Emocinė parama. Kaip ją suteikti liūdinčiam artimamt žmogui?

Bėdų atsitinka visiems. Deja, visko numatyti neįmanoma. Štai kodėl vienas iš būtiniausių įgūdžių gyvenime yra sugebėti teisingai ir greitai susidoroti su sunkiomis gyvenimo situacijomis ir sunkumais. Taip pastebėti, kai emocinė parama reikalinga artimiesiems.

LIŪDNAS ŽMOGUS

Vyrai nuo pat vaikystės yra įpratę nerodyti savo emocijų. Tai ypač aktualu kalbant apie tokius jausmus kaip liūdesys ar ilgesys. Žinoma, toks slaptumas nieko gero nežada.

Žmogus turi išreikšti savo emocijas, nesvarbu, kokia lyties jis yra. Teisingas ir savalaikis emocijų pasireiškimas garantuoja psichikos stabilumą, o kartu ir gerą psichinę savijautą.

Štai kodėl moteris turėtų labiau jaudintis, jei vyras nuolatos rėkia ar tyli, nei tada, kai kalba apie savo problemas ar net verkia.

Liūdnam vyrui ir moteriai reikalinga artimųjų parama. Apie tai, kaip tinkamai palaikyti savo draugą ar partnerį, galite perskaityti šiame straipsnyje.

Jei pastebite liūdną vyro žvilgsnį ar net ašarą jo akyse, būtinai paklauskite, kas jį neramina. Po to klausykite jo labai atidžiai, netrukdydami ar įterpdami komentarus. Sužinoję problemą, pabandykite nepadaryti šių klaidų.

KO NETURĖTUMĖTE DARYTI, KAI NURAMINSITE NUSIVYLUSĮ ŽMOGŲ

Įsigilinkite į priežastis

Žmogus, giliai išgyvenantis trauminį įvykį, tikrai nesigilins į priežastis, kas nutiko. Jam tai jau nutiko, ir jis jau yra įgijęs neigiamos patirties.

Žinoma, kai praeina šiek tiek laiko ir pojūčiai nustoja būti tokie skausmingi, galite aptarti, kas nutiko kartu, kad bent pabandyti išvengti panašios patirties.

Nemaloni patirtis

Net jei negalite jausti viso to, kas įvyko, pabandykite pažvelgti į pasaulį mylimo žmogaus akimis ir suprasti, koks svarbus įvykis jam yra.

Priežastis iš tikrųjų gali būti daug mažiau baisi, nei atrodo jūsų partneriui. Tačiau neturėtumėte apie tai kalbėti, nes jis tik pajus, kad jo jausmai nuvertinami.

Kaltina auką

Turite būti visiškai nesąmoningi, kad kaltintumėte verkiantį ir emocinį nuosmukį patiriantį žmogų. Tačiau kartais tai gali būti padaryta atsitiktinai. Todėl kalbėdami su nusivylusiu asmeniu pabandykite atidžiai pasirinkti žodžius.

Štai keletas rekomendacijų, kurios neabejotinai padės!

KAIP NURAMINTI VYRĄ

Būkite kantrūs, nes vyras gali ilgai ir protarpiais kalbėti apie viską. Kaip jau minėjome, vyrams sunku teisingai ir nuosekliai reikšti savo jausmus. Štai kodėl neturėtumėte priverstinai ištraukti iš jos visos informacijos po truputį.

Neapkabinkite savo partnerio, kol jis kalba. Vyrai tokį elgesį gali suvokti kaip gailesčio pasireiškimą.

Viską išklausę, pateikite trumpą ir apgalvotą atsakymą. Prisiminkite, ką jūsų partneris jau įveikė, ir padėkite jam atgauti tikėjimą savimi.

Svarbiausias dalykas santykiuose yra gebėjimas klausytis ir girdėti. Ugdykite šiuos sugebėjimus savyje, ir pamatysite, kad jūsų santykiai taps daug šiltesni.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *