Kaip tėvo figūra įtakoja gyvenimą

Tėvo figūra turi didžiulę įtaką žmogaus gyvenimui. Nors tradiciškai klientai dažnai ateina su prašymais, susijusiais su mama, o štai tėtį yra įpratę pamiršti arba nelaikyti šios temos tokia jau labai svarbia.

Jei tėvas vaiko gyvenime buvo šaltas, nerodė pakankamai dėmesio, mažai palaikė, dukra nespėjo pabūti jo mylima mergaite, o sūnus nesulaukė tėvo pripažinimo arba tėtis dėl įvairių priežasčių visiškai nedalyvavo gyvenime – visa tai turės įtakos mūsų pasaulio suvokimui ir jausmui, kad aš šiame pasaulyje esu vertas žmogus.

Tėtis mūsų gyvenime yra atsakingas už:

1. Pasitikėjimas savimi, saugumo ir apgintumo jausmas

2. Asmeninės ribos: ką aš galiu ir ko negaliu, kas man gerai ir kas nepriimtina, ką aš sugebu ir ko negaliu pasiekti

3. Savęs identifikavimas ir savivertė, t.y. – priimu save, ar nepriimu.

4. Asmeninių santykių scenarijus: partnerio pasirinkimas ir santykiai poroje, taip pat santykiai su savo vaikais

5. Savirealizacija ir pajamos: gebėjimas veikti, prisistatyti, rizikuoti, kurti kažką naujo, gyventi savo gyvenimą ir eiti savo keliu

6. Santykiai su visuomene: hierarchija, valdžia, asmeninė atsakomybė, gebėjimas integruotis į visuomenę ir užimti joje vertą vietą

Tėvo neigimas, išstūmimas, jausmų jam slopinimas ir pojūtis, kad jam ne vieta tavo gyvenime, nes tu jam nerūpi, taip pat gerų santykių su tėvu nebuvimas neigiamai paveiks arba kurią nors vieną iš išvardintų sričių, arba kelias iš karto.

Norint tai pakeisti ir pagerinti savo gyvenimo kokybę, reikia suprasti tikruosius jausmus tėčiui ir susiformuoti (ar suformuoti su specialisto pagalba, jei nesigauna savarankiškai) pakankamai gerą vidinį tėvo įvaizdį.

Klausimai savarankiškam darbui su tėvo įvaizdžiu:

  • Su kokiais stipriais, teigiamais aspektais ir savybėmis man asocijuojasi tėvo įvaizdis?
  • Ar buvo mano gyvenime akimirkų, kai tėtis demonstravo šias savybes?
  • Kokie jausmai mane apima, kai vardinu tas pozityvias savybes, kuriomis turėjo pasižymėti tėvas?
  • Kokius jausmus jaučiu tėčiui?
  • Pasitikėjimas savimi, normalios asmeninės ribos, sveika savigarba, normalūs santykiai su partneriu, savirealizacija: ką iš viso to turiu? Kas iš viso to gerai išvystyta? Kokios mano stipriosios pusės? Kokios mano silpnybės? Ką norėčiau patobulinti?
  • Pagalvokite, kaip jūsų santykiai su tėvu paveikė jūsų gyvenimą?

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *