Užuot pirkę naują duoną, pabandykite atšviežinti seną duoną.
Pavyzdžiui, sudrėkinkite kepalą vandeniu ir įdėkite jį į 180 laipsnių įkaitintą orkaitę 5 minutėms – pluta vėl taps traški, o minkštimas – švelnus ir minkštas.
Yra dar paprastesnis variantas: suvyniokite duoną į drėgną servetėlę ir 20 sekundžių pašildykite mikrobangų krosnelėje. Drėgmė pasiskirstys tolygiai ir duona bus beveik kaip šviežia.
O jei duoną supjaustysite kubeliais, apšlakstysite alyvuogių aliejumi ir išdžiovinsite orkaitėje, turėsite gardžių skrebučių sriubai ar salotoms.
Neskubėkite išmesti net trupinių – juos galite sumaišyti su kiaušiniais, žolelėmis ir sūriu ir pasigaminti gardžių traškių kotletų. Ir nepamirškite: duona puikiai užšąla.
Supjaustykite ją riekelėmis, sudėkite į maišelį ir laikykite šaldiklyje iki trijų mėnesių. Kai norėsite skrebučio, tiesiog paskrudinkite jį tiesiai iš šaldiklio – jo skonis bus toks pat, kaip iš orkaitės. Bet tai dar ne viskas.
Pasenusią duoną galite paversti skaniu desertu: riekeles užpilkite pieno ir kiaušinių mišiniu su vanile ir apkepkite jas keptuvėje – taip pasigaminsite prancūziškus skrebučius.
Arba pasigaminkite duonos pudingą: duonos, obuolių, rūgštynių ir cinamono kremo įdaro sluoksniai iškepa iki gardžios auksinės plutelės. Jei duonos riekeles sumalsite į trupinius, sumaišysite su sviestu ir cukrumi, gausite puikų trupinių apibarstymą kepiniams.
Šviežia duona gali būti puikus picos ingredientas: pamirkykite ją vandenyje, išspauskite drėgmės perteklių, įberkite miltų ir mielių – tešla taps lengva ir oro.
Galima rinktis ir sriubas: duonos sriuba su česnakais ir pomidorais yra tikra itališka klasika.
Tiesiog pakepinkite svogūnus, sudėkite duonos riekes, viską užpilkite sultiniu ir troškinkite – šis paprastas patiekalas gali būti tikras išsigelbėjimas šaltą vakarą.