Išmokti santykiuose išgirsti „Ne” – tikras žygdarbis

Begalė straipsnių ir treningų moko mus, kaip reikia ištarti „Ne”. O jeigu pažvelgsime iš kitos pusės – ką reiškia išgirsti „Ne” savo adresu? Ypač, jei prieštarauja mylimas žmogus.

  • Ne, aš nesu pasiruošęs (-usi) rimtiems santykiams;
  • Ne, aš dabar dar nenoriu vaikų;
  • Ne, aš nenoriu švęsti gimtadienio kartu su tavo šeima;
  • Ne, aš šiuo metu nenoriu mylėtis;
  • Ne, aš nemesiu karjeros dėl to, kad sėdėčiau su tavo vaiku;
  • Ne, į kiną aš dabar visai nenoriu, pabūsiu namuose…

Įvairūs, skirtingi „ne”, kiekvienas savoje svorio kategorijoje. Tie, nuo kurių priklauso mūsų planai šiam vakarui ir tie, kurie gali nulemti mūsų santykių ateitį.

Ką jaučiate, kai jums pasako „ne”?

Nuoskaudą, pyktį, skausmą, pasijaučiate atstumtas, vienišas, nusivylęs, praradęs savo reikšmingumą?

Kaip išmokti išklausyti jums tariamą „Ne”, išsaugant ir save, ir santykius

Išsiaiškinkite lūkesčius, kurių turite vienas kito atžvilgiu. Kiek jie realūs, kiek susiję su būtent su šiuo žmogumi?

Kokioje srityje išgirstas „Ne” žeidžia jus skaudžiausiai? Bendras poilsis, planai, seksas, pinigai? Šitokiu būdu išsiaiškinsite svarbų poreikį, kuris dažniausiai kelia skausmingus išgyvenimus. Pavyzdžiui, į „aš nenoriu kartu su tavimi žiūrėti šio filmo” jūs reaguojate ne taip skausmingai kaip į „aš nenoriu dabar mylėtis”.

Itin svarbus momentas – ką jūs girdite, kai artimas žmogus sako jums „Ne”? Prisiminkite paskutinį „Ne” savo santykiuose. Mintyse peržaiskite iš naujo situaciją. Jeigu galėtumėte „išversti” žodį „Ne” į savo kalbą, kokius žodžius išgirstumėte? Pavyzdžiui, frazė „aš šiuo metu nenoriu vaikų” jums gali reikšti „aš nenoriu vaikų nuo tavęs”, „nematau mūsų bendros ateities”, „iš tavęs išeis blogas tėvas (bloga mama)”. Prieštaravimas būtent todėl taip smarkiai žeidžia, kad įdedate į jį savo prasmę. Ir reaguojate jau nebe į su jumis kalbantį žmogų, o į savo paties prielaidas, ką jis, jūsų manymu, turėjo galvoje.

Išsiaiškinkite, ką žmogus turėjo galvoje. Būkite pasirengę išgirsti jo tiesą, jo būseną. Gali paaiškėti, kad „aš dabar nenoriu mylėtis” visiškai nereiškia, kad jūs žmogui nepatrauklus kaip vyras (moteris), o partneris tiesiog pavargęs. Išmokite atrasti tą skirtumą, kuris visada egzistuoja.

Paskutinis ir baigiamasis žingsnis – dialogas. Yra mano poreikiai ir mano lūkesčiai. Ir yra tai, kas tau svarbu. Susidūrimas su skirtumais tarp šių dviejų dalykų – sunkus momentas. Momentas, kai negalima meluoti nei sau, nei kitam. Jeigu įsigudrinate nuo tokių momentų išsisukti – santykiai praranda savo vertę.

Išmokti girdėti „Ne” santykiuose – tikras žygdarbis. „Aš nenoriu” gali priblokšti taip stipriai, kad akimirksniu pavirsta „Aš tavęs nemyliu”. Nuostabu, kaip baisiai atstūmimo baimė iškraipo mums sakomų žodžių prasmę! O juk žodis „Ne” viso labo signalizuoja apie mūsų skirtumus. Apie tuos niuansus, į kuriuos mes kažkada įsimylėjome. Žodis „Ne” išvaduoja nuo iliuzijų ir kviečia porą grįžti į realybę. Kas mums labiau patinka? Melas ir kvaila pasaka iš serijos „mes niekada nesipykstame” ar gyvi santykiai, su jų nenuspėjamumu?

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *