Gyventi trukdanti liaudies išmintis

O jums taip nutikdavo? Ką tik nugriaudėjo nemalonus barnis su mylimu žmogumi. Abu nurimote ir įskaudinti išsivaikščiojote į skirtingus kambarius. Ir čia ausyse pradeda skambėti tūkstančius kartų girdėti aforizmai „apie santykius”. Juos taip dažnai visi kartoja, pateikia kaip argumentus, kad mes jau nesusimąstome, kiek apskritai universalios šios tiesos. Ar galima jas pritaikyti konkrečiai šeimai, konkrečiai situacijai?

Psichologai teigia, kad visa eilė tokių „sparnuotų” frazių – tai ne daugiau kaip priklausomybės pasireiškimai, kuriuos žmonės sumaniai maskuoja, vadindami jas universalia išmintimi.

Nerimastingą prisirišimą kenčiantis žmogus visą laiką bijo, kad jo mylimas žmogus kažkur pradings, paliks jį, neduos tiek meilės, kiek norisi. Galbūt vaikystėje mama išeidavo į darbą neatsisveikinusi, neįspėdama, kad išeina tik iki vakaro. Galbūt jį paskutinį pasiimdavo iš vaikų darželio. Arba tėvai atiduodavo jį trims mėnesiams neartimai močiutei ir jis visą vasarą baiminosi, kad jį pamirš pasiimti atgal į namus… O dabar šis jau suaugęs vaikas bando valdyti, kontroliuoti, „laikyti savo rankose”, „siekti savo” – kad tik neprarastų partnerio.

Nusprendėme sudaryti nuostatų, kurios gali sugriauti jūsų santuoką, sąrašą.

Moteryje turi būti paslaptis

Tikriausiai šios frazės autorius neturėjo jokių piktų kėslų, tačiau begalė moterų, pasigavusių šitą nekaltą aforizmą, nusprendė: kad vyras neišeitų, moteris turi būti paslaptinga. Nieko nekalbėti tiesiai šviesiai ir atvirai, palikti partneriui erdvės spėliojimams. Tave kažkas nuskriaudė? – Nesakysiu! Tau blogai? – Kuriems galams tau tai žinoti?! Tu pyksti ant manęs? – Nesvarbu!

Gaila, bet toks paslaptingumas vyrų visiškai nežavi. Apskritai, kad santykiai kažkaip plėtotųsi, partneriai turi būti pasirengę bent šiek tiek atsiverti. Dėl to nuostata „Aš jam jau atleidau, bet tegu jis dar šiek tiek pasikankina” arba „Nieko jam neaiškinsiu, tegu pats susigaudo” patenka į pavojingų nuostatų sąrašą. Laikas nuo jos atprasti.

Reikia turėti išdidumo

Žinoma, reikia! Tik būtina apsispręsti, ką laikome išdidumu. Pavyzdžiui, sena šeimyninė pramoga: „Kas pirmas ateis taikytis, tas ir kaltas” neturi nieko bendro su išdidumu. Puiku, kai išdidumas tampa saugikliu, kurio uždavinys – neleisti sau gyventi baimėje, skausme ir pažeminime. Bet jeigu jūs tiesiog susipykote, prikalbėjote vienas kitam bjaurasčių, saugikliai čia niekuo dėti. Jūsų išdidumo niekaip nepažeis nei paliaubos, nei būtinybė atsiprašyti, nei noras viską ištaisyti.

Net jeigu moteris neteisi, pirmasis nusileisti ir taikytis turi vyras

Absoliutus moteriškas seksizmas. Be to, taikytis visiškai ne gėda. Jeigu jaučiate, kad atvėsote ir galima pagaliau pasikalbėti apie tai, kas vyksta jūsų poroje – ženkite pirmą žingsnį.

Kiekvienoje poroje vienas myli, o kitas leidžia save mylėti

Jeigu jūsų poroje viskas taip ir klostosi, anksčiau ar vėliau ateis krachas. Juk pirmasis jaučia, kad myli be atsako, o antrasis kankinasi, kiekvieną dieną trypdamas savo troškimus. Daugumoje porų, laimei, egzistuoja abipusė trauka, ištisi klodai bendrų malonių prisiminimų, pojūtis, kad esate artimi vienas kitam, kad sudėtingoje situacijoje veiksite kaip viena komanda. Tai ir yra prisirišimas, ir jis veikia tik tuo atveju, jei „prisirišo” abi pusės.

Vyrai kaip vaikai, per barnius jie elgiasi kaip berniukai

O kas pasakė, kad tik vyrai? Per šeimyninius barnius ABIEMS PARTNERIAMS pabunda jų vidinis vaikas – siautėja, įsižeidžia, protestuoja, prašosi ant rankų… Nesąmonė manyti, kad barnio metu vyras – vaikas, o moteris išlieka visa tokia neišpasakytai suaugusi… Suaugęs poroje yra tasai, kuriam pirmam pavyksta nuraminti savo vidinį vaiką.

Galiu susirasti ir geresnę antrą pusę – jaunesnę, gražesnę, protingesnę ir t.t.

Atrodytų nieko blogo tokioje frazėje nėra. Juk iš tiesų galite. Tačiau šitaip žvelgdami į antrą pusę, mes pradedame laikyti jį ne vientisa asmenybe, ne brangiu ir nepakartojamu žmogumi, o viso labo funkcijų ir parametrų rinkiniu.

Jeigu jums reikia „tokio paties, tik jaunesnio ir turtingesnio” žmogaus, reiškia, kalba eina apie sandėrį, o ne apie jausmus. Jeigu jums kaip ir anksčiau reikalingas būtent šis partneris vien dėl to, kad reikalingas, o ne dėl to kad jis – jums reikalingų bruožų suma, nereikia galvoti apie jį kaip apie virtuvinį kombainą, kurį pats laikas atnaujinti.

Pateikėme tik pačias populiariausias frazes, išduodančias žmoguje nesveiką prisirišimą. Tikriausiai tose šeimose šios nuostatos kartais netgi suveikdavo, santuokos būdavo „suremontuojamos”, santykiai – atkurti. Tačiau absoliučiai aišku, kad esama ir kitų kelių šiems tikslams pasiekti. Tiesesnių, sąžiningesnių, ramesnių, ne tokių traumuojančių visus santykių dalyvius. Rinkimės geresnį kelią link tvirtų ir šiltų santykių, o šituos abejotinus takelius palikime sau už nugaros.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *