Kaip padidinti gyvenimiškąją energiją?

Empatijos ir užuojautos demonstravimas kitiems laikomas teigiama vertybe. Tačiau svarbu ją rodyti tinkamai ir reikiamu laiku. Jei po pokalbio su kitu žmogumi jaučiatės išsekęs, turėtumėte apsvarstyti galimybę keisti tokį savo elgesį.

Mūsų gyvenime yra daugybė problemų. Jų turi ir mūsų artimieji bei pažįstami, dažnai tenka klausytis skundų dėl ko nors ar apie ką nors. Viena vertus, tai natūralu, žmonės nori sumažinti savo įtampą ir pasikalbėti, o mes jiems padedame tai padaryti. Kita vertus, kitų žmonių nusiskundimų klausymasis išsunkia iš mūsų energiją.

NEGATYVAUS ŽMOGAUS ĮTAKA

Kai kurie žmonės pasakoja mums apie savo problemas norėdami gauti paramą ir patarimą. Kiti tai gali daryti norėdami išlieti savo neigiamus jausmus ant kito žmogaus. Privalome išmokti tai tinkamai atskirti.

Galbūt antrosios kategorijos žmonės pavadins jus nejautriais ir savanaudžiais, kai atsisakysite sekti jų pavyzdžiu ar juos bandyti išklausyti. Galbūt jie bandys priversti jus jaustis kaltu ar kaip nors nemaloniai. Bet tai nieko baisaus. Kompensacija bus energijos antplūdis ir savigarbos jausmas atsisakius tapti toksiško žmogaus auka.

Kodėl neturėtumėte klausytis įvairių nusiskundimų?

Nes tas, kuris tik skundžiasi, nieko nedaro, kad pakeistų savo gyvenimą. Jis įpratęs būti skriaudžiamojo vaidmenyje. Toks jo psichotipas, tokia jo pasaulėžiūra.

Jūs jo klausotės, bet kaip jam padėti? Niekaip. Jam nereikia pagalbos, jam reikia pasikalbėti. O pokalbis be jokio tikslo yra beprasmis.

Skųsdamasis jis nesąmoningai, o kartais ir sąmoningai, nusiima kaltę dėl savo nesėkmės. Su tokiais žmonėmis turėtų dirbti specialistai, žinantys, kaip pakeisti jų mąstymo būdą.

Didžiausią neigiamą poveikį žmogui daro jo paties mintys apie blogus dalykus.

Niekada neišspręsite amžinai besiskundžiančio žmogaus problemų, nes jis neketina jų spręsti pats. Niekada nepaguosite jo sielos užuojauta, nes jam jos nereikia. Viskas, ko jis siekia, tai rasti atleidimą nuo atsakomybės už savo lemtį. Bet tai neįmanoma.

Kas mums nutinka, kai nuolat klausomės skundų?

Energiją atiduodame į niekur. Norime padėti, bet problemos sprendimas neįvyksta. Bandome vėl ir vėl, ir galiausiai mes patys išsenkame.

ANKSTYVIEJI IŠSEKIMO POŽYMIAI

· Emocinis disbalansas

· Sunkumai sprendžiant savo problemas

· Koncentracijos sutrikimai

· Neigiamos mintys

KĄ GALIME PADARYTI, KAD NELEISTUME KITIEMS MUMS SKŲSTIS?

Nustatyti ir išlaikyti atstumą

Besiskundžiantis asmuo iš pradžių gali įsižeisti dėl dėmesio stokos. Tačiau tiesa ta, kad jei visi nustotų klausytis jo nesibaigiančių kalbų apie būties beprasmiškumą, jis pagaliau imtųsi spręsti savo problemas, užuot tik apie jas kalbėję, arba nustotų gyventi vien blogomis mintimis.

Leiskite besiskundžiančiajam žinoti, kad už tai, kas vyksta, niekas kitas negali būti atsakingas, tik jis pats.

Tarkime, kad išklausėte šį asmenį. Jei taip, išdrįskite jam taip pat sąžiningai pasakyti, kad tai yra ne tik jo problema, dėl kurios jis skundžiasi, bet ir globalesnė – jo neigiamas požiūris į situaciją ir apskritai į gyvenimą.

Nerodykite silpnumo

Besiskundžiantis žmogus yra manipuliatorius. Neparodykite jam savo noro eiti su juo kartu tuo pačiu keliu. Taip sužlugdysite ir save, ir jį. Neigiamas jums besiskundžiančio asmens aktyvumas niekada nesibaigs. Kai jis sugniuždys jus, ras sau kitą auką.

Nustatykite ribas

Paprašykite jo gerbti jūsų teisę į privatumą. Taip pat pasirinkti kitą pokalbio temą. Galite pasakyti, kad nenorite nuolat kalbėti apie „tragedijas ir bėdas“. Tuomet asmuo bus priverstas nukreipti savo dėmesį nuo negatyvumo.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *