Kaip užmegzti artimus santykius?

Kas yra artimi santykiai? Kaip juos sukurti kartu su partneriu?

Kai kalbu apie artimus santykius, turiu omenyje žmonių gebėjimą bendrauti poromis, emociškai investuoti, neprarandant savojo „aš“. Man gebėjimas bendrauti yra ryškiausias psichologinės sveikatos požymis. Plačiai paplitusi nuomonė, kad artumas – tai susiliejimas su mylimu žmogumi, dalijimasis visomis jo pažiūromis ir vertybėmis, nuolatinis fizinis kontaktas. Iš tikrųjų tai – ne artumas. Tai – priklausomi santykiai tarp dviejų žmonių, kurie turi psichologinių problemų. Tikrasis artumas – kai egzistuoja ir mano, ir kito žmogaus „Aš”.

„Kai pradėjome susitikinėti su mano dabartiniu vyru, iškart aptarėme artumo momentą santykiuose. Mums abiem buvo svarbi asmeninė laisvė, pagarba vienas kito asmeninėms riboms. Dabar esame santuokoje jau daugiau nei 5 metus ir praktiškai neturime jokių konfliktų “, – pasakoja mano klientė.

Esminis faktorius, formuojantis realiam artumui santykiuose yra asmeninės ribos. Labai svarbu jausti savo ir mylimo žmogaus ribas. Klientams, kurie prisipažįsta nejaučiantys ribų, rekomenduoju įsiklausyti į savo kūno signalus. Daugeliu atvejų, kai kitas asmuo pažeidžia ribas, tai sukelia kūno reakcijas – raumenų įtampos, susierzinimo forma. Tačiau, deja, daugelis ignoruoja šiuos požymius, užgniauždami, užčiaupdami savo vidinius pojūčius.

Kitas svarbus artumo formavimo faktorius yra savo negatyvių jausmų pripažinimas. Jūs turite priimti savo pyktį, susierzinimą, nuoskaudą, pavydą ir pan. Visi jausmai nori jums kažką pasakyti. Turėtumėte išmokti juos išgirsti, suprasti ir teisingai interpretuoti.

Formuojant ribas santykiuose, svarbu gebėti atvirai ir tiesiogiai išreikšti savo poreikius. Iš savo patirties žinau, kad poros, kuriose esama atviro bendravimo, yra laimingesnės ir darnesnės.

„Pradiniame santykių etape mudu su mergina sutarėme, kad visada sakysime vienas kitam tiesą. Dabar tai jau tapo mūsų poros devizu“, – pasakoja klientas.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *