Kada ir kodėl nereikėtų valgyti bulvių?

Bulvė mūsų  šalyje yra viena populiariausių daržovių, iš kurių yra gaminama daugybė įvairių patiekalų. Nors šiandien daug kalbama apie šių daržovių naudą, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir apie tykančius pavojus.

Sergantiems tam tikromis ligomis, bulvių apskritai vertėtų atsisakyti, todėl šį kartą pakalbėkime apie tai, kam ir kada nereikėtų valgyti šių daržovių.

Bulvių nauda

Bulvės yra labai sveikos, kai jos valgomos saikingai. Tai – maistinių skaidulų, mineralų, vitaminų ir antioksidantų šaltinis. Šiuose šakniavaisiuose yra natrio ir kalio, kurie būtini tinkamam  organizmo ląstelių funkcionavimui, o vitaminai C ir B6 aktyviai dalyvauja imuniniuose procesuose.

Kas negali valgyti bulvių?

Kenčiantiems nuo gastrito ar mažo skrandžio rūgštingumo gydytojai rekomenduoja atsisakyti šių daržovių. Taip pat bulvių nereikėtų valgyti ir nutukusiems žmonėms (bulvės turėtų sudaryti ne daugiau nei dešimtadalį mitybos raciono).

Ši populiari šakninė daržovė turi aukštą glikemijos indeksą, todėl sutrikus medžiagų apykaitai, bulvių geriausia atsisakyti. Kartais pasireiškia ir bulvių netoleravimas, kuris gali sukelti alergines reakcijas.

Kaip apdorotos bulvės yra sveikiausios?

Bulves geriausia  virti vandenyje arba garuose. Nepamirškite, kad valgyti bulves su lupenomis gali būti labai pavojinga – ypatingai tada, jei dirvožemis yra gausiai tręšiamas.  Nors bulvių lupenose yra nemažai naudingų medžiagų, tačiau  jos taip pat kaupia ir kenksmingas medžiagas.

Taip pat vertėtų laikytis kelių svarbių taisyklių:

  • Nevalgykite pažaliavusių bulvių, nes jose kaupiasi pavojinga medžiaga solaninas;
  • Nevirkite bulvių aukštoje temperatūroje, nes tuomet žus visos naudingos medžiagos;
  • Pirkdami bulves, visada pasidomėkite auginimo vieta ir sąlygomis. Ekologiškos bulvės visuomet yra geresnis pasirinkimas.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *