Kai vaikas blogai elgiasi, kalta mama. Tipiškos situacijos

Originalas

Tėvai pergyvena, kad vaikas tapo uždaras, dažnai sako netiesą, grubus su suaugusiais. O auklėtojai ir mokytojai skundžiasi, kad jis mušasi ir atiminėja žaislus iš kitų vaikų.

Neskubėkite kaltinti dėl tokio elgesio vaikų darželį, mokyklą, kaimynų vaikus ar blogus draugus. Todėl, kad labai dažnai blogo vaiko elgesio priežastis – auklėjimo klaidos. Už kurias mama neturi nieko kaltinti, tik save.

Štai 7 tipinės situacijos, į kurias psichologai pataria atkreipti ypatingą dėmesį.

Vaikas apgaudinėja

Vaikas stengiasi nuslėpti, kad gavo blogą įvertinimą arba sako, kad puoduką sudaužė katė, o tapetus ištepliojo mažasis brolis – jis tik stengiasi tokiu būdu išvengti bausmės. Todėl, kad gerai atsimena, kaip jam kliuvo praeitą kartą.

Todėl, jeigu norite, kad jūsų vaikas neužaugtų melagiu, pasistenkite išvengti rėkimo ir barimo, o, tuo labiau, fizinių bausmių. Juk reikalingi žodžiai, pasakyti normaliu tonu, kartais būna daug veiksmingesni, nei riksmai ir barimas.

Vaikas isterikuoja

Mama nepirko vaikui parduotuvėje žaisliuko – ir tuoj pat pasigirdo klyksmas, pasipylė ašaros. Arba liepė ruošti pamokas , o ne žaisti su draugais futbolą – vaikas isterikuoja.

Paprasčiausiai, vaikas dar mažas būdamas suprato, kad pasitelkus į pagalbą ašaras, verkimą, galima laimėti bet kokio kaprizingo noro išpildymą. Ir, netgi ūgtelėjęs, šią teoriją tebetaiko praktikoje.

Vaikas tapo uždaras

Vaikas anksčiau dalinosi visomis savo paslaptimis. O dabar nieko nenori man pasakoti. Taip guodžiasi dažna mama.

Todėl, kad praeitą kartą, kai vaikas, vos atgaudamas kvapą, bandė pasakoti mokyklos naujienas, mama atsiribojo: ,,Eik, eik, dabar aš neturiu laiko“. Ir vaikas padarė išvadas – mamos jo reikalai nedomina.

Vaikas nepasitiki savimi

Vaikas puikiai išmoko eilėraštį, bet nedrįso pamokos metu pakelti ranką. Arba gėdinosi pasakyti mokytojai, kad nesuprato užduoties.

Jei namuose mama kalba tik įsakinėjančiu tonu ir žlugdo bet kokius vaiko savarankiškus sprendimus, jis užaugs nepasitikintis ir nesavarankiškas.

Vaikas grubus

Močiutė atnešė mažyliui knygą, o vietoj: ,,Ačiū!“ girdi: ,,Nereikia man tos knygos!„. O kaimynė pasiskundė, kad jūsų vaikas su ja nebesisveikina.

Mama, prieš pradėdama vaiką barti, turėtų prisiminti, kad visai neseniai vaikui girdint apkalbinėjo kaimynę. Ir ne kartą sakė, kad močiutė dar nei kartą nieko gero nepadovanojo.

Vaikas pavyduliauja kitiems vaikams

Geriausia draugė atėjo į svečius su savo vaiku. Jūsų mažylis kategoriškai atsisako duoti jam savo žaisliukus ir netgi nenori bendrauti.

Dažniausiai taip atsitinka, kai mama pastoviai kitus vaikus nurodo kaip pavyzdžius. ,,Štai Lukas mokosi labai gerai, o tu…“ arba ,,Andrius toks paklusnus vaikas, tai ne tu“.

Vaikas iš kitų vaikų atiminėja žaislus

,,Kodėl paėmei Jonuko mašinytę? Pažiūrėk, kiek tu jų turi“ – klausia mama. Ir stebisi, kad vaikas, nekreipdamas dėmesio į savo turimus žaislus, atiminėja juos iš kitų vaikų.

Kad vaikas neprašytų jos ko nors nereikalingo, mama jo nesiveda į parduotuvę. Ir išrenka žaislus pagal savo skonį, nepaisydama vaiko norų. Todėl svetimi kamuoliukai ir kaladėlės labai domina vaiką.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *