Duona gali sugesti greitai ir netikėtai.
Dažnai žmonės pamiršta apie duoną, kurią reikia suvalgyti laiku, kad ji nesugestų.
Nors galima imtis priemonių, kad pratęstumėte duonos galiojimo laiką, taip pat yra keletas svarbių įspėjamųjų ženklų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį.
Ekspertas Natanas Myhrvoldas paaiškino, kaip suprasti, kad jūsų duona netrukus suges, rašo „Chowhound“.
Pasak eksperto, net ir gerai laikyta duona paprastai sugenda per kelias dienas.
Tačiau kol dar ne per vėlu ir nereikia jos išmesti, galite atidžiai stebėti tokius požymius, kaip drėgmės persiskirstymas.
Be to, seni duonos kepalai pradeda gesti, o tai skiriasi nuo tiesiog išdžiūvimo ir yra tolesnio gedimo priežastis.
„Pasenusi duona, dar vienas gedimo požymis, yra tada, kai ji yra sausa ir be drėgmės, praradusi tvirtą, traškią tekstūrą ir pradeda įgauti trapią, trupančią tekstūrą.
Jau nekalbant apie šviežio skonio praradimą. Tai vyksta dėl visiškai kitokio proceso, susijusio su cheminiais krakmolo pokyčiais molekuliniu lygmeniu“, – aiškinama medžiagoje.
Nepaisant to, kad žmonės nori sumažinti maisto švaistymą, duonai sugedus, nieko negalima padaryti.
Pelėsio vartojimas gali būti kenksmingas, todėl USDA pataria išmesti visą kepalą, jei net ant vienos riekelės pastebėjote pelėsį.
Myhrvoldas pažymi, kad polietilenas nėra tinkamiausia vieta duonai laikyti, nes į jį supakuota duona praranda dalį vandens, todėl maiše susidaro drėgna aplinka, skatinanti pelėsio augimą.
„Myhrvold“ siūlo išmesti polietileninį maišelį, į kurį buvo supakuota duona, ir šviežią kepalą laikyti uždengtą.
Vietoj to jis siūlo naudoti kvėpuojančią medžiagą, kuri, nors ir prieštarauja intuicijai, iš tikrųjų lėtina drėgmės pasiskirstymą.
Šaldymo maišelis yra puikus pasirinkimas, jei parduotuvėje nusipirkote papildomos duonos arba turite daugiau duonos, nei galėsite greitai sunaudoti“, – rekomenduojama straipsnyje.