Ką daryti, kai jums pavydi? Patarimai, kaip nepatekti į nemalonią padėtį

Originalas

Daugumai žmonių tenka susidurti su nemaloniu kitų pavydu. Pavydėti gali draugės, kolegos, giminės ar net menkai pažįstami žmonės. Šis neigiamas, destruktyvus jausmas kenkia ne tik tam žmogui, kuris pavydi, bet ir tam, kuriam pavydima. Todėl svarbu, kad mus suptų kuo mažiau pavydo. Ką daryti, kad to išvengtume?

Pirmoji ir svarbiausia taisyklė

Stenkitės, kad aplink jus būtų tik tie žmonės, kurie nuoširdžiai linki jums gero ir džiaugiasi jūsų sėkme. Kiek galėdami, mažinkite bendravimą su tais, kurie jums pavydi. Žmonės, kurie jums pavydi, trokšta, kad jums būtų taip blogai kaip ir jiems. Kam jums tokie draugai ir tokios pažintys?

Jūsų draugai kartoja jums tokias ir panašias frazes – „Kodėl tau taip sekasi, o man ne…?“, „Už ką tau tokia laimė?“, „Ir sekasi gi tau!“? Vadinasi, jie nė kiek nesidžiaugia dėl jūsų, tik pavydi.

Mūsų visuomenė linkusi per daug hipertrofuoti draugystės reikšmę. Iš tikrųjų neverta palaikyti draugystės tik todėl, kad šis žodis skamba kaip šventas. Draugus reikia branginti, tačiau tik tuos, kurie sugeba dėl jūsų pasidžiaugti, padeda jums sunkioje situacijoje, yra pasirengę daugiau duoti, nei imti.

Ką daryti, kai pavydi artimi žmonės?

Kaip elgtis, kai pavydi giminaičiai, su kuriais neišeina visam laikui nutraukti santykių? Tada reikia maksimaliai atsiriboti nuo jų ir sumažinti bendravimo laiką.

3 patarimai, kaip išvengti svetimo pavydo

*Kuo mažiau girkitės

Ypač stenkitės niekuo nesigirti tiems žmonėms, kuriems sunku pasidžiaugti dėl jūsų. Pavydūs žmonės gali tiesiogiai ar netiesiogiai pakenkti jūsų sėkmei, ir ji pradings. Įpraskite nekalbėti apie savo planus, kol jų neįgyvendinote. Niekam ir niekada! Dažnai planai sužlunga dėl smulkmenų tik todėl, kad apie juos buvo visiems per anksti išpasakota.

*Bendraukite su už save sėkmingesniais ir laimingesniais žmonėmis

Kai apsupsite save sėkmingais žmonėmis, galėsite semtis iš jų įkvėpimo ir patys tobulėti. Jeigu jūsų aplinkoje bus žmonių, kurie amžinai viskuo nepatenkinti, kuriems visada viskas blogai ir nesiseka, degraduosite kartu su jais. Būtent tokiems žmonėms būdingas pavydas. Tie, kurie stengiasi patys vystytis ir atkakliai siekia savo užsibrėžtų tikslų, negaišta savo brangaus laiko pavydui.

*Susimąstykite, kodėl traukiate pavyduolius

Visi mus supantys žmonės, anot psichologų, yra mūsų veidrodžiai. Ir tie, kurie jums pavydi, atspindi kažkokią jūsų pusę. Galbūt ir jūs kartais pavydite sėkmingesniems už save? O gal atvirkščiai: per griežtai smerkiate pavyduolius? Kai mes kritikuojame ir smerkiame kitus dėl ko nors, tai tas dalykas pasireiškia ir mūsų gyvenime. Dėl to verta paanalizuoti savo elgesį.

Išvada: kai susiduriate su pavydu, patartina apriboti kontaktus su pavyduoliais, kuo mažiau pasakoti apie save ir suvokti, kad jūs patys pritraukėte pavydą į savo gyvenimą.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *