Kaip orientuoti vaiką į sėkmę ir turtą?

Pirmoji vaiko pažintis su pinigais įvyksta vaikystėje. Ir čia svarbiausią vaidmenį atlieka tėvai. Jie moko savo atžalą taupyti ir supažindina su biudžetu. Nuo jų priklauso, kaip suaugęs vaikas elgsis su pinigais, ar mokės juos kaupti.

Kaip reikia elgtis tėvams, kad motyvuotų vaiką siekti sėkmės gyvenime ir tapti turtingam?

Pasakokite apie finansus paprastai

Nenaudodami banalių formuluočių, kalbėkite su vaiku apie pinigus taip, kad jis suprastų. Kvaila pasakoti darželinukui apie kreditus, o 13 metų vaikas jau gali suprasti apie investicijas, jeigu tinkamai jam išaiškinsite.

Pradinuką jau galima sudominti valdymo tema. Pavyzdžiui, papasakoti, kaip kuriami animaciniai filmai, kad yra kompanija, kurioje dirba talentingi žmonės ir ji turi savo vadovą – šeimininką. Tikriausiai ir jis vaikystėje labai mėgo animacinius filmus. Užsiminkite, kad vaikas irgi tai gali pasiekti. Vaikui nebūtina suprasti, kaip prasimušti, bet jis turi priprasti prie minties, kad viskas įmanoma.

Eidami į banką ar draudimo kompaniją, pasiimkite ir vaiką kartu. Iš pradžių jam gali būti nuobodu. Bet jeigu pakeliui papasakosite jam apie savo vizito tikslą, ką reiškia tokios įstaigos, ką jūs ruošiatės daryti, tai toks žygis jam virs įdomiu nuotykiu. Būtinai praneškite vaikui apie rezultatus, kuriuos pasiekėte ir ką jūs dėl to padarėte.

Duokite vaikui kišenpinigių

Kad išmokytumėte vaiką jausti pinigų vertę, protingai jais disponuoti, reikalinga ne tik teorija, bet ir praktika. Todėl vaikas būtinai turi turėti savų pinigų. Ir svarbu, kad jūs nediktuotumėte mažyliui, kaip su jais tvarkytis. Jis gali taupyti kišenpinigius dviračiui arba išleisti juos iškart atrakcionams ar ledams.

Vaikui augant turi didėti ir kišenpinigių suma. Juk auga ir jūsų atžalos poreikiai. Bus teisinga, jeigu jūsų pačių finansinė gyvenimo pusė neliks šešėlyje. Pasakokite vaikui apie tai, kiek jums pavyko sutaupyti, kokios išlaidos buvo praeitą mėnesį. Toks tėvų elgesys padaro finansų temą prieinamą, pašalina nuo jos tabu ir paslapties šydą bei psichologinę įtampą.

Domėkitės vaiko piniginiais reikalais

Negalima užmerkti akių ir nepastebėti vaiko išlaidų. Taktiškai klausinėkite apie tai, kur buvo išleisti pinigai ir ką vaikas norėtų įsigyti artimiausioje ateityje. Toks neįkyrios kontrolės metodas padeda suformuoti pasitikėjimą jumis (su sąlyga, kad nebarsite už jo priimtus sprendimus). Neduokite naujos sumos anksčiau už nustatytą laiką. Jeigu vaikas išleido pinigus per anksti, neturi reikšti, kad jis gaus daugiau. Juk jums niekas neišmoka atlyginimo antrą kartą, jeigu išleidžiate gautus pinigus per anksti.

Su dideliais vaikais, paaugliais būna sudėtingiau. Jeigu jaunuolis prašo pinigų daug ir dažnai, galbūt laikas įvesti skolos atidavimo su procentais metodą. Paaiškinkite, kad suaugusiųjų gyvenime niekas neduodama šiaip sau ir jam laikas sužinoti, kaip tai veikia. Toks metodas padeda paaugliui greitai suvokti, kuo blogos yra skolos ir kodėl jų geriau vengti.

Šiandien daug kalbama apie finansinį raštingumą. Ir ne veltui. Jo pagrindus vaikams reikia įdiegti kuo anksčiau, kad jie būtų orientuoti į pasiekimus ir praturtėjimą.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *