Kaip atsiranda „drugelių pilve” pojūtis

Turbūt visi žmonės, kurie kada nors buvo įsimylėję, pažįstami su „drugelių pilve” jausmu. Paprastai tai įvyksta kūniško kontakto su meilės objektu metu arba užplūdus ryškiems prisiminimams. Mokslininkai tvirtina, kad iš tikrųjų šis jausmas neturi nieko bendra su įsimylėjimu. Kodėl?

„Drugeliai pilve” atsiranda dėl sumažėjusio kraujo atitekėjimą į žarnyną. Dėl to antinksčiai į kraują išskiria adrenaliną, kuris, pasklisdamas po visą kūną, išprovokuoja šį keistą pojūtį pilvo apačioje.

Specialistai aiškina, kad tai sukelia reakcija „kovok arba bėk”, kai organizmas, patirdamas stresą, mobilizuoja kraują raumenyse, kad žmogus kuo greičiau pašalintų grėsmę ir pasislėptų. Toliau pakyla kortizolio ir adrenalino lygis, kurie duoda komandą didinti kraujospūdį, taip pat padidinti kraujo tekėjimą į raumenis ir plaučius.

Nepaisant į tokį mokslinį, absoliučiai neromantišką reiškinio paaiškinimą, frazę „drugeliai pilve” galima sutikti daugelyje pasaulio kalbų. Ir visur tai reiškia įsimylėjimo būseną. Viskas dėl to, kad gilios simpatijos jausmas, panašiai kaip ir stresas, atsakingas už „kovok arba bėk: reakciją, keičia smegenų ir kūno „chemiją”.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *