam nekiltų abejonių, kad ji miela ir švelni būtybė. Pagrindiniai jos interesai gyvenime – grožis ir meilė. Ji puikiai išmano madą bei kosmetikos priemones ir fanatiškai rūpinasi savo išvaizda.

Ji šiek tiek infantili ir iš esmės domisi tik savimi. Kita vertus, ji puikiai manipuliuoja kitais, tiesiog intuityviai jaučia, kuriuos mygtukus reikia nuspausti, kad gautų tai, ko nori.

3 vyrų tipai

Vyras–tėvas. Jis mėgsta jaustis globėju ir geradariu, rūpintis kuo nors ir prisiimti visas įmanomas atsakomybes. Jis pasirengęs būti atsakingas už viską – pradedant nuo šeimos išlaikymo, baigiant vakariniu pasivaikščiojimu su šunimi. Jam nesunku. Jam tai patinka, kadangi tokiu būdu jis gali viską kontroliuoti.

Vyras–brolis. Jis entuziastingas lygiateisių santykių šalininkas: nesiekia dominuoti, bet ir pats nemėgsta būti kontroliuojamas. Jo pagrindinis žodis santykiuose – „kartu“. Jam svarbu, kad partnerė pirmiausiai būtų jo geriausia draugė, moteris, su kuria visada yra apie pasikalbėti ir ką veikti.

Jis žavus, su juo linksma, jis – bet kurios kompanijos siela, tačiau praktiškai nesugeba savęs išlaikyti pats.

Vyras–sūnus. Tai tipiškas „amžinas vaikas“ – infantilus ir skraidantis padebesiais. Jis žavus, su juo linksma, jis – bet kurios kompanijos siela ir „varikliukas“. Tačiau jis praktiškai nesugeba savęs išlaikyti pats. Jokiame darbe neišsilaiko ilgai ( arba darbas pasidaro nuobodus, arba viršininkas – visiškas kvailys), todėl gyventi jis linkęs su tėvais arba bendrai nuomodamas butą su panašiais į jį draugais.

Kas nutinka, kai jie įsimyli vienas kitą?

Moteris–motina ir vyras–tėvas

Vyras–tėvas paprastai tokios moters net nepastebi, nes jam patinka ryškios moterys. Tačiau moteris–motina gali pastebėti ir įsimylėti tokį vyrą. Tiesa, jų santykiai neturi ateities – vyras–tėvas nepakenčia, kai iš jo rankų išplėšiamas vairas, o moteris–motina mėgsta vairuoti pati. Be to, jos švelnus rūpestis tokį vyrą dusina. Jam apskritai nereikia jokio rūpesčio.

Moteris–motina ir vyras–brolis

Tai pora, kurioje vyras dūsta nuo rutinos, o moteris jaučiasi nelaiminga, nes vyras nuolat iš jos ko nors reikalauja: kad „užsiimtų savimi“, tobulėtų, domėtųsi tuo, kuo domisi jis, ir atsiplėštų nuo puodų. Jeigu ji pamėgina šiuos reikalavimus įvykdyti, jos energija greitai išsenka ir moters nusprendžia skirtis, nes be tokio vyro jai gyventi iš tiesų lengviau, net jeigu ji nuo jo priklausė finansiškai.

Moteris–sesuo ir vyras–tėvas

Tai labai pavojingi santykiai! Moteris–sesuo nepakenčia nė menkiausio jos laisvės varžymo, o vyras–tėvas siekia kontroliuoti ir reikalauja paklusti. Laimė, tokie žmonės susieina labai retai – paprastai šios moterys į tokius vyrus žiūri su šiokiu tokiu pasidygėjimu. Jų manymu, žmogus, kuris trokšta valdžios santykiuose, turi rimtų emocinių problemų.

Tai atvejis, kai moteris nutraukia santykius dėl to, kad jai nereikalingas trisdešimtmetis vaikas.

Moteris–sesuo ir vyras–sūnus

Šie žmonės greitai pastebi vienas kitą ir įsimyli. Moteris–sesuo, labiausiai už viską vertinanti laisvę, lengvai užmezga santykius su vyru–sūnumi, kuris apskritai gyvena viena diena. Tiesa, taip pat greitai, kaip prasidėję, šie santykiai ir pasibaigia. Moteris–sesuo neturi jokio noro tęsti santykių, kuriuose nieko negauna mainais – nei palaikymo, nei supratimo. Tai atvejis, kai moteris nutraukia santykius dėl to, kad jai nereikalingas trisdešimtmetis vaikas.

Moteris–dukra ir vyras–brolis

Tai sunkus atvejis – pirmiausiai moteriai. Vyras–brolis lengvai susižavi moters–dukros grožiu, o ji manipuliuoja juo, kaip tik nori. Problema ta, kad tai veikia tik įsimylėjimo etape. Kai jau prasideda rimti santykiai, moteris–dukra tampa pažeidžiama: vyras–brolis ją vertina kaip „lagaminą be rankenos“, kurį ir nešti sunku, ir palikti gaila. Jis nori lygiateisių santykių, o ji – besąlygiško rūpinimosi ja kaip maža mergaite.

Moteris–dukra ir vyras–sūnus

Tai du skirtingi pasauliai. Moteris–dukra laiko vyrą–sūnų nevykėliu, o jis ją – bejausme būtybe. Jų santykiai praktiškai neįmanomi: moteris–dukra nuo pat pirmos pažinties akimirkos tokį vyrą apipila panieka, o jis atsako dažnai nevaldoma agresija – pradeda elgtis kaip trejų metų berniukas, kuris parduotuvėje krenta ant grindų, nes jam nenupirko trokštamo žaislo.

Moteris–motina ir vyras–sūnus

Tai santykiai, kuriuose abu partneriai jaučiasi komfortiškai. Moteris–motina gali patenkinti savo poreikį rūpintis partneriu ir tuo pačiu jį kontroliuoti. Greičiausiai šeimą labiau išlaikys ji, taip pat ji ant savo pečių užsikraus namų ūkį ir vaikų auklėjimą. Vyrą ji taip pat priskirs prie vaikų. Tai tas atvejis, kai moteris įsitikinusi, kad vyras be jos prapuls ir mirs iš bado prie perpildyto šaldytuvo, kadangi neturi žalio supratimo, kaip pasišildyti sriubą.

Vyras–sūnus šiuose santykiuose taip pat pagaliau galės save realizuoti: atsakinga moteris jį kontroliuos, kad jis eilinį kartą neprarastų darbo, nešvaistytų pinigų nereikalingiems dalykams ir nesusidėtų su bloga kompanija. Už gerą elgesį jis bus giriamas, dėl to pagaliau pradės jausti šiokį tokį pasitikėjimą savimi.

Moteris–sesuo ir vyras–brolis

Tai lygiavertė partnerystė, kurioje kiekvienas jaučia kito palaikymą. Pirmiausiai jie draugai, gerbiantys asmeninę vienas kito erdvę, todėl žino, kad bet kurioje situacijoje galės atsiremti į partnerio petį. Jų požiūris į gyvenimą ir interesai sutampa. Jie jaučia, kad jų pora – tarsi suderintas mechanizmas, kuris funkcionuos be sutrikimų, kol viena iš jo dalių nepamėgins dominuoti. Tačiau to niekada nebus, nes pagarba savo ir partnerio vidinei laisvei – pamatinė jų abiejų vertybė.

Moteris–dukra ir vyras–tėvas

Vėlgi tai santykiai, iš kurių kiekvienas gauna tai, ko nori. Vyras–tėvas gauna valdžią. Jam malonu žinoti, kad moteris be jo tiesiogine šio žodžio prasme neišgyvens. Jo manymu, ji nesugeba užsidirbti pragyvenimui ir apskritai vargiai įsivaizduoja, kad kas mėnesį reikia susimokėti už butą.

Moteris–dukra jaučiasi laiminga, kad ja taip rūpinamasi ir pildoma kiekviena jos užgaida. Vyrui–tėvui patinka ją lepinti, o jos vaikiškas džiaugsmas tomis akimirkomis leidžia jam pasijusti visagaliu. Ir nors šioje poroje svarbesnis atrodo vyras–tėvas, iš tiesų moteris–dukra sumaniai juo manipuliuoja, kad gautų, ko nori. Tačiau tai abu partnerius tenkina.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *