Jeigu jūsų FB draugai kelia nuotraukas iš sporto salės – jie turi rimtų problemų

Būkime sąžiningi bent jau patys sau: kiekvienas iš mūsų turi mažiausiai vieną draugą, kuris nuolat FB arba Instagrame demonstruoja savo nuotraukas iš sporto salės. O gal jūs – vienas iš jų?

„Ką tik nubėgau 5 km. O taip!” – skelbia jis, matyt tikėdamasis, kad jus ankstų rytą įkvėps arba motyvuos ši informacija. Bet ji jus tik suerzina. O draugui stengiatės kuo mažiau rašyti…

Mokslininkai sako, kad jums užuot niršus dėl tokių nuotraukų, geriau vertėtų draugą užjausti.

Londono universiteto Brunel mokslininkai atliko tyrimą, ieškodami priežasčių, verčiančių žmones kelti į socialinius tinklus nuotraukas iš fitneso centrų. Ir išvados, kurias jie padarė, neguodžia.

Padidintas dėmesio ir pagarbos poreikis – pirmas požymis, kad yra didelių problemų su saviverte.

Paaiškėjo, kad žmonės, kurie nuolat dokumentuoja savo gyvenimą socialiniuose tinkluose, tame tarpe ir kasdieninį – yra narcizai.

Jų tikslas – pasigirti, pasirodyti kitiems, kad jie investuoja daug laiko į savo išvaizdą. Akivaizdu ir tai, kad tokie postai surenka daugiau paspaudimų, negu įprastiniai.

„Narcizai dažniau kelia į tinklus informaciją apie savo pasiekimus, negu žmonės su stabilia psichika. Jiems reikia daug dėmesio, tame tarpe ir iš socialinių tinklų dalyvių.“,- daro išvadą tyrėjai.

Iš tiesų tokius žmones daugelis patyliukais niekina!

Dar apie vieną tyrėjų išvadą pasakoja vadovė Tara Maršal:

„Mūsų rezultatai rodo, kad pasigirti norinčiųjų postai tinkluose iš tiesų surenka daugiau paspaudimų ir komentarų, nei kiti. Bet šios pagyros narcizams neatsiperka: draugų palaikymas tėra iliuzija. Draugai spaudžia „patinka“ iš mandagumo, o viduje tokius „draugus“ nesąmoningai, o gal ir visiškai atvirai niekina ir laiko egoistais bei išsišokėliais.

Taip kad jei nustosite taip daryti, draugai tik apsidžiaugs.

PagalNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *