Ką atsakyti į netaktiškus klausimus?

Ko gero, visiems yra tekę atsidurti situacijoje, kai į namus atėję svečiai užduoda naiviai nekaltą ar akivaizdžiai netaktišką klausimą, į kurį sunku spontaniškai rasti atsakymą. Nejaukiai pasijuntame ne tik mes, bet ir visi susirinkusieji.

Apartmenttherapy.com pateikia idėjų, ką galima atsakyti į nejaukius klausimus.

„Kada pagaliau baigsite remontą / persikraustysite?“

Šis klausimas visai tinkamas, jei tik prieš kelias dienas gavote naujo būsto raktus ir aplink dar pilna dėžių. Nejaukiai jis mus priverčia jaustis, jei prieš pasikviesdami svečių skyrėme daug laiko ir pastangų, kad įsirengtume būstą pagal savo skonį ir poreikius. Štai ką galite atsakyti….

„Savo namus tobulinu kasdien! Bet šiuo metu man jie patinka tokie, kokie yra. O kokioje stadijoje jūsų [namai, projektas – kažkas, ką, jūsų žiniomis, klausiantysis yra pradėjęs ir dar nebaigęs]? “

„Dėl Dievo meilės, kodėl gi išsirinkai būtent tai?“ arba „Na, tai labai… įdomu.“

Šis klausimas nebūtinai klausiamas iš blogų paskatų – gal žmogui išties smalsu. Bet dažniausiai iš balso ir tono galime suprasti, kad kritikuojamas jūsų skonis. Štai kaip galima atsakyti…

„Labiausiai man patinka unikalios erdvės, atspindinčios šeimininkų asmenybę. Aš manau, kad šis [daiktas] atspindi būtent mane. Ir pastebėjau, kad žmonės, kurie geriausiai mane pažįsta, irgi taip mano.“

„Tai kada gi judu pagaliau susituoksite?“

Tai, ar jūsų ateities planuose numatytos vestuvės, ar ne, yra tik judviejų reikalas. Kai kitą kartą kas nors ims jūsų klausinėti (arba vers jaustis kaltais, kad gyvenate nesusituokę), galite atsakyti štai ką:

„O, jūs siūlotės iškelti mums vestuves? Neįtikėtinas dosnumas!“ Ir tada pateikite labai ilgą absurdiškai brangių vestuvėms reikalingų dalykų ir paslaugų sąrašą, nesuteikdami pašnekovui laiko paaiškinti, kad nesiruošia už nieką mokėti.

„O kur bus vaikų kambarys?“ arba „Kada ketinate susilaukti vaikų?“

Itin nesubtilus klausimas (dažniausiai jį užduoda tėvai, nekantraujantys kuo greičiau tapti seneliais). Šis tiesmukas klausimas peržengia privatumo ribą ir žmones, kuriems jis užduodamas, priverčia jaustis nejaukiai.

Galimas atsakymas: „Namus įsirengėme atsižvelgdami į dabartinius mūsų poreikius, bet mums labai patinka praktikuotis“ (patartina tai sakant apkabinti partnerį ir nusišypsoti).

„Kodėl mes negalime pernakvoti pas jus?“

Situacija, kai dėl vietos (ar kantrybės) stokos tenka atsisakyti priimti draugus ar giminaičius pernakvoti, išties nelengva. Bet jei jau apsisprendėte nepriimti, nepateikite jokių priežasčių, nes jūs neprivalote niekam teisintis. Verčiau pateikite netoli jūsų namų esančių viešbučių sąrašą ir susitarkite, kada galite susitikti ir aprodyti miestą arba kartu pavakarieniauti.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *