Artimo vyro kvapas gali sumažinti moters streso lygį

Vyrai visada daro įtaką moterims. Paaiškėjo, kad netgi kvapas gali kažką neįtikėtino su moters organizmu. Tame tarpe, sumažinti streso lygį.

Tyrimus šioje srityje atliko Britų Kolumbijos universiteto mokslininkai. Jiems pavyko išsiaiškinti, kad partnerio kvapas gali tiesiogiai paveikti moterų streso lygio mažinimą.

Testuose dalyvavo 96 poros. Vyrai visą dieną privalėjo vilkėti švarius marškinius, o kvapui sustiprinti buvo uždrausta naudoti dezodorantus ir kitą buitinę chemiją. Be to, stipriosios lyties atstovams teko susilaikyti nuo rūkymo, stipraus kvapo ar skonio patiekalų. Jau praėjus parai mokslininkai surinko marškinius ir paprašė moterų, kurioms tie vyrai buvo artimi, įvertinti jų kvapą, o taip pat svetimų drabužių kvapą. Po to moterims buvo surengtas streso testas – eksperimentatoriai suorganizavo fiktyvų pokalbį, panašų į pokalbį dėl darbo ir pateikė matematinius uždavinius.

Testo dalyvės turėjo papasakoti apie savo nuotaiką, duoti seilių mėginius, kad ekspertai galėtų įvertinti kortizolio, tai yra streso hormono, lygį. Paaiškėjo, kad moterys, kurios uodė savo vyriškių marškinių kvapą, buvo mažiau įsitempusios, turėjo mažesnį streso lygį, lyginant su tomis, kurioms reikėjo uosti svetimų marškinių kvapą.

Mokslininkai neatmeta galimybės, kad svetimo žmogaus kvapas gali sukelti streso reakciją ir padidinti streso hormono lygį.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *