Aš žinau, kaip geriau

Ar sakėte kada tai savo vyrui? Kaip dažnai kartojate šią frazę? Man ji kitados buvo pati mėgstamiausia. Nieko daugiau neveikiau, kaip tik visus aplinkui mokiau, kritikavau ir buvau amžinai viskuo nepatenkinta.

Kritikavau, savaime aišku, skatinama kilniausių paskatų, tačiau gavosi taip, kad amžinu nepasitenkinimu sugrioviau mudviejų santykius.

Išmokite išsakyti savo pageidavimus švelniai ir taip, kad vyras jus išgirstų. Juk jūsų tikslas – ne įrodyti, kad jis neteisus, jūsų tikslas – pakeisti situaciją. Ir pradėti reikia nuo dėkingumo ir pozityvo, venkite erzinančių frazių, tokių kaip: “Aš gi tau milijoną kartų sakiau, o tu ir vėl!” Nes oponentas užsidengs nuo jūsų skydu ir pereis į totalią gynybą.

Beprasmiška švaistyti laiką ir jėgas išvedžiojimams ir įrodinėjimams, koks jis neteisus, kaip jis vėl kažkur kažko nesutvarkė. Susikoncentruokite į rezultatą, į tai, ko norite pasiekti pokalbiu.

Pavyzdžiui, “gerbiamas vyre, man labai nemalonu matyti po visą butą išmėtytus daiktus, aš specialiai nupirkau gražią pintinę nešvariems rūbams ir norėčiau juos matyti ten”. Arba: “Gerbiamas vyre, aš taip pavargstu su vaiku, išeikime per išeigines kur nors į miestą, pasisamdę namams pagalbininkę. Taip aš pailsėsiu ir jausiuosi laimingesnė”.

Iš savo patirties galiu pasakyti, kad dauguma konfliktų kyla dėl visiškų niekų. Jų galima išvengti, jeigu jūs susikoncentruosite ne į vyro kaltinimą, o į sprendimo ieškojimą.

Jeigu pradedate pokalbį vien tam, kad įrodytumėte, jog esate teisi, kad primestumėte jam savo taisykles, tai jums greičiausiai nieko nesigaus. Vyras darys tą patį, toks dialogas vėl nuslys į barnį ir norimo rezultato negausite. Leiskitės į kompromisus – tai vienintelis variantas, kai išlošia abi pusės.

Jaučiate nesiliaujantį, pastovų poreikį aiškinti vyrui, kur ir kame jis neteisus? Reiškia, turite rimtą problemą. Arba santykiuose prisikaupė pernelyg daug pretenzijų, arba ištiko bėda su tuo, kaip žvelgiate į sutuoktinį, kuo jį laikote.

Konstruktyvi kritika negali būti pastovi, nesibaigianti, dėl to, jei pastebėjote, jog noras kritikuoti nepraeina, giliau pasikapstykite savyje ir išsiaiškinkite priežastis. Galbūt kalba eina visa ne apie tai, kad vyras visą laiką kažką daro ne taip, galbūt jūsų santykiai įsmuko į gilią krizę, su kuria tvarkytis reiki atskirai.

Būtina spręsti visas konfliktų priežastis, išmokti kalbėtis su vyru, tik tada mainais sulauksite švelnumo, rūpesčio, dėmesio ir meilės.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *