Kaip sukurti laimingus santykius: svarbiausios taisyklės

Laimingų santykių kūrimo principai. Kokie jie? Sąžiningumas. Santykiuose nėra apgaulės ir sumenkinimo. Skaidrumas yra svarbus elementas. Visiškas priėmimas. Niekas nesistengia pakeisti kito, nes žmogus pats turi norėti pokyčių, o partneriai, kurie palaiko sveikus santykius, tai supranta. Abipusė pagarba. Pagarba jausmams, pasirengimas išklausyti, kito nuomonės priėmimas.

Abipusė pagalba. Abipusė pagalba sunkiose situacijose.

Fizinis ir emocinis saugumas. Santykiuose nėra atsargumo ir įtampos. Nėra baimės, kad gali būti keiksmažodžių, šauksmų, slopinimo, manipuliacijų, žeminimo, smurto iš partnerio pusės. Nuoširdumas. Atvirumas sustiprina ryšį. Partneriai supranta, kad gali pasidalinti savo mintimis, paslaptimis, ir už tai nebus teisiami.

Individualumo išlaikymas. Kiekvienas iš partnerių turi savo tikslus, savo asmeninį laiką ir erdvę. Poilsis gali būti ir bendras, ir atskiras, be įžeidimų ir erzinančių skambučių.

Sutampančios vertybės. Koks elgesio modelis priimtinas santykiuose, koks bus pareigų pasiskirstymas, kokie pomėgiai ir atostogų pobūdis, pasaulėžiūra, seksualinio gyvenimo klausimai – visa tai svarbi grandis, todėl patartina šiuos dalykus aptarti, kad ateityje nekiltų nesutarimų ir didelių konfliktų.

Galimybė išreikšti nepasitenkinimą, nesutikimą. Sveikuose santykiuose pirmenybė teikiama pagarbiems ir atviriems pokalbiams, kuriuose aptariami  nesutarimai – be įžeidimų, ignoravimo ir nutylėjimo. Malonios emocijos vienas kito atžvilgiu. Džiaugsmas, juokas, linksmybės, malonumas, abipusė nuoširdi meilė, rūpestis ir pasitikėjimo atmosfera yra labai svarbūs kuriant tvirtus laimingus santykius.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *