Kaip užtikrinti, kad švari viryklė taptų jūsų virtuvės puošmena?

Virtuvė be viryklės nėra virtuvė, išskyrus atvejus, kai tenka ginčytis su namiškiais dėl to, kas turi valyti virtuvę po maisto gaminimo. Jei norite, kad viryklė kuo ilgiau išlaikytų pirminę išvaizdą, po kiekvieno užteršimo ją nuvalykite. Daugiau nei prieš dvi savaites atsiradusias ir labai įsisenėjusias riebalų dėmes taip pat galima pašalinti, jei žinote, kaip tokias dėmes išvalyti.

KAIP IŠVALYTI VIRYKLĘ

Vienas dalykas, kurį visam laikui turėtumėte pamiršti, yra grandiklis. Jis gali palikti įbrėžimų net ant plieninių paviršių. Geriausia naudoti kempinėles su šiurkštesniu pagrindu. Pateikiame keturis veiksmingus būdus, kaip be didelio vargo suteikti nešvariai viryklei pirmykštį blizgesį!

Maistinė soda

Jums reikės:

· 150 ml karšto vandens

· 30 gramų sodos

Norėdami išvalyti viryklę su soda, tiesiog pabarstykite sodos ant viryklės ir sudrėkinkite ją trupučiu karšto vandens.

Po 5 minučių nešvarumus galėsite pašalinti kempinėle. Natūralus valiklis švelniai valo emaliuotus ir nerūdijančiojo plieno paviršius, nepalieka įbrėžimų ir puikiai nusiplauna.

Silikatiniai klijai

Jums reikės:

· 200 ml karšto vandens

· 3 šaukštį maistinės sodos

· 2 šaukštelių skalbimo miltelių

· 2 šaukštų silikatinių klijų

Pripilkite nedidelį buteliuką vandens, suberkite sodą, įberkite skalbimo miltelių ir įspauskite klijų bei gerai viską suplakite.

Užpilkite gautą skystį ant nešvarios viryklės ir palikite jį taip pusvalandžiui. Tada kempinėle nuvalykite nuo viryklės likusius riebalus ir nešvarumus.

Muilo tirpalas

Jums reikės:

· 1 l karšto vandens

· 20 g ūkinio muilo

· 1 obuolio

Dideliame puode užvirinkite vandenį.

Sutarkuokite muilą stambia tarka ir suberkite į verdantį vandenį.

Sutarkuokite obuolį stambia tarka ir įmaišykite į muilo tirpalą. Obuolių rūgštis padės išvalyti riebias dėmes.

Kai mišinys šiek tiek atvės, įtrinkite juo viryklę ir palikite taip mirkti 10 minučių, tada viską nusausinkite kempinėle. Šiuo mišiniu galėsite plauti gartraukį, nerūdijančio plieno puodus ir keptuves.

Amoniako anyžiniai lašai

Jums reikės:

· Guminių pirštinių

· Medvilninių kosmetinių diskelių

· 25 ml amoniako-anyžinių lašų

Į amoniako-anyžinį tirpalą įmerkite medvilninį kosmetinį diskelį ir juo nuvalykite nešvarų paviršių. Šis produktas puikiai tinka viryklių rankenoms valyti.

Nuvalykite paviršių drėgna šluoste.

PAPILDOMAS PATARIMAS

Viryklės grotelių valymas nėra lengva užduotis. Kad tai padarytumėte lengvai, reikia žinoti iš kokios medžiagos jos pagamintos. Ketaus groteles galima išvalyti kaitinant ant atviros ugnies. Plieno grotelėms tinkamas mirkymas ploviklio tirpale. Emaliuotas groteles galima valyti karšto vandens ir sodos tirpalu arba į didelį maišelį įpylus amoniako ir palikus groteles jame per naktį. Ryte reikia nuplauti vandeniu. Štai kaip be didelių pastangų pašalinti riebalus nuo dujinės viryklės grotelių!

Dabar jau žinosite, kaip nuo viryklės pašalinti riebalus ir apnašas. Valymo darbai dabar bus daug malonesni, nes nereikės ilgai vargti valant viryklę. Papasakokite, ar kada nors uždengėte viryklę folija, kad nereikėtų jos taip dažnai valyti?



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *