Penki mitai apie laimę

Laimės būseną labai sunku paaiškinti ir aprašyti, nors tikriausiai sutiksite, kad laimė labai panaši į džiaugsmą. Kuo daugiau džiaugsmo, tuo arčiau laimės jausmas. O kartais džiaugtis galime dėl visiškai nelauktų dalykų: pamatę pirmąjį sniegą už lango, pabendravę su maloniu pašnekovu ar išgirdę per radiją mėgstamą dainą. Tačiau be to, kad laimė turi nenuspėjamas priežastis, egzistuoja ir keli su laime susiję mitai. Kas juos išgalvojo – nežinia, tačiau jie egzistuoja ir smarkiai mus klaidina.

PIRMAS MITAS. Kad būtum laimingas, reikia jausti gerą nuotaiką

Mes nuolat girdime, kad demonstruoti silpnumą ir išsiduoti, jog gyvenime esama nesklandumų yra blogai. Visi turi manyti, kad su jumis viskas OK. Sunku nesutikti, kad stiprus žmogus turi mokėti slėpti emocijas. Tačiau tai daryti reikia su saiku.

Bet kuris psichologas patvirtins, kad negatyvias emocijas būtina paleisti. Jeigu jus kažkas neramina – nelaikykite to savyje. Suraskite laiko ir vietą, kada ir kur galite būti nuoširdūs ir be kaukių. Jei norisi – paverkite. Tik atsikratę negatyvo, vėl galėsite įsileisti į širdį šviesius ir džiugius jausmus.

ANTRAS MITAS. Laimė – tai populiarumas

Būti laimingu vienatvėje tikriausiai vargu ar įmanoma. Tačiau turėti šimtus draugų – irgi ne išeitis. Intensyvaus bendravimo iliuzija nepadaro žmogaus laimingesniu. Kur kas vertingesni santykiai su artimais draugais ir gerais pažįstamais. Vienas vienintelis susitikimas su geriausiu draugu gali atstoti kasdieninį bendravimą su minia žmonių, kuriems mes iš esmės abejingi.

TREČIAS MITAS. Laimė – tai gyvenimo kontrolė

Siekiate gyventi pagal tvarkaraštį, laikotės grafiko ir stengiatės viską daryti apgalvotai bei suplanuotai? Kontroliuoti gyvenimą yra gerai, bet pernelyg į tai įsijautus, gali atsirasti negatyvių pasekmių. Kaip taisyklė, laimė ateina nelauktai netikėtai ir kartais elgtis neapgalvotai yra netgi naudinga. Kas ten žino, gal spontaniškas žygis į parduotuvę ar atsitiktinė kelionė į kitą miestą visiškai pakeis jūsų gyvenimą. Į geresnę pusę.

KETVIRTAS MITAS. Vieno tikslo siekimas

Be jokios abejonės tikslo siekimas ir jo realizavimas suteikia laimės. Tačiau judėti tiktai viena kryptimi – ne pats geriausias variantas. Monotoniškas judėjimas greitai įkyrės ir atims bet kokį džiaugsmą. Dėl to, siekiant pagrindinio didžio tikslo, pakeliui svarbu nepamiršti ir kitų, ne tokių grandiozinių, bet pakankamai reikšmingų.

PENKTAS MITAS. Mylėkite mane tokį, koks esu

Patys geriausi ir idealiausi esame tiktai tėvams. Bendraujant su likusiais žmonėmis reikia stengtis kovoti su savo blogais bruožais ir įpročiais. Reikia stengtis mylėti save, tada ir jus mylės aplinkiniai, tačiau tai nereiškia, kad galima atsipalaiduoti ir nustoti tobulėti. Paverskite savo trūkumus privalumais, bet jokiu būdu nemanykite, kad jums nereikia su savimi padirbėti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *