Frazės, galinčios paversti jus neįmanomu pašnekovu

Manote, kad ištardami jas atrodote sąmojingas ar susidomėjęs pašnekovas? Visai ne – jūs atrodote kvailas.

Paprastai pačiam žmogui būna sunku įvertinti savo bendravimo sugebėjimus ir įgūdžius. Patartina stebėti kito žmogaus reakcijas ir nelaukti, kol jis, išvargintas nuobodaus bendravimo, nutrauks pokalbį. Ypač erzina kitus kelios nuvalkiotos frazės.

I frazė

„O, tikrai?“

Draugė pasakoja jums įdomias naujienas. Ji labai trokšta, kad jūs parodytumėte, kaip įvertinote jas, tai yra, ar buvote šokiruoti, sukrėsti, suintriguoti. O jūs abejingai ištariate standartinį „Tikrai?“

Šią frazę išgirdusios draugės akys nustoja spindėti ir liūdnai ištaria: „Taip, tikrai“ arba „Ir aš iš pradžių negalėjau patikėti“. O jūs nesuprantate , kodėl taip įdomiai prasidėjęs pokalbis staiga nutrūko.

Taip atsitiko todėl, kad jūsų klausimas nereikalauja išsamaus atsakymo. Jūs nesuteikėte galimybės draugei atskleisti visos informacijos, papasakoti smulkmenų, kuriomis ji taip troško pasidalyti. Jai susidarė įspūdis, kad jos naujiena jūsų nesudomino.

Ką reikėtų sakyti?

Pateikite klausimus, kurie reikalauja išsamaus atsakymo, o ne „taip“ arba „ne“. Galite paklausti, kas nulėmė tokį įvykį, ką reikėjo daryti, kad nebūtų tokių rezultatų. Paklauskite apie emocijas, kurias jaučia jūsų pašnekovas arba galite paprastai pasakyti: „Kaip įdomu! Papasakok smulkiau, kaip ten buvo“.

II frazė

„Super“, „Jėga“, „Cool“!

Šiomis trumpomis frazėmis norite parodyti, kad esate susižavėję ar apsidžiaugėte. Deja, jos yra tokios nuvalkiotos, kad jau jų nesuvokiame kaip emocijų išraiškos. Jeigu pašnekovas norės pamatyti jūsų emocinę reakciją į jo žodžius, jis bus nusivylęs tokia replika ir veikiausiai pabandys susirasti sau kitą pašnekovą, gerokai jautresnį ir emocingesnį.

Ką reikėtų sakyti?

Pasakykite konkrečiai, kodėl jums atrodo, kad tai yra „puiku“. Pavyzdžiui: „Puiku, kad nusprendei tapti vegetare, dabar gyvūnų apsaugos tema yra labai aktuali“.

Taip pat galima paprašyti suteikti daugiau informacijos: „jau girdėjau, kad tas filmas yra geras. Papasakok, kuo jis ypatingas“.

III frazė

„Aš, aš, aš“

Jeigu jūs nuolat pertraukinėja kalbantį žmogų, norėdami išsakyti savo nuomonę, jūsų niekas niekada nelaikys maloniu pašnekovu. Žmogus pameta minties giją ir susierzina, kad jūs nesugebate jo išklausyti iki galo.

Deja, įprotis klausytis pašnekovo nepertraukiant, laikomas vertingiausia savybe socialiniame bendravime. Įsiminkite tai!

Ką reikėtų sakyti?

Ugdykite aktyvaus klausymo įgūdžius. Tam reikia įsisavinti penkis pagrindinius aktyvaus klausymo etapus.

1.Informacijos priėmimas. Atidžiai klausykite, nepertraukinėkite ir neblaškykite dėmesio.

2.Supratimas. Jeigu kažkas jums neaišku, paklauskite ir pasitikslinkite. Tuo parodysite pašnekovui savo susidomėjimą.

3.Įvertinimas. Šiame etape turite garsiai sutikti arba nesutikti su pašnekovo nuomone. Beje, nesutikimas nėra blogas dalykas. Jis padeda pratęsti pokalbį ir pradėti įdomią diskusiją.

4.Reagavimas. Reakcija gali būti ir žodinė, ir neverbalinė (galvos linktelėjimas, šypsena, gestai).

5.Įsiminimas. Svarbu įsiminti pokalbio esmę, kad per kitą susitikimą galėtumėte paklausti pašnekovo, kaip jam sekasi ar kuo viskas baigėsi.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *