Kaip atpažinti energijos vampyrą – keletas tokius žmones išduodančių ženklų

Energijos vampyrais praminti asmenys dažnai būna prisidengę geriausių draugų kaukėmis, todėl labai sunku įtarti, kad jų intencijos suvis ne tokios geranoriškos kaip atrodo.

Kokie požymiai rodo, kad į konkretų žmogų derėtų žvelgti atidžiau, nes yra pagrindo manyti, kad jis – energijos vampyras? Skaitydami toliau sužinosite, kokius bruožus ir elgesio modelius energijos vampyrams priskiria pokalbių svetainės „Reddit“ naudotojai.

Jei pateiktas charakteristikas galėtumėte pavartoti apibūdindami draugą, rimtai susimąstykite, ar verta juo pasitikėti.

Pabendravę jaučiatės emociškai išsunkti

Po susitikimo su energijos vampyru žmonės paprastai jaučiasi išsekę, emociškai išvarginti.

Jaučiatės verčiami paklusti

Energijos vampyrai neretai stengiasi įbauginti, o kartais griebiasi ir grasinimų, norėdami priversti kitus žmones paklusti jų valiai.

Jaučiatės kontroliuojami

Siekdami kontroliuoti, energijos vampyrai stengiasi priversti kitus žmones pasijusti kaltus. Pareiškimas „Jei mane myli ir aš tau brangus, turi padaryti tą ar aną“ yra tipinis šantažo, kurio imasi energijos vampyrai, pavyzdys.

Pastebite, kad žmogus labai greitai ima pavyduliauti

Energijos vampyrai – ypač pavydūs manipuliatoriai, o jų kontroliavimo metodai – nepriimtini ir nepateisinami. Jie tarsi stengiasi nubrėžti tam tikras ribas. Tos ribos – jų kontrolės priemonė. Kai ribos peržengiamos, energijos vampyrai kaipmat įsijaučia į aukos vaidmenį.

Kas nutinka toliau, galima suprasti iš vieno „Reddit“ naudotojo pateikto pavyzdžio. Kažkuris internautas, esą, vertė kitus šalinti konkrečius asmenis iš „Facebook“ draugų vien todėl, kad jie kažkokiu būdu peržengė būtent tas jo nubrėžtas ribas. Suprantate, kaip veikia tokio tipo kontrolė?

Jaučiatės neturį teisės pasakyti „ne“

Bent vienas atvejis, kai žmogus nesutinka priimti neigiamo atsakymo, turi būti suprastas kaip pavojaus signalas, įspėjantis apie galimą susidūrimą su energijos vampyru.

Matote, kad žmogus nuolatos vaidina auką

Jei kuris nors iš „bičiulių“ nepaliauja skųstis, kad visi jį išduoda ir nuolatos verčia jaustis auka, turite suklusti. Vieną gražią dieną, kai jums atsibos tokie verkšlenimai, patys būsite priskirti gausiam „išdavikų“ ir „beširdžių“ būriui.

Jaučiate, kad jų komplimentai nenuoširdūs

Net ir berdami komplimentus energijos vampyrai sugeba suteikti savo žodžiams negatyvų atspalvį.

Patiriate, kad jūsų ribos ignoruojamos

Energijos vampyrai visiškai nepaiso kitų žmonių nusistatymų. Jei jiems sakysite, kad nemėgstate razinų, jie tuojau pat ims jų primygtinai siūlyti. „Nagi, paragauk, pamatysi, kokios jos skanios. Valgyk! Labai nuliūsiu, jei atsisakysi to, ką siūlau“, – dažnai kalba jie.

Visą dėmesį esate verčiam skirti kitam asmeniui

Energijos vampyrai visą dėmesį stengiasi nukreipti į save. Iš pradžių tai net nekrenta į akis: tik ilgėliau pabendravę su tokiais žmonėmis pastebėsite, kad jie niekada neklausia, kaip jums sekasi, ir prisimena jus tik tada, kai jiems prireikia kokios nors paslaugos arba tiesiog kyla noras pasiskųsti.

Įtarimą kelia pernelyg didelis atvirumas

Energijos vampyrai paprastai be didelių pastangų atskleidžia net intymiausias savo pačių arba kitų žmonių paslaptis.

Gali būti, kad taip jie siekia aplinkinių pritarimo, prielankumo, tačiau verta atminti, kad paslapčių jiems patikėti nevalia. Kai tik pajus menkiausią priešiškumą, nesvarbu, koks jis būtų – realus, ar įsivaizduojamas – jūsų pademonstruotas atvirumas bus atgręžtas prieš jus pačius. Energijos vampyrai be jokių skrupulų išpyškins viską, ką apie jus žino, būsimoms savų manipuliacijų aukoms.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *