Požymiai, kad esate empatas

Empatija – tai sugebėjimas subtiliai jausti kito žmogaus emocijas lygiai taip pat aiškiai kaip savas. Tai sugebėjimas ne šiaip suprasti žmogų ir jį užjausti, bet visiškas prasiskverbimas į jo vidinį pasaulį. Kiekvieną jį ištikusią situaciją jūs pajaučiate tarsi savo kailiu. Daugybė žmonių yra empatai, netgi patys to neįtardami. Taigi – požymiai, kad esate empatas.

Jaučiate svetimas kančias. Empatai – žmonės su didele širdimi. Jums sunku žvelgti į svetimą skausmą, net jeigu tai gyvūnėlis, nes jaučiate jį tarsi savo paties skausmą. Kitų poreikiai jums svarbesni už savus. Jums sunku žiūrėti prastas naujienas per TV: jaučiate žmonių kančias ir paskui dar ilgai negalite atgauti pusiausvyros.

Esate dėmesingas klausytojas. Jums labiau patinka klausytis, o ne kalbėti. Išklausote visas detales, kad įsigilintumėte į susiklosčiusią situaciją, padedate spręsti problemas arba tiesiog džiaugiatės svetimais pasiekimais. Empatai – tai žmonės, kurie sugeba prasiskverbti į kitų žmonių emocines būsenas ir pergyventi jas kaip savas.

Žmonės prašo jūsų patarimų. Jei visiškai atsitiktiniai žmonės gali lengvai jumis pasikliauti, paprašyti patarimo, visai tikėtina, kad esate empatas. Žmonėms dažnai prireikia palaikymo ir pritarimo, jie pasakoja apie savo problemas ir jūs mielai jiems padedate. Žinote atsakymus į juos kankinančius klausimus, dažnai girdite: “Niekam nepasakojau to anksčiau” – netgi iš žmonių, kuriuos ką tik sutikote. Pasąmonės lygmenyje jie jaučia, kad esate būtent tas žmogus, kuris gali jiems padėti.

Jaučiate nuovargį tarp žmonių. Empatai labai lengvai ir greitai sugeria į save svetimas emocijas, dėl ko greitai pavargsta. Jūs nemokate blokuoti svetimų emocijų srauto, atsidūrę minioje, jaučiatės išsekęs ir ištuštėjęs. Nemėgstate tuščių pokalbių ir imate ieškoti vienumos. Dauguma empatų – introvertai. Tačiau žmones jie myli, ir myli iki tokio lygio, kad kartais nebegali išbūti žmonių susibūrimo vietose. Kad atsigautų nuo nesibaigiančio svetimų emocijų srauto, empatai turi tam tikrą laiką pabūti vienumoje.

Jūs labai jautrus. Empatų jausmai ir pojūčiai nepaprastai užaštrėję. Ryški šviesa, netikėti ar garsūs garsai, stiprūs kvapai ar netgi kieno nors prisilietimas daro jiems stiprų poveikį. Šie žmonės primena be galo jautrų, subtiliai suderintą instrumentą, ypač kai kalba eina apie emocijas. Jie tarsi kempinė sugeria į save svetimą nerimą, skausmą ir susirūpinimą.

Gilus ryšys su gamta. Daugeliui empatų būdingas dvasinis ryšys su gamta ir gyvūnų pasauliu. Netgi gyvūnus traukia jautrūs žmonės, kurie jais rūpinasi. Štai dėl ko empatai neretai turi daugiau nei vieną augintinį.

Jautriai reaguojate į tragiškas naujienas bei dramas. Naujienų reportažas apie nelaimę ar katastrofą gali sukelti skausmą – psichologinį ar netgi fizinį. Smurtas ir emocinės dramos, šokiruojančios fizinio ar emocinio skausmo scenos, prievarta prieš suaugusius, vaikus ar gyvūnus gali sugraudinti iki ašarų. Jeigu realiame gyvenime pamatote benamį vaiką ar gyvūnėlį – jaučiatės kaltas, jei negalite niekuo jiems padėti.

Jaučiate kito žmogaus fizinius negalavimus. Jei staiga pajutote nuovargį ar sunegalavote ir nesuprantate priežasties, gali būti, kad susirgo tas žmogus, su kuriuo esate glaudžiai emociškai susijęs. Jūs tarsi kempinė sugeriate svetimą fizinį skausmą.

Žinote, kada žmogus meluoja. Lengvai nuskaitote žmones, dėl to visada žinote, kai jie meluoja. Empatai apdovanoti sugebėjimu skaityti kūno kalbą. Nežiūrint į tai, kad žinote, jog žmogus meluoja, jūs ne visada tai parodote. Tiesiog nustojate artimai bendrauti.

Stengiatės visiems padėti. Empatai turi didelę širdį. Jums norisi padėti visiems, kuriems reikalinga pagalba. Nepriklausomai nuo to, ką jie padarė ar kaip į jus žvelgia. Jūs negalite praeiti pro šalį, jei ištiko bėda, jaučiate atsakomybę už aplinkinių gerovę, kartais nuskriausdami save.

Empatija – didi dovana, jeigu žinome, kaip ja teisingai naudotis, kadangi norint atlaikyti nuolatinį svetimų žmonių emocinį poveikį reikia turėti stiprų charakterį. O dauguma empatų yra labai jautrūs, uždari, drovūs ir nepasitikintys savimi žmonės.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *