Be meilės moterys… storėja

Ar nepatenkinti poreikiai gali tapti antsvorio priežastimi?

Labai dažnai antsvoris mums signalizuoja ne apie rimtas sveikatos problemas, o apie santykių problemas ar apie per didelius gyvenimo tabu. Jie tampa naktinių reidų į šaldytuvą priežastimi ir saldžių, riebių ir rūkytų maisto produktų vartojimu dideliais kiekiais. Maistas tampa meilės „pakaitalu“.

Štai kodėl, nepaisant visų įdėtų pastangų, tik labai nedaugeliui pavyksta numesti svorio ir vėl nepriaugti taip sunkiai „numestų“ kilogramų, jei lieka neišspręstos psichologinės problemos.

1 priežastis: užblokuotas meilės poreikis

Jei santykiuose su mylimu žmogumi ne viskas klostosi gerai, o jūs vis tylite ir verkiate į pagalvę nieko nesakydama ir tikėdamasi, kad partneris perskaitys jūsų mintis ir norus, vadinasi, naktinių „reidų“ į šaldytuvą priežastis aiški. Daug saugiau sėlinti prie šaldytuvo, ypač naktį, kai niekas nemato, nei sukaupti drąsos ir rizikuoti ką nors pakeisti santykiuose. Tam mums trukdo baimė būti atstumtam, išnaudotam, senos nuoskaudos, įpročiai ir nusistovėjęs požiūris į gyvenimą.

2 priežastis: užblokuotas pripažinimo poreikis

Savo norus galite „nustumti“ į antrą planą ir klausytis tik vyro, prisitaikydama prie jo norų ir poreikių: vėlyva vakarienė mylimam žmogui, seksas, kai nori tik jis. „Viskas tau, brangusis, nesvarbu, kad tu manęs nepastebi! Toks pasirengimas aukotis kupinas pasekmių: sunkiai tramdote ašaras, „pamirštate“ apie save – blokuojate dėmesio, artumo poreikį arba puolate į kitą kraštutinumą: kivirčai, pykčio priepuoliai, skandalai be konstruktyvių sprendimų – tokių veiksmų rezultatas yra labai panašus: mes „suvalgome“ arba „užgeriame“ savo „nereikšmingumą“.

3 priežastis: seksualinė disharmonija

Viena iš antsvorio atsiradimo priežasčių galima laikyti… seksą. Jei seksas jums yra pareiga, tai jūs pamažu sustorėsite, dažniausiai priaugsite po 2-3 kilogramus kasmet, pavirsite moterimi, kuri vyrui nebus įdomi. Jei, priešingai, sekso poreikis egzistuoja, bet yra nepatenkinamas, vėlgi galimas svorio padidėjimas. Susijaudinęs vyras tokioje situacijoje mieliau užsiims savęs tenkinimu, o moteris greičiausiai suvalgys ką nors skanaus.

Ką daryti?

1. Pirmiausia pabandykite pasikalbėti su savimi apie savo jausmus – tai tikrai naudinga. Priskirkite juos sau. „Aš pykstu, nerimauju“. Pripažinkite, legalizuokite juos. Tai sunkiau nei „paglostyti“ save kitu šokoladiniu batonėliu, tačiau tai neturės įtakos jūsų juosmeniui.

2. Pradėkite klausytis ne tik savo norų, bet ir jausmų. Netylėkite, kalbėkitės su partneriu apie savo jausmus, taip pat ir intymioje aplinkoje.

3. Išmokite vienodai rūpintis vienas kitu.

4. Atsiminkite, kad jūsų minčių neįmanoma perskaityti. Tyla santykiuose sukelia apmaudo ir pykčio jausmus.

5. Persvarstykite savo požiūrį į seksą – jis iš pareigos turėtų virsti malonumu.

Draudimai ir antsvoris

Jei mūsų gyvenime yra daug draudimų ir baimių, jei nuolat save kontroliuojame dėl baimės, kad kitas žmogus jus atstums, tai maistas tampa priemone pamiršti discipliną, kontrolę ir įsipareigojimus. Ką mes paprastai galime daryti gyvenime? Valgyti. Maiste leidžiame sau viską – tai „saugus“ linksmybių būdas – nekontroliuojamas ir neribotas. Vaikiška sielos dalis supranta – galite būti kaprizingi ir „atsiplėšti“! Mes neleidžiame sau to daryti santykiuose.

Kai žmogus siekia būti tobulas, stengiasi atitikti aukštus standartus ir reikalavimus, maistas kartais virsta vienintele išeitimi.

Sprendimas paprastas bet kartu ir sudėtingas: leiskite sau atsiskirti nuo idealo, pasikalbėkite su savo kūnu ir pažadėkite, kad būsite jam malonesnis ir atidesnis.

Trys naudingi pratimai:

„Malonumų sąrašas“

Pagalvokite ir sudarykite sąrašą visko, kas gyvenime teikia malonumą jums ir jūsų kūnui, išskyrus maistą. Tada pritaikykite šias žinias praktiškai. Galite pastebėti, kad jums patinka masažai, kvapiosios vonios, kaukės ir kūno įvyniojimai, kontrastiniai dušai ar pilvo šokiai.

„Aš tai suvalgysiu po 7 minučių”

Kai tik suprasite, kad einate link virtuvės, nors artimiausiu metu visai neketinote valgyti, atlikite šį pratimą. Užuot atidarę šaldytuvą, pasakykite sau: „Tai suvalgysiu po 7 minučių“ ir iš karto susidarykite darbų, kuriuos turite padaryti per tiek laiko, sąrašą. Noras valgyti gali išnykti, kol esate užsiėmęs šiais dalykais.

„Sulaužome gaiduką“

Žinokite, kas sukelia skausmingus santykius su maistu: PMS, miego trūkumas, pasipiktinimas ir kt. Ateityje stenkitės jų vengti arba nukreipkite nuo jų savo dėmesį. Jei paaiškės, kad visi jie kažkaip susiję su partneriu, parašykite jam laišką. Išsakykite viską, ką galvojate, be cenzūros, be gėdos jausmo. Neskubėkite suplėšyti teksto į mažus gabalėlius! Verčiau įsivaizduokite save partnerio vietoje ir pabandykite atsakyti į pretenzijas. Tai padės sumažinti stresą ir išsiaiškinti situaciją. Ir tik tada suplėšykite popierių.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *