Jei nuolat kartojame skausmingus scenarijus

Mano nauji santykiai panašūs į visus ankstesnius, jis (ji) vėl geria, muša, terorizuoja, šlaistosi su kitomis/kitais…

Visa tai labai liūdna. Tačiau ką jūs patys darote tokio, kad visa tai įvyktų jūsų gyvenime? Surandate būtent tokio tipo žmones, įsiveliate į santykius, kurie prasideda vienodai?

Visa tai labai panašu į tiesa. Kodėl? Todėl, kad labai mažai žmonių sąmoningai nori pakartoti gyvenimą, kuris skaudina!

Pamėginkime išsiaiškinti.

Jeigu musė niekada neragavo medaus, ji kiekvieną kartą tūps… patys žinote, ant ko.

Mes esame savo vaikystės traumų įkaitai, tai neginčijamas faktas. Visa tai, ką išgyvenome tėvų namuose, bendraudami su tėvais – tai ir yra tasai įsisavintas, mums įprastas, nesąmoningai pasirinktas bendravimo scenarijus visam likusiam gyvenimui.

Mums įprasta gyventi toksiškoje atmosferoje. Viskas labai paprasta. Psichika jokių kitokių santykių paprasčiausiai nežino. Dėl to naujasis sutuoktinis galiausiai irgi tampa panašus į tėvą. O nauja mylimoji elgiasi su jumis taip, kaip su jūsų tėvu elgėsi jūsų mama.

Tačiau yra išeitis iš šio užburto rato.

1. Galima taip pavargti, kad nebeliks jėgų tame rate toliau suktis. Kaip sakoma, būna košmaras, kurį galima ištverti ir būna košmaras, kurio toliau kentėti jau nebeįmanoma. Pasikeisime mes tik tada, kai mūsų košmaras taps išties nepakeliamas, o iki tol, deja, žmonės dažniausiai ir toliau viską toleruoja ir pasilieka sau įprastame gyvenime. Kankinasi ir pasilieka, vėl kankinasi ir vis tiek pasilieka. Štai kodėl būtina pavargti iki visiškos ribos, štai tada ir prasidės darbas permainų linkui.

2. Būtina suvokti, kas vyksta iš tikrųjų, nustoti neigti realybę ir pradėti dirbti su nuosavu atsakomybės jausmu. Priimti sprendimą, pasirinkti visada sudėtinga, kadangi pasirinkdami vieną dalyką, atsisveikiname su kitu. Prieš priimant sprendimą ir kažką pasirenkant, svarbu išgyventi daug pačių įvairiausių jausmų. Nuovargį, bejėgiškumą, pyktį, pasibjaurėjimą, liūdesį, skausmą.

3. Būtina ištyrinėti tą naują kelią, kuriuo norisi eiti. Žingsnis po žingsnio išgyventi ir įsisavinti naują patirtį.

4. Būtina gebėti priimti palaikymą, tai labai vertinga, kadangi be palaikymo labai sunku eiti per gyvenimą. Dažniausiai terapeutu kaip tik ir tampa tasai palaikymas. Vykstant šiems pokyčiams viduje, keisis viskas aplink jus, įskaitant žmones. Vieną „terapeutą” pakeis koks nors jus palaikantis žmogus, o paskui tikrąją atrama sau tapsite jūs patys.

5. Būtina džiaugtis pokyčiais ir gyvenkite laimingą ir sveiką gyvenimą pagal naują scenarijų. Mėgautis medumi, o ne…

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *