Kaip susigrąžinti mylimąjį

Su tokiu klausimu į psichologus kreipiamasi gana dažnai. Galima sakyti, nuolat. Todėl mes nusprendėme sudaryti trumpą sąrašą universalių rekomendacijų, kaip elgtis tokio pobūdžio stresinėje situacijoje.

Mylimieji iš mūsų išeina įvairiai. Vyras – pas kitą moterį, žmona – pas kitą vyrą. O kartais išeina ne pas ką nors, o tiesiog iš mūsų. Tos pačios taisyklės priskirtinos situacijai, kai mylimasis (-oji) formaliai neišėjęs, bet jau ir ne su jumis.

Ko nereikia daryti

Taigi mylimasis (mylimoji) jus paliko. Žinoma, reikia susigaudyti – ar žodis „mylimasis” su kabutėmis ar be. Dažnai mus dusina būtent tas faktas, kad paliko mus, o ne mes.

Ko šioje situacijoje daryti nereikia?

Maldauti sugrįžti.

Kuo labiau maldaujate, tuo mažiau norisi grįžti.

Žemintis prieš partnerį.

Šitaip tik prarasite jo pagarbą. Niekas jūsų nemylės, jeigu jūs patys savęs nemylite.

Kaulyti gailesčio: „Man taip blogai…”, „Jaučiu, kad mano gyvenimas baigėsi…”

Iš gailesčio galima sugrąžinti santykius, bet tik laikinai. Kitaip tariant, jūsų gali pagailėti, bet ne grįžti.

Lieti agresiją.

Paprastai ji pasireiškia kaltinimais: „Tu manęs niekada nemylėjai” arba etiketėmis „Nemaniau, kad tu toks ožys.” Agresija dar kartą patikins jūsų partnerį, kad jis priėmė teisingą sprendimą.

Aiškintis savo vertę.

„Nejaugi aš nieko verta (-as), nieko tau nereiškiu?” Visiškai beprasmiška.

Manipuliuoti vaikais.

„Kaip tu vaikams į akis pažvelgsi?”, „Aš negaliu patikėti vaikų žmogui, kuris išdavė jų motiną.” Efektas laikinas ir, be pykčio, jokių kitų jausmų nesukelia.

Linčiuoti save.

Nereikia imtis visos atsakomybės už išsiskyrimą (paprastai būna kaltos abi pusės) ir prikišamai demonstruoti savigraužą, ypač su teatro elementais. Tai atstumiantis vaizdas.

Pasinerti į gedulą.

Šitaip partnerio nesusigrąžinsite. Niekas nenori gyventi kapinėse.

Peikti varžovę (-ą).

Kuo daugiau šlykštybių apie ją prikalbėsite, tuo gražesnė ji taps jūsų partnerio akyse. tab

Kaip elgtis?

Išėjus mylimam žmogui, daugeliui įvyksta refleksinė reakcija – pulti jį susigrąžinti.

Kai žmogus puola susigrąžinti, tai jis daro visa tai, ko daryti nereikia (pagal sąrašą). Sėkmės šansų beveik nėra, o jeigu ir sugrįš, tai su tokiomis sąlygomis, kurios daug džiaugsmo jums neteiks.

Vienintelis šansas susigrąžinti partnerį – tai jį paleisti. Leisti jam apsispręsti.

Tačiau sėdėti ir laukti nepakanka. Reikia dar užsiimti savimi: savo tobulėjimu, pokyčiais.

Ką reikėtų daryti?

Nusiraminti.

Suprantama, stresinėje situacijoje mus valdo emocijos. Jei veiksite vadovaudamiesi emocijomis, – darysite tai, ko daryti nereikia. Norimą rezultatą įmanoma pasiekti tik su proto pagalba. (Pravartu turėti šalia žmogų su „šalta galva”.)

Išsaugoti geranorišką bendravimo atmosferą.

Tačiau neatverti širdies, nes į ją dažnai spjauna. O nuo to pasidaro dar blogiau.

Sukurti informacijos deficitą.

Nereikia smulkiai pasakoti, kas vyksta jūsų gyvenime. Pakaks geranoriškų frazių: „Ačiū, viskas gerai.” Nereikia išdidžiai pasakoti apie sėkmes arba tyčia sukelti pavydą. Idealus variantas – kad apie jūsų sėkmę jis (ji) sužinotų iš trečiųjų asmenų.

Nepasiduoti provokacijoms.

Kartais išėjusysis ima daryti veiksmus iš sąrašo „Ko nereikia daryti”. Neįsivelkite į tai. Verčiau atsitraukite vengdami pokalbio.

Pasirūpinkite savimi.

Bene svarbiausias punktas. Dabar pats laikas nueiti į sporto klubą, studijuoti ką nors nauja, gyventi savo gyvenimą, keistis. Labai svarbus momentas: darykite tai dėl savęs, ne dėl partnerio. Pokyčiai reikalingi pirmiausiai jums.

Tai tik bendro pobūdžio rekomendacijos. Žinoma, problema gali būti rimtesnė. Tačiau vadovaudamiesi netgi šiais neįmantriais patarimais, jūs padidinsite šansus susigrąžinti mylimą žmogų.

Tiesa, dažnai būna, kad grįžęs partneris jau nereikalingas. Bet tai jau kita istorija.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *