Gražiems žmonėms rečiau sekasi meilėje

Išorinis sutuoktinių patrauklumas trukdo ilgiems ir laimingiems santykiams, nustatė mokslininkai iš Harvardo. Remiantis jų išvadomis, tokios poros dažniau išsiskiria, o ir santykiai už santuokos ribų, kaip taisyklė, netrunka ilgai.

Tyrėjai paprašė moterų įvertinti 238 vyrų patrauklumą pagal nuotraukas iš 1970-ųjų ir 1980-ųjų absolventų albumų. Paaiškėjo, kad praėjus 30 metų nuo studijų baigimo, tarp tų vyrų, kurie buvo išrinkti simpatiškiausiais, susituokusių buvo žymiai mažiau, nei likusių tarpe.

Tyrimo dalyvės taip pat įvertino 130 Holivudo įžymybių išvaizdą. Rezultatai buvo panašūs – gražiausios ir sėkmingiausios žvaigždės dažniau susidūrė su problemomis asmeniniame fronte.

Šio reiškinio priežastį mokslininkai aiškina tuo, kad gražūs žmonės yra labiau egoistiški ir linkę apgaudinėti savo partnerius. Tuo tarpu kai dauguma santykius turinčių žmonių pradeda suvokti aplinkinius kaip mažiau patrauklius, puikiai atrodantys žmonės neturi šio „apsauginio šališkumo jausmo“.

Tyrimo metu mokslininkai nustatė dar vieną ypatumą. Paaiškėjo, kad gražuoliukai labiau linkę į žygius į kairę, nes turi tam ir resursų, ir galimybių. Tai mažiau būdinga moterims. Šį lyties bruožą, mokslininkų nuomone, lemia tai, kaip visuomenė suvokia chaotiškus santykius – smerkia už juos moteris ir skatina vyrus.

Apskritai grožis yra baisi jėga, tačiau ji negarantuoja jums ilgų ir laimingų santykių.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *