Aštuoni dalykai, kurių negalima drausti vaikui

Be draudimų auklėti vaikų neįmanoma, tačiau vartoti juos reikia, vis dėlto, saikingai. Niekada nedrauskite savo mažiesiems tų dalykų, kurie išvardinti žemiau.

Savarankiškai valgyti

Taip, patiems pamaitinti lengviausia, tačiau uždraudus pačiam valgyti, mes neleidžiame mažyliui augti ir bręsti, pasijausti dideliam, pasitikinčiam savo jėgomis. Tai pirmieji vaiko žingsniai link savarankiškumo. Kad neužgniaužtume jo sieko tapti savarankišku, nedrauskite to savarankiškumo apraiškų.

Padėti

Dažnai girdime „Neliesk, sulaužysi!“, „Padėk, išpilsi!“ Praeina keli metai ir tėvų skundai pasikeičia: „Jis nieko nenori daryti!“. Tėvai baiminasi, kad mažylis pridarys aibę problemų. O vaikui juk labai svarbu pajusti savo svarbą, suprasti, kad jis reikalingas. Atkreipkite dėmesį, su kokiu užsidegimu mažieji šluosto stalą ar siurbia kilimą.

O dar jiems labai reikia tėvų pagyrimų ir pritarimo. Dėl to prašykite vaiko padėti, leiskite jam padėti ir padėkokite jam už tai.

Piešti

Dažnai tėvai neduoda pieštukų, dažų, kad vaikas neišsiterliotų, neišpaišytų sienų, neprisivalgytų dažų. Tačiau viso to galima išvengti gaminant dažus namų sąlygomis, paskyrus lengvai išvalomą vietą ir analogiškus drabužius „terliojimui”. Piešdamas vaikas išreiškia savo jausmus ir išgyvenimus, nes jam vis dar sunku tai išsakyti žodžiais.

Kvailioti, bėgioti, šokinėti, šūkauti, triukšmauti

Taip vaikas išreiškia savo emocijas, atsipalaiduoja, išlieja susikaupusią energiją. Žinoma, yra vietų, kur toks elgesys netinkamas (viešose vietose, gatvėje ir pan.), tačiau namuose leiskite mažyliui būti tokiam, koks jis nori būti. Pabandykite su juo pakvailioti, ir jūsų vakaras bus neužmirštamas.

Laipioti vaikų aikštelėse

Mamos dažniausiai stabdo vaikus, kad jie nenukristų, nesusižalotų. Joms atrodo, kad daug lengviau uždrausti, nei išmokyti vaiką laipioti kopėčiomis, ar čiuožinėti nuo kalniuko. O tai – didžiulė klaida. Juk šis draudimas nesuveiks, mažylis vis tiek laipios, tik esama didesnės tikimybės, kad iš tiesų nukris, jei nuolat jam šūkausime „Nukrisi!”

Žaidimai su vandeniu

Vanduo labai vilioja vaikus. Tai didelės laimės ir atradimų šaltinis. Todėl geriau prisijungti prie vaiko, organizuoti erdvę ir linksmintis su juo.

Imti trapius daiktus

Geriau būkite budrūs ir paaiškinkite vaikui, kad štai su šiuo daiktu reikia elgtis atsargiau, kad su anuo reikia elgtis – štai šitaip, o tą daiktą liesti apskritai pavojinga. Paaiškinkite, kad daiktą galima atsargiai paliesti, apžiūrėti, o paskui taip pat atsargiai padėti į vietą, parodykite kaip tai daroma. Dažniausiai vaikui norisi tiesiog paliesti, pačiupinėti.

Išsakyti savo nuomonę

Atminkite, kad vaikas – tai tegu ir dar mažas, tačiau žmogus, ir jis taip pat gali turėti savo nuomonę. Todėl kalbėkite su juo lygiomis, klausykitės jo ir prisiminkite, kad jis taip pat turi poreikių, norų, jis taip pat jaučia ir mąsto!Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *