Kaip panaudoti nereikalingą kosmetiką, kurios išmesti nekyla ranka

Dar prieš tris dešimtmečius paprastos moters kosmetikos priemonės galėjo lengvai tilpti ant nedidelės lentynėlės: gabalėlis kvepiančio muilo, šampūnas, kremas (beje, universalus). Šių laikų moteris, kuri prižiūri ne tik save, bet ir savo namus, nepastebimai užpildo visą spintelę: visa plaukų priežiūros priemonių serija, būtiniausios veido priežiūros priemonės, švelnus pienelis kūnui vasaros laikotarpiui, maitinantis kremas šaltajam metų laikui, specialūs kremai rankoms ir kojoms, probleminių zonų odos tonuso palaikymui ir kovai su celiulitu… Jeigu jau mes vis tiek neatsisakysime buteliukų, flakonų ir tūtelių su „siauro profilio“ turiniu, galima pabandyti išplėsti jų panaudojimo sferą ir įprastas kosmetikos priemones paversti universaliai naudingomis. Ir kažkiek sutaupyti.

Kūno pienelis – kokybiškas kremas avalynei

Odinius batus būtina reguliariai valyti specialiu kremu ar universaliu impregnantu. Tačiau yra tam tikrų niuansų. Jeigu anksčiau dažniau rinkdavomės prie bet kurių drabužių tinkančią juodą avalynę, dabar daugelio garderobe galima rasti spalvotus batelius ar net žieminius batus. Pirkti kiekvienai porai atskirą priemonę neatrodo protinga, nes paprastai didžioji dalis jos nebus panaudota, kai batai atitarnaus savo. Be to, parinkti idealiai prie spalvos tinkančią priemonę nėra lengva, o kito atspalvio kremas gali sugadinti mėgstamus batus.

Kūnui skirtas pienelis – puiki išeitis. Vatos diskeliu (ar net pirštų galiukais) pieneliu kruopščiai ištepkite bet kurios spalvos odinius batus. Jis įsigers akimirksniu ir be jokių pėdsakų. Oda gali kiek patamsėti, tačiau vos kelioms minutėms, kol visiškai išdžius.

Lūpų balzamas – gydomasis pleistras ir užtrauktukų gelbėtojas

Negilių, tačiau gana skausmingų įpjovimų (pavyzdžiui, įsipjovus popieriaus lapu) atveju pleistro funkciją gali atlikti lūpų balzamas. Tai gali būti higieninis lūpdažis ar klasikinis balzamas nedideliame indelyje. Priemonę reikia užtepti ant pažeistos vietos taip, kad ji „užsandarintų“ įpjovimo vietą. Klasikinis pleistras tik apsaugo pažeistą vietą nuo aplinkos bakterijų, o kartais ir jo po ranka neturime.

Vaškas ar jo analogai, įeinantys į balzamo ir higieninio lūpdažio sudėtį, taip pat suformuoja apsauginę plėvelę bei papildomai suminkština įpjovimo vietą, eteriniai aliejai suteikia antibakterinį poveikį, vitaminai inicijuoja odos atsinaujinimo procesus, taip pastebimai sutrumpindami gijimo laiką. Ir nusiplovus rankas kur kas patogiau tiesiog atnaujinti apsauginį sluoksnį, nei keisti sušlapusį pleistrą.

Taip pat higieninis lūpdažis gali pagelbėti ekstremalioje situacijoje – užstrigus užtrauktukui. Probleminę jo vietą patepkite šia priemone ir užtrauktukas vėl veiks.

Plaukų aliejus – maitinantis kremas kūnui po pirties ar saunos

Atrodytų, kam „išradinėti dviratį“, jeigu parduotuvėse pilna specialių aliejų odos priežiūrai po pirties ar saunos? Vis dėlto, kūnui skirti aliejai tinka ne visiems: jie prastai įsigeria, užkemša poras, gali sukelti sudirgimą. Čia jums pagelbės mažas, tačiau naudingas atradimas – plaukų aliejus, kurio paskirtis – patekti į tankesnę nei epidermio, plaukų tekstūrą. Ši priemonė odai tinka tiesiog idealiai! Ji geriau įsigeria, lengviau nusiplauna nuo delnų, nepalieka riebalinių dėmių ant drabužių, o svarbiausia – oda tampa tarsi aksomas.

Šampūnas – universali plovimo priemonė

Buitinės chemijos lentynose galima rasti platų grindų plovimo priemonių pasirinkimą, tačiau pinigų ne pirmo būtinumo produktui kartais gaila, o ir rankas eilinį kartą kišti į akivaizdžiai alergizuojantį tirpalą (ar daugelis reguliariai naudoja apsaugines pirštines?) nesinori. Todėl pragmatiškos šeimininkės grindų plovimui naudoja paprasčiausio šampūno tirpalą: vienas valgomasis šaukštas šampūno po karšto vandens srove sukurs aromatingas putas, kurios veiksmingai nuvalys paviršius.

Žinoma, nekalbame apie brangaus ir mėgstamo šampūno naudojimą, juk praktiškai kiekvienuose namuose galima rasti nusipirkto ar dovanoto šampūno (ar jo likučių), kuris nepatinka ir liūdnai laukia, kada baigsis jo galiojimo laikas. Buityje galima naudoti ir dušo gelį, skystą muilą bei kitas putojančias priemones, tačiau patirtis rodo, kad šampūnas pasižymi didesniu veiksmingumu.

Odelėms šalinti skirta priemonė nuvalys rankų odą po darbo sode ar darže

Beje, ne vien užkietėjusiems sodininkams gali kilti klausimas, kaip po uogų ar grybų rinkimo nuvalyti patamsėjusius pirštų galus? Pasirodo, su šia užduotimi puikiai susidoroja paprasčiausia kreminės tekstūros odelėms šalinti skirta priemonė: šarminis pagrindas ir vaisių rūgštys, netraumuodami ir neerzindami odos, per kelias minutes pašalins tamsias dėmes nuo nagų, iš po nagų ir nuo pirštų pagalvėlių.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *