Godi mama

Godi mama šykšti savo vaikui meilės, emocijų, palaikymo, užuojautos, pagyrimų už pasiekimus.

Kaip tai pasireiškia gyvenime? Tokia mama niekada nepagirs. Ji būtinai nuvertins jūsų pasiekimus.

Tokios situacijos pažįstamos daugybei žmonių. Gavote moksluose beveik aukščiausią balą, pasistengėte iš širdies. O mama replikuoja: „Kodėl ne aukščiausias balas?” Ir vaikas iškart pasijaučia nepilnaverčiu. Nepilnavertis vaikas, nepilnavertis mokinys… Jis ir vėl nepateisino lūkesčių.

Kodėl mamos taip daro? Sudėtingas klausimas. Galima jos pačios to paklausti, tačiau vargu ar ji atsakys. Galite kurti įvairias prielaidas ir kankintis nuo nežinomybės. Tačiau tai nepagerins jūsų santykių ir nepakeis jūsų mamos.

Todėl geriau sutelkti dėmesį į savo emocijas ir jausmus, bei su jais susijusius pojūčius. Pasakykite sau: „Man jau gana“. Jums užtenka būtent šio balo, kurį gavote. Jūs esate atskiras, savarankiškas, dėl jums to pakanka. Pakanka jūsų tobulėjimui, kad jaustumėtės sėkmingi. Jūs sėkmingas, nes pasiekėte savo tikslą, kurį patys sau užsibrėžėte. O ne jūsų mama jums jį sugalvojo.

Tačiau ką gi daryti su emociniu mamos godumu?

Kai laukiate iš mamos pagyrimų, atsiduriate vaikiškoje pažeidžiamoje pozicijoje. Vaikas negali priimti sprendimo, jam reikia reikšmingo suaugusiojo pozicijos.

Tačiau dabar jūs jau suaugę. Ir laukdami kitų žmonių pritarimo, jūs pasąmoningai laukiate mamos pagyrimų, įsmukdami į vaiko poziciją. Ir nesvarbu, kiek jums metų ir kokias pareigas užimate savo firmoje.

Sprendimas tokiu atveju gali būti tik vienas – pereiti iš vaiko pozicijos į suaugusiojo poziciją. Turbūt ne kartą teko prisiminti traumuojančias vaikystės situacijas. Pats paprasčiausias veiksmas šiuo atveju – mintyse pakeisti praeities įvykių eigą. Įsivaizduokite geriausią situacijos raidos rezultatą – jūs buvote pagirtas ir priimtas.

Tai galima padaryti ne vieną kartą. Ir palaipsniui jūsų pasąmonėje susiformuos naujas scenarijus. Tasai, kuriame esate geriausias. Palaipsniui psichika įsimins šį variantą. Tą variantą, kur esama geros mamos vaizdinio.

Mamos, kuri guodžia, myli, padeda.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *