Įrodyk man savo meilę!

Pakalbėkime apie santykius, meilę ir apie vieną frazę, kurią kai kas vis kartoja santykiuose, p kitiems tenka jos klausytis. Frazė skamba taip: „Įrodyk man savo meilę!”

Vieniems toks pareiškimas kelia susierzinimą ar pasipiktinimą, kiti užkimba ir imasi kokios nors veiklos. Pamėginkime išsiaiškinti, kokiu tikslu ši frazė gali būti sakoma, ir kokiems žmonėms ji būdinga.

Visų pirma būtina pažymėti, kad kai mūsų prašo ką nors įrodyti, nesvarbu ką – mums tarsi duoda suprasti: „Aš tavimi netikiu arba tavimi abejoju, kaip ir tavo jausmais, tačiau noriu, kad tu mane įtikintum”.

Priežastys, verčiančios tarti šią frazę, gali būti pačios įvairiausios. Pavyzdžiui:

Sakantis šią frazę žmogus netiki, kad jį kas nors galėtų mylėti, abejoja visais geranoriškais ir pozityviais žodžiais savo adresu, visą laiką gyvena vidinio konflikto tarp noro būti mylimu ir pojūčio, kad jį/ją mylėti nėra už ką, būsenoje;

Šią frazę kartojantis žmogus mėgina manipuliuoti kitu, priversti jį „vardan aukštų tikslų” daryti tai, ko jam/jai nesinori, gniuždant save, smukdant savo savigarbą ir savivertę.

Šiedu motyvai bene svarbiausi, tačiau yra ir kitų, skatinančių iš kokio nors žmogaus reikalauti meilės įrodymų.

Jei ši frazė adresuojama jums, vertėtų susimąstyti ir paklausti savęs, kurių galų jūs apskritai turite kažkam kažką įrodinėti. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad jeigu partneris reikalauja įrodymų dabar, tai vargu ar jis nustos daryti tai ateityje.

Jeigu būtent jūs tapote tuo žmogumi, kuriam visą laiką norisi kažkokių partnerio meilės patvirtinimų, yra prasmės pagalvoti apie tai, kad net stipriausiai įsimylėjęs žmogus negali visą laiką, dar ir su entuziazmu, kažkam kažką įrodinėti. Ir jeigu nepasidarbuosite su savo nepasitikėjimo jausmu, su savo vidiniais prieštaravimais, su troškimu valdyti ir kontroliuoti kitą žmogų, jei nesiliausite manipuliuoti – jūs patys sunaikinsite šiuos santykius.

Juk dviejų žmonių santykiai – tai ne įrodinėjimai, ne manipuliacijos, ne pasiaukojimas „į vienus vartus”. Tai greičiau harmoningas apsikeitimas energija, harmoningas bendravimas, sava erdvė kiekvienam partneriui, tarpusavio pagalba ir rūpinimasis vienas kitu. Tokiuose santykiuose nėra vietos vaikiškiems žaidimams, kai reikia kažkam kažką įrodinėti.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *