Dėsningumai, kurie neleis žmonėms jūsų valdyti

Tau reikia, tu ir daryk

Kiekvieną kartą, kai pokalbyje išgirstate žodį „reikia“, kai kalbama apie skolą ar įsipareigojimą, verta užduoti klausimą: „Kam to reikia? Manipuliatoriai mėgsta nutylėti, ko jie pirmiausia nori. Pavyzdžiui, tėvų frazė „Tau reikia susirasti darbą“, išgryninta nuo manipuliacijų, skambėtų taip: „Man reikia, kad nustotum sėdėti man ant sprando ir eitum į darbą“. O kol paaugliui nereikia eiti į darbą, jis patogiai sėdi tėvams ant sprando.

Neduokite pažadų. Jei pažadėjote, laikykitės jų

Prisiminkite, kaip dažnai, spaudžiami kitų, davėte neapgalvotus pažadus. Manipuliatorius sąmoningai privers jus duoti neapgalvotus pažadus, o paskui pasinaudos jūsų kaltės jausmu. Tiesiog neduokite pažadų, o jei duodate, laikykitės jų. Kitą kartą, prieš be reikalo įsipareigodami, gerai apgalvokite.

Neprašo – nesikiškite

Dažnai būna, kad gerais ketinimais viską tik pabloginame. Nes jūsų paprasčiausiai neprašė pagalbos. Tada jūsų pastangos laikomos savaime suprantamomis. Dar blogiau, kai vietoj vieno asmens prašo visai kitas. Pagalba tokioje situacijoje taip pat pažeidžia dėsningumą „Tau reikia, tu ir daryk“.

Jei jums atrodo akivaizdu, kad žmogui reikia pagalbos, pasinaudokite proga ir pasiteiraukite, ar jis pasiruošęs ją iš jūsų priimti. Galbūt mergina, kurios kulnas įstrigo kanalizacijos grotelėse, tai padarė specialiai, kad galėtų susitikti su štai tuo mielu vaikinu. O jūs šį planą sugriovėte. Galėjote bent paklausti.

Neatmeskite prašymo

Kiekvienas prašymas reikalauja dėkingumo. Manipuliatoriai linkę dalyti tuščius pažadus arba pamiršti apie paslaugas. Išpildykite prašymą, bet nedvejodami paprašykite paslaugos mainais. Galbūt net prieš tai..

Gyvenkite dabartimi (ne praeitimi ar ateitimi)

Vienas iš svarbiausių dėsnių, padedantis lengvai sugriauti manipuliuojančius palyginimus su jumis praeityje. Niekada nenorime būti blogesni už patį save, tuo dažnai naudojasi kiti. Pavyzdžiui, manipuliaciją „Tu anksčiau toks nebuvai“ lengvai sunaikina frazė „Anksčiau ir buvo anksčiau“. Saldžios ateities pažadai per akimirką subliūkšta po klausimo: „Taip bus ateityje, bet ką konkrečiai siūlai dabar?“.

Neprisiriškite

Kaip dažnai prisirišame prie asmens, daikto ar veiklos? Koks stiprus gali būti šis prisirišimas, kad nekeltų pavojaus jūsų psichinei pusiausvyrai? Kiekvienas žmogus į šį klausimą gali atsakyti skirtingai. Tik nepamirškite, kad šiais emociniais ryšiais galite būti lengvai šantažuojami. Neleiskite, kad jūsų artimieji taptų namų teroristais, nepasiduokite tam.

Nenusistatykite tikslo (tikslas turėtų būti kaip švyturys)

Man tai buvo pats keisčiausias dėsningumas. Man svarbu būti dalykiškam. Prireikė šiek tiek laiko, kad suprasčiau jo išmintį. Štai kodėl man labiau patinka jo formuluotė su papildymu apie švyturį. Jei nustatytas neteisingas tikslas, jį pasiekus prasidės griūtis. Greičiausiai šis tikslas jums pasiūlytas iš išorės.

Todėl visada klauskite savęs arba žmonių, kurie jus įkvepia ką nors daryti: „O kas po to?“ Štai dar vienos visų tėvų mėgstamos frazės pavyzdys: „Tau reikia įgyti aukštąjį išsilavinimą“. O kas tada? Galite būti nekilnojamojo turto agentu, pardavimų konsultantu arba pradėti savo verslą neturėdami aukštojo išsilavinimo.

Netrukdykite. Genialiausias iš visų dėsnių

Galite ir turėtumėte juo naudotis gerbdami save ir kitus. Paprasta frazė „Prašau, netrukdyk…“ gali padaryti stebuklus. Svarbu tai pasakyti, kol dar nepradėjote nervintis.

Gamtoje nėra blogo oro. Didžiausią filosofinį potencialą turintis dėsnis

Jis moko pasinaudoti kiekviena galimybe, įskaitant ir nesėkmes. Visose skirtingose sistemose jis formuluojamas kitaip. Pavyzdžiui, vienur jis skamba taip: „Nėra nesėkmių, yra tik grįžtamasis ryšys“. Daugybė žmonių aplink jus mielai primins jums apie jūsų nesėkmes arba skųsis, kaip viskas aplink jus blogai. Taikant šį metodą lengva paveikti savo nuotaiką. Tokiais atvejais prisiminkite: nėra tik blogo ar gero dalyko, yra tik jūsų toks požiūris.

Nesmerkite ir nekritikuokite. Kartais gali būti labai sunku susilaikyti nuo kitų žmonių kritikos

Tik kritika niekam nenaudinga – nei jums, nei aplinkiniams. Atminkite tai. Kai vėl būsite smerkiami, išklausykite, bet nekritikuokite. Štai mano klausimų tokiems teisėjams apžvalga: „Kas toliau?“, „Kaip siūlote keisti šią situaciją?“, „Kodėl manote, kad tik jūsų situacijos vertinimas yra teisingas?“. Dar geriau, tiesiog neimkite blogų dalykų į galvą, o sunkių – į savo rankas.

Neperduokite informacijos, nepadarydami jos sava (patirtis, įgūdžiai, mokėjimas)

Jei netikrinate perduodamos informacijos, tampate gandų skleidėju. Jūsų žodžiais nebetikima. Jūsų priešai mielai tuo pasinaudos. Bendraudami su tam tikrais žmonėmis, paklauskite, kaip jie patikrino jums teikiamą informaciją. Dauguma žmonių iš viso jos netikrina, nes tampa užkulisinių žaidimų ar politinės propagandos aukomis.

Visada ir visur prašykite leidimo. Etiketo dėsnis

Naudodami šią priemonę ne tik sutaupysite daug pastangų, bet ir sukursite mandagaus žmogaus įvaizdį. Tik klauskite su vidiniu užtikrintumu, kitaip atrodysite kaip amžinai abejojantis keistuolis. Beje, nesąmoningai pasinaudojau šiuo dėsningumu siūlydamas paklausti, ar žmogui reikia pagalbos. Panašiai ir kiti dėsniai yra susiję vienas su kitu, taip sukurdami mentalinį skydą, apsaugantį nuo manipuliacijų. Naudokite juos su šypsena, kaip ir atlikdami jogos pratimus.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *